SALEZJAŃSKA
PARAFIA PW. ŚWIĘTEJ RODZINY
w Pile
Ogłoszenia duszpasterskie
« poprzednie ogłoszenie
następne ogłoszenie »

Ogłoszenia na XXIII Niedzielę Zwykłą - 10.9.2023

 1. Dzisiaj jeszcze o 15.00 Msza dla Żywego Różańca, zmiana tajemnic i spotkanie zelatorów, o 21.00 Apel Maryjny, który poprowadzi Odnowa.
 2. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na dalsze prace remontowo-konserwacyjne w naszej świątyni. W związku z zapowiedzią przyznania środków na malowanie elewacji i wnętrza kościoła, należy podjąć dodatkowe prace, by potem nie ingerować w odnowione ściany, czyli wymiana nagłośnienia i wymiana (tam gdzie trzeba) rynien i rur spustowych. Po zakończeniu prac związanych z renowacją ławek na to będziemy zbierać środki. Za każdą ofiarę składaną na tacę i konto bankowe: składamy serdeczne Bóg zapłać!   
 3. We wtorek – 12 września – o 18.00 Msza Święta dla Salezjanów Współpracowników, po niej spotkanie formacyjne.     
 4. W środę – 13 września – wspomnienie św. Jana Chryzostoma. O 8.00 Msza Święta dla Apostolstwa Dobrej Śmierci, po Mszy o 18.00 nabożeństwo fatimskie z procesją i różańcem (nie ma nabożeństwa przed Mszą wieczorną).
 5. W czwartek – 14 września – święto Podwyższenia Krzyża. O 17.30 adoracja krzyża. 
 6. W piątek – 15 września – święto Matki Bożej Bolesnej. Tego dnia w Pile rozpoczyna się
  3-dniowy Boski Festiwal, inauguracja nowego roku dla grup salezjańskich naszej Inspektorii. W ramach tego spotkania Salezjanie i młodzież zapraszają na koncert „Siewców Lednicy”, który odbędzie się w sobotę na placu przy kościele św. Jana Bosko o godz. 19.30.
 7. W sobotę – 16 września – o 12.45 wyjazd młodzieży bierzmowanej na Spotkanie Młodych do Skrzatusza. W programie m.in. zajęcia integracyjne, koncert rapującego ks. Kuby Bartczaka i Msza Święta z ks. Biskupem. Zapisy i deklaracje udziału składamy w zakrystii, a w tygodniu w kancelarii.
 8. W niedzielę – 17 września – o 16.00 spotkanie dla małżeństw, zapraszamy małżonków, którzy chcą co miesiąc spotykać, modlić i formować.  
 9. Informacja dla rodziców dzieci, które w przyszłym roku mają przystąpić do I Komunii Świętej i młodzieży, która ma rozpocząć przygotowania do bierzmowania: dzisiaj po Mszach w zakrystii  do odbioru deklaracje dla kandydatów.
 10. Oratorium zaprasza od poniedziałku do piątku dzieci od 16.00 do 19.00 i młodzież
  od 16.00 do 21.00. Biblioteka parafialna przy oratorium otwarta w każdy poniedziałek od 17.00-19.00.
 11. Zaproszenie: Komendant Szkoły Policji zaprasza na uroczystość nadania sztandaru szkole, o 10.00 Msza w kościele MB Wspomożenia Wiernych, o 12.00 apel na Pl. Stasica i następnie w ramach „miasteczka policyjnego” różne atrakcje i pokazy.  

Solenizantom i Jubilatom tygodnia, a także dobrodziejom materialnym i duchowym naszej parafii, życzymy wielu łask przez wstawiennictwo Świętej Rodziny i św. Patronów.

W ostatnim tygodniu odeszła do  wieczności:

+ Krystyna OLEJNIK, lat 83, z ul. Spacerowej.

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

WARTO ZAJRZEĆ

WIRTUALNY
SPACER
© Parafia pw. Świętej Rodziny w Pile | wykonanie: Wojciech Łastowski