SALEZJAŃSKA
PARAFIA PW. ŚWIĘTEJ RODZINY
w Pile
Ogłoszenia duszpasterskie
« poprzednie ogłoszenie

Ogłoszenia na I Niedzielę Adwentu - 3.12.2023

 1. Dzisiaj, I Niedzielą Adwentu, rozpoczynamy nowy rok liturgiczny pod hasłem „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”. Roraty ze św. Franciszkiem codziennie, od poniedziałku do soboty, o godz. 6.45 na które zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych, wcześniej o 6.00 w sali św. Jana Bosko jutrznia z medytacją.
 2. Propozycje formacyjne adwentowe: zdrapka adwentowa (do zabrania przy ołtarzu Maryi Wspomożycielki) i aplikacja na telefon „O!JanieMogę”(więcej informacji w gablocie).
 3. Propozycje charytatywne: wsparcie Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom poprzez zakup świecy „Caritas”, zabranie sprzed ołtarza Miłosierdzia Bożego skarbonki i zbieranie ofiar na rzecz pomocy misjom salezjańskim w Boliwii, pomoc ubogim i samotnym na święta poprzez zorganizowanie i przyniesienie do kancelarii/zakrystii paczki świątecznej, albo złożenie ofiary adwentowej do skarbony z tyłu kościoła.       
 4. Dzisiaj jeszcze o 10.40 wypominki roczne, o 15.00 Msza dla Żywego Różańca i o 21.00 Apel Maryjny z Nowenną do Niepokalanej.
 5. We wtorek – 5 grudnia – o 17.30 różaniec i Msza Święta zbiorowa za zmarłych.
 6. W  środę – 6 grudnia – wspomnienie św. Mikołaja. O 17.30 nabożeństwo i Msza Święta wotywna ku czci św. Józefa.
 7. W czwartek – 7 grudnia – I Czwartek Miesiąca i wspomnienie św. Ambrożego. O 18.00 Msza Święta w intencji nowych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych oraz za ministrantów i ich rodziny. O 19.00 Msza Święta dla Odnowy w Duchu Świętym. 
  Tego dnia odwiedziny chorych z sakramentami świętymi.
 8. W piątek – 8 grudnia – uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Dodatkowo o godz. 11.00 Msza Święta i o 12.00 adoracja przed Najśw. Sakramentem w Godzinie Łaski.
 9. W przyszłą niedzielę – 10 grudnia – rozpoczną się rekolekcje adwentowe i potrwają do wtorku. Wygłosi je ks. Jarosław Pizoń SDB z Rzymu. O 12.30 Msza Święta z poświęceniem medalików dla dzieci I-Komunijnych i spotkanie dla rodziców. O 16.00 spotkanie małżeństw. Po Mszach Świętych przedstawiciele III Zakonu Paulistów będą rozprowadzać ”Ewangelię na każdy dzień 2024”, która jest wielką pomocą do codziennej lektury Pisma Świętego. 
  Tego dnia zbiórka ofiar do puszek z okazji dnia modlitw w intencji Kościoła na Wschodzie.      
 10. W kiosku i w kancelarii do nabycia opłatki, świeczki Caritas i kartki świąteczne.
 11. W prezbiterium zostały umieszczone sedilie (6 taboretów) dla służby liturgicznej. Dziękujemy ofiarodawcom za ich sfinansowanie. 

 

Solenizantom i Jubilatom tygodnia, a także dobrodziejom materialnym i duchowym naszej parafii, życzymy wielu łask przez wstawiennictwo Świętej Rodziny i św. Patronów.


W ostatnim tygodniu odeszli do  wieczności:

+ Maria RUDKOWSKA, lat 69, z ul. Spacerowej,  

+ Czesława WASILEWSKA, lat 85, z ul. Budowlanych,

+ Ireneusz EWERTOWSKI, lat 65, z ul. Budowlanych.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

WARTO ZAJRZEĆ

WIRTUALNY
SPACER
© Parafia pw. Świętej Rodziny w Pile | wykonanie: Wojciech Łastowski