SALEZJAŃSKA
PARAFIA PW. ŚWIĘTEJ RODZINY
w Pile
Ogłoszenia duszpasterskie
« poprzednie ogłoszenie
następne ogłoszenie »

Ogłoszenia na VI Niedzielę Wielkanocną - 14.5.2023

 1. Nabożeństwa maryjne w maju: każdego dnia po Mszy o 8.00 litania loretańska, o 17.30 nabożeństwo majowe i o 21.00 Apel Maryjny (w niedziele na Pl. Zwycięstwa). Oratorium zaprasza dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 17.00 na majowe przy figurze Matki Bożej na placu kościelnym, a w piątki o 15.00 majowe przy krzyżu na ul. Wiatracznej.       
 2. Dzisiaj imieniny obchodzi ks. Maciej Sarbinowski. Solenizant odprawi Mszę imieninową o 8.00. Pamiętajmy o ks. Macieju w naszych modlitwach.

Dziękujemy za złożone ofiary na tacę z przeznaczeniem na dalsze prace renowacyjne ławek.

 1. Msze w ramach Białego Tygodnia dla dzieci pierwszokomunijnych z SP 5 do czwartku o 18.00.
  I Rocznica Komunii Świętej dla dzieci, które w roku ubiegłym przystąpiły do I Komunii Świętej odbędzie się w Boże Ciało, na Mszy Świętej o godz. 11.00.   
 2. We wtorek – 16 maja – święto św. Andrzeja Boboli – patrona Polski, na każdej Mszy Świętej ucałowanie relikwii Świętego.
 3. W  czwartek – 18 maja – o 18.00 Msza Święta i nabożeństwo z modlitwą uzdrowienia, oraz poświęcenie wody, soli i oleju.
 4. W piątek – 19 maja – rozpoczyna się nowenna do Uroczystości Zesłania Ducha Świętego, która będzie odprawiana w czasie nabożeństwa majowego o godz. 17.30.  
 5. W przyszłą niedzielę – 21 maja – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
  O 16.00 comiesięczne spotkanie dla małżonków.
 6. Caritas naszej parafii został zakwalifikowany do udziału w kolejnej edycji „Programu Operacyjnego Pomocy Żywnościowej – Podprogram 2021”. Udział w programie dla osób i rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej na podstawie skierowania z MOPS. Więcej informacji w gablocie przed kancelarią.    
 7. Informacja dla narzeczonych: najbliższy kurs przedmałżeński odbędzie się w dniach 19-21 maja w kościele św. Antoniego. Zapisy poprzez stronę parafii.  
 8. Apostolstwo Dobrej Śmierci organizuje pielgrzymkę do Górki Klasztornej w sobotę 10 czerwca. Informacje o zapisach w gablocie parafialnej.  
 9. Zespół Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina w Pile (ul. Młodych 1) otwiera nowy kierunek kształcenia – naukę gry na ORGANACH. Kandydaci w wieku od 7 do 23 lat zaproszeni są na rekrutację 5 i 6 czerwca. Zachęcamy do kształcenia przyszłych organistów, w Pile i okolicy jest potrzeba organistów.

 

Solenizantom i Jubilatom tygodnia, w tym ks. Maciejowi, a także dobrodziejom materialnym i duchowym naszej parafii, życzymy wielu łask przez wstawiennictwo Świętej Rodziny i św. Patronów

 

W ostatnim tygodniu odeszli do  wieczności:

+ Barbara POLITYCKA, lat 83, z ul. Śródmiejskiej,

+ Gertruda PRYKA, lat 89, z ul. Ogińskiego,

+ Irena BRZEZICKA, lat 86, z ul. Okrzei (pogrzeb w poniedziałek),

+ Aleksander OLECHNOWICZ, lat 77, z ul. Śródmiejskiej (pogrzeb w poniedziałek).

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

WARTO ZAJRZEĆ

WIRTUALNY
SPACER
© Parafia pw. Świętej Rodziny w Pile | wykonanie: Wojciech Łastowski