SALEZJAŃSKA
PARAFIA PW. ŚWIĘTEJ RODZINY
w Pile
Ogłoszenia duszpasterskie
następne ogłoszenie »

Ogłoszenia na Niedzielę Męki Pańskiej - 24.3.2024

 1. Rozpoczynamy Wielki Tydzień, bezpośredni czas przygotowań do Świąt Wielkanocnych.
 2. W dniu dzisiejszym o godz. 17.15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Po Mszy o 18.00 Hołd Wspomożycielce i Apel z zakończeniem nowenny w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i o poszanowania życia ludzkiego. Nie będzie Apelu o 21.00. Po Mszach Świętych zbiórka do puszek na remont po pożarze Domu Pomocy Społecznej w Przytocku. Ośrodek ten opiekuje się osobami niepełnosprawnymi intelektualnie. Za każde wsparcie dziękujemy. 
 1. Spowiedź wielkanocna od poniedziałku do środy na każdej Mszy Świętej, wieczorami do ostatniego penitenta. W Wielki Czwartek i Wielki Piątek od 7.30 do 10.30 i od 21.00 do 24.00, w Wielką Sobotę od 7.30 do 15.00. W czasie świąt nie spowiadamy. Zwróćmy uwagę, by spowiedź nie była powierzchowna. Przygotujmy się do niej w oparciu o solidny rachunek sumienia, np. z książeczki do nabożeństwa,
  oraz 5 warunków dobrej spowiedzi.   
 2.  Jutro i w środę w kościele odbędą się spotkania rekolekcyjne dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 5.
 3. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna w poniedziałek i środę.
 4. W poniedziałek – 25 marca – o godz. 18.45 spotkanie Rady Duszpastersko-Wychowawczej dotyczące przygotowania liturgii Triduum Paschalnego i świąt w parafii. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego w tym roku jest przeniesiona na 8 kwietnia (i tego dnia będzie Adopcja Duchowa Dziecka Poczętego).
 5. W okresie Triduum Paschalnego i świąt kaplica adoracji będzie zamknięta. W Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę o godz. 7.00 „Ciemna Jutrznia”, modlitwa brewiarzowa na którą zapraszamy wszystkich wiernych.     
 6. W Wielki Czwartek – 28 marca – do wieczora nie ma Mszy i nabożeństw. O 18.00 Msza Święta Wieczerzy Pańskiej. Następnie adoracja Najświętszego Sakramentu w „Ciemnicy” do godz. 24.00 i od 7.00 w piątek.
 7. W Wielki Piątek – 29 marca – obowiązuje post ścisły. O 15.00 nabożeństwo Drogi Krzyżowej i o 18.00 Liturgia Męki Pańskiej. Do północy adoracja Najśw. Sakramentu przy Grobie Pańskim i od 7.00 w sobotę. Tego dnia rozpoczyna się nowenna do Miłosierdzia Bożego, która będzie odprawiana w dni zwykłe o 15.00, a w niedzielę i święta o 14.45 przed mszą Świętą o 15.00.     
 8. W Wielką Sobotę – 30 marca – od 9.00 do 15.30 poświęcenie pokarmów (co 20 minut), obrzęd odbędzie się w kościele - koszyczki ze święconką trzymamy przy sobie. Liturgia Wigilii Paschalnej w tym roku rozpocznie się o godz. 19.00 i zakończy Procesją Rezurekcyjną wokół kościoła. Na liturgię przynosimy paschaliki „caritas”, które możemy nabyć w kiosku parafialnym, albo własne świece.   
 9. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego – 31 marca – zmiana czasu (śpimy godzinę krócej). Msza Święta Rezurekcyjna o godz. 7.00 (godzinę później!), nie ma Mszy Świętej o 8.00. Pozostałe Msze Święte według rozkładu niedzielnego. Kiosk parafialny w święta nieczynny, świąteczną prasę katolicką można odebrać w kiosku w Wielką Sobotę od 12.00 do 14.00. 
 10. Skarbonki z jałmużną wielkopostną na Caritas, albo misje w Gruzji, prosimy o dostarczenie w Wielkim Tygodniu do kancelarii, albo zakrystii.        
   

Solenizantom i Jubilatom tygodnia, a także dobrodziejom materialnym i duchowym naszej parafii, życzymy wielu łask przez wstawiennictwo Świętej Rodziny i św. Patronów.
 

 W ostatnim tygodniu odszedł do wieczności:

+ Maria TOBOŁA, lat 92, z Al. Jana Pawła II

+ Janusz FESZCZUR, lat 70, z ul. Wodnej

+ Mirosław ŻUROWSKI, lat 67, z ul. Spacerowej
+ Elżbieta MALINOWSKA, lat 87, z ul. Sikorskiego

+ Wanda WIDLAK, lat 70, z ul. Żeleńskiego

+ Zefiryna LISIECKA, lat 90, z ul. Nowowiejskiego (pogrzeb w środę) 

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie...

WARTO ZAJRZEĆ

WIRTUALNY
SPACER
© Parafia pw. Świętej Rodziny w Pile | wykonanie: Wojciech Łastowski