SALEZJAŃSKA
PARAFIA PW. ŚWIĘTEJ RODZINY
w Pile
Ogłoszenia duszpasterskie
« poprzednie ogłoszenie
następne ogłoszenie »

Ogłoszenia na XXXIII Niedzielę Zwykłą - 13.11.2022

  1. Trwamy w miesiącu poświęconym modlitwie za zmarłych. Różaniec z wypominkami jest odmawiany każdego dnia listopada o godz. 17.30.
  2. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę z przeznaczeniem na zakup oleju opałowego na ogrzewanie kościoła w okresie zimowym. Po Mszach zbiórka do puszek na Pomoc Kościołowi Prześladowanemu, w tym roku z przeznaczeniem na pomoc wspólnotom katolickim na Ukrainie. Dzisiaj też przypada VI Światowy Dzień Ubogich, którym możemy pomóc wrzucając ofiary do skarbony Świętego Antoniego, albo poprzez zakup żywności. Przy ołtarzu Jezusa Miłosiernego zostały wyłożone torby na ten cel, które po wypełnieniu należy przynieść najlepiej do przyszłej niedzieli do zakrystii, albo kancelarii. Paczki te zostaną przez Caritas przekazane ubogim.    
  3. We wtorek – 15 listopada –  Seminarium Odnowy Wiary o godz. 19.00.
  4. W środę – 16 listopada – o 18.00 Msza Święta dla Rodziny Radia Maryja. Biuro Radia Maryja prowadzi już zapisy na wyjazd do Torunia, na 31 Rocznicę powstania Radia Maryja, który odbędzie się 3 grudnia.
  5. W czwartek – 17 listopada – o 18.00 Msza Święta i nabożeństwo w intencji uzdrowienia duszy i ciała. Na zakończenie spotkania poświęcenie wody, soli i oleju.
  6. W sobotę – 19 listopada – o 8.00 Msza Święta wotywna ku czci św. Józefa. Po Mszy wieczornej nabożeństwo do św. Józefa w int. małżeństw potrzebujących duchowego wsparcia. Tego dnia Mszą Świętą o 9.00 rozpocznie się Inspektorialny Turniej w Piłkę Halową dla ministrantów.   
  7. W przyszłą niedzielę – 20 listopada – przypada Uroczystość Chrystusa Króla. Kazania wygłosi ks. Andrzej Waś z Lądu nad Wartą i przedstawi propozycję modlitwy za młodych „CORdon modlitwy”. O 16.00 spotkanie dla małżeństw w kaplicy zakonnej. Tego dnia rozpoczynają się w naszej parafii katechezy. 
  8. Informacja dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych: w ostatnią niedzielę listopada na Mszy o 12.30 poświęcenie modlitewników. Natomiast w najbliższym tygodniu od godz. 17.00 spotkania indywidualne z rodzicami i dziećmi ze SP nr 1 w salce domu katechetycznego: w poniedziałek kl. III a, we wtorek kl. III b, w środę kl. III c. Na spotkanie przynosimy zeszyt z katechezą domową i książeczkę z niedzielnymi Mszami Świętymi.  

 

Solenizantom i Jubilatom tygodnia, oraz dobrodziejom materialnym i duchowym naszej parafii, życzymy wielu łask przez wstawiennictwo Świętej Rodziny i św. Patronów.

 

W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności:

 

+ Czesław SKOTNICKI, lat 92, z ul. Wodnej,
+ Maria GRYGIER, lat 95, z ul. Piekarskiej,

+ Janina ANTONIUK, lat 73 , z ul. O. M. Kolbego,

+ Hans KÜNSTLER, lat 73, Al. Wojska Polskiego (pogrzeb we wtorek).

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

 
 

WARTO ZAJRZEĆ

WIRTUALNY
SPACER
© Parafia pw. Świętej Rodziny w Pile | wykonanie: Wojciech Łastowski