SALEZJAŃSKA
PARAFIA PW. ŚWIĘTEJ RODZINY
w Pile
Ogłoszenia duszpasterskie
« poprzednie ogłoszenie

Ogłoszenia na III Niedzielę Zwykłą - 22.1.2023

 1. Dzisiejsza Niedziela jest Niedzielą Słowa Bożego, które ma nam przypomnieć o znaczeniu Pisma Świętego w życiu każdego chrześcijanina. Zachęcamy, by po Mszy Świętej podejść pod ambonę (obok żłóbka), zabrać i rozważyć wylosowany fragment Pisma Świętego.
 2. Dzisiaj na każdej Mszy Świętej sprawozdanie duszpasterskie za rok 2022.

Po Mszy wieczornej, o 19.00 nabożeństwo do św. Rity z poświęceniem róż i o 21.00 Apel Maryjny, który poprowadzi Neokatechumenat. Dzisiaj też rozpoczynamy nowennę do Uroczystości św. Jana Bosko, która odbędzie się 31 stycznia, na Mszy o 18.00 będzie obecny ks. biskup Zbigniew Zieliński. Modlitwa nowenny na Mszach Św. w tygodniu o 7.00, 8.00
i 18.00, a w niedzielę o 11.00.    

 1. Przed kościołem znajduje się wystawa plenerowa poświęcona Siostrom Franciszkankom Rodziny Maryi, które w czasie wojny ocaliły ponad 500 dzieci żydowskich od zagłady. Zachęcamy po Mszy Świętej do obejrzenia wystawy. 
 2. W poniedziałek – 23 stycznia – o 18.00 w kaplicy zakonnej Msza Święta dla Rady Duszpastersko-Wychowawczej i spotkanie Rady w domu katechetycznym. Tego dnia biblioteka parafialna nieczynna. 
 3. We wtorek – 24 stycznia – święto św. Franciszka Salezego, patrona Rodziny Salezjańskiej. O 18.00 msza dla Stowarzyszenia Maryi Wspomożycielki Wiernych. Po Mszy Hołd Wspomożycielce i wybór nowej rady ADMA.
  Tego dnia w kościele św. Jana Bosko, o 19.00, odbędzie się spotkanie ekumeniczne pod przewodnictwem ks. bpa Krzysztofa Zadarki. 
 1. W środę – 25 stycznia – święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła. O 17.30 nabożeństwo maryjne.
 2. W czwartek – 26 stycznia – wspomnienie świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa.
 3. W sobotę – 28 stycznia – wspomnienie św. Tomasza z Akwinu.
 4. W przyszłą niedzielę – 29 stycznia – o 16.00 spotkanie formacyjne dla lektorów świeckich.
 5. W dniach 10 – 12 lutego odbędzie się w Pile dekanalny kurs przedmałżeński. Zapisy poprzez stronę parafii św. Antoniego w Pile. Kolejny kurs na jesień. 
 6. Zaproszenia: Biuro Wystaw Artystycznych przy ul. Okrzei zaprasza w piątek – 27 stycznia – o godz. 19.00 na Koncert kolęd i pastorałek z udziałem m.in. Marcina Niewęgłowskiego wokalisty Czerwonych Gitar. Zaproszenia do odbioru w zakrystii po Mszy Świętej, albo w siedzibie BWA. 

Solenizantom i Jubilatom tygodnia, a także dobrodziejom materialnym i duchowym naszej parafii, życzymy wielu łask przez wstawiennictwo Świętej Rodziny i św. Patronów

 

W ostatnim tygodniu odeszły do wieczności:

+ Irena ŁOBOCKA, lat 82, z ul. O.M. Kolbe,

+ Lilianna BĄK, lat 54, z ul. Dzieci Polskich,

+ Grażyna ZIEGLER, lat 83, z ul. Towarowej.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

WARTO ZAJRZEĆ

WIRTUALNY
SPACER
© Parafia pw. Świętej Rodziny w Pile | wykonanie: Wojciech Łastowski