SALEZJAŃSKA
PARAFIA PW. ŚWIĘTEJ RODZINY
w Pile
Ogłoszenia duszpasterskie
« poprzednie ogłoszenie
następne ogłoszenie »

Ogłoszenia na XXIV Niedzielę Zwykłą - 11.9.2022

 1. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Wychowania. O 21.00 apel maryjny, który poprowadzi Odnowa w Duchu Świętym. Dziękujemy za złożone ofiary na tacę i przesłane na konto parafii na remont Oratorium. Ponadto osoby, które chcą się zaangażować w wolontariat, by pomagać w animacji zajęć dla dzieci w Oratorium prosimy o kontakt z ks. Przemysławem. Oratorium prowadzi zbiórkę materiałów krawieckich na październikowe warsztaty z szydełkowania i krawiectwa.      
 2. W poniedziałek – 12 września – wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi.
 3. We wtorek – 13 września – wspomnienie św. Jana Chryzostoma. Po Mszy o 8.00 spotkanie Centrum Ochotników Cierpienia. Wieczorem, po Mszy, nabożeństwo fatimskie z różańcem i procesją z figurą Maryi. Tego dnia o 16.00, w salce przy kancelarii, dyżur wsparcia dla osób szukających porady psychologicznej.
 4. W środę – 14 września – święto Podwyższenia Krzyża. O 8.00 Msza dla Apostolstwa Dobrej Śmierci.     
 5. W czwartek – 15 września – wspomnienie NMP Bolesnej, Pani Skrzatuskiej. Tego dnia o 22.00 Msza Święta w intencji papieża, biskupów i kapłanów, i o 23.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w „Godzinie Świętej”. Na to spotkanie zapraszamy również kandydatów na Wojowników Maryi.
 6. W piątek – 16 września – wspomnienie Męczenników św. Korneliusza i św. Cypriana. Tego dnia w parafii św. Jana Bosko rozpoczyna się inspektorialny rok formacyjny Salezjańskiego Ruchu Młodzieżowego. Zapraszamy do udziału: oazę, ministrantów i młodzież oratorium. Więcej informacji u opiekunów.        
 7. W sobotę – 17 września – w Skrzatuszu odbędzie się Diecezjalne Spotkanie Młodych. Początek o 13.00, a w Pile, przy kościele św. Jana Bosko, o godz. 20.00 koncert zespołu „Luxtorpeda”.     
 8. W przyszłą niedzielę – 18 września – w Skrzatuszu o 10.30 odpust diecezjalny połączony z koronacją Piety Skrzatuskiej koronami poświęconymi przez Papieża Franciszka. Pielgrzymka piesza wyruszy sprzed Orlenu, na wyjeździe z Piły, o godz. 7.00. Wyjazd autokarem o 9.00 sprzed kościoła, zapisy w zakrystii, liczy się kolejność zgłoszeń. Tego dnia zbiórka na Sanktuarium w Skrzatuszu.
 9. Już dzisiaj zapraszamy małżeństwa, które chcą podjąć się wspólnej formacji i modlitwy na spotkanie, które odbędzie się w niedzielę, 25 września, o godz. 19.00.  
 10. Informacja dla kandydatów do bierzmowania: dzisiaj po Mszy o 9.30 pierwsze spotkanie. W tym tygodniu w czwartek i piątek, od godz. 19.00 spotkania indywidualne dla młodzieży, która uczestniczy już w przygotowaniach będą w salce przy kancelarii, na to spotkanie przynosimy indeksy. Dla uczniów klas VIII i rozpoczynających przygotowania do bierzmowania dzisiaj do odbioru w zakrystii deklaracje do wypełnienia. Dla nich spotkania indywidualne za tydzień. Więcej informacji u ks. Wojciecha.       
 11. Informacja dla rodziców dzieci I-komunijnych: spotkanie organizacyjne odbędzie się w niedzielę, 25 września,  o 12.00. Więcej informacji u ks. Marka.  
 12. Pilskie Hospicjum zaprasza, 8 października, na dzień skupienia dla niepełnosprawnych i ich rodzin do Skrzatusza. Organizuje również przejazd. Więcej informacji u organizatora.

Solenizantom i Jubilatom tygodnia, oraz dobrodziejom materialnym i duchowym naszej parafii, życzymy wielu łask przez wstawiennictwo Świętej Rodziny i św. Patronów.

W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności:

+ Krzysztof MICHAŁEK, lat 60, z Dolaszewa, 
+ Felicja KŁOSIŃSKA, lat 86, z ul. Okrzei,
+ Regina CZERWIŃSKA, lat 85,
+ Tadeusz SMULSKI, lat 73, z ul. Rymarskiej,
+ Krystyna MATYSZCZAK, lat 83, z ul. Spacerowej,
+ Krzysztof KOWALSKI, lat 61, z Pl. Zwycięstwa (pogrzeb w poniedziałek).   

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

WARTO ZAJRZEĆ

WIRTUALNY
SPACER
© Parafia pw. Świętej Rodziny w Pile | wykonanie: Wojciech Łastowski