SALEZJAŃSKA
PARAFIA PW. ŚWIĘTEJ RODZINY
w Pile
Aktualności
20.2.2024

Noc walki w intencji Ojczyzny

W dniu 16 lutego 2024 odbyła się z inicjatywy Wojowników Maryi "Noc walki o błogosławieństwo dla Polski". Wierni z parafii Świętej Rodziny oraz z innych kościołów z Piły, a także spoza naszej miejscowości, licznie zgromadzili się by wspólnie przepraszać Pana Boga za grzechy rodaków oraz prosić o błogosławieństwo Boże i potrzebne łaski dla naszej Ojczyzny.

Nabożeństwu przewodniczył ksiądz Proboszcz Kazimierz Chudzicki.

Po wezwaniu wstawiennictwa Ducha Świętego oraz Świętych i Patronów naszej ukochanej Ojczyzny, został odśpiewany Apel Jasnogórski, po którym zawierzyliśmy Polskę i siebie Niepokalanemu Sercu Maryi Panny. Modlitwą objęliśmy całą Ojczyznę, włączając w to kapłanów, rządzących oraz nasze rodziny. Nie zabrakło Różańca Świętego z pięknymi rozważaniami poświęconymi Polsce, prowadzonego przez Żywy Różaniec. 

Była okazja do Adoracji Najświętszego Sakramentu oraz Spowiedzi Świętej, sakramentu szczególnie ważnego w takiej chwili. 

Przed uroczystą Mszą Świętą, kościół został procesyjnie okrążony siedem razy w ciszy z Najświętszym Sakramentem, na pamiątkę okrążenia murów Jerycha.

Przepiękne kazanie na Mszy Świętej w intencji Ojczyzny oraz rządzących naszym krajem, wygłosił ksiądz Kazimierz Chudzicki, a cały wieczór zwieńczyło wspólne odmówienie modlitwy Pancerza Świętego Patryka.

Licznie zgromadzeni wierni tej nocy podkreślali piękno modlitw, atmosfery i całej oprawy jaka towarzyszyła nam tego wieczoru.

Ważne słowa, które padły w homilii, piękno modlitw ekspiacyjnych, głębokie skupienie jakie towarzyszyło uczestniczącym w wydarzeniu pozostawiły niezatarte wrażenia. Wiele osób podkreślało potrzebę organizowania takich akcji modlitewnych, szczególnie w obecnych czasach, kiedy występuje tyle zagrożeń zewnętrznych jak wewnętrznych oraz w wymiarze duchowym. 

Na pewno będziemy pamiętać ciszę i skupienie jakie towarzyszyło procesji w ciszy, atmosferę miłości i jedności tego wieczoru oraz zaangażowanie każdego, kto uczestniczył modlitewnie tej nocy. 

Dziękujemy serdecznie naszym drogim kapłanom za możliwość tak pięknego spędzenia czasu na modlitwie i wynagradzaniu Panu Bogu za wszystkie nasze grzechy, prosząc o błogosławieństwo dla nas i Ojczyzny oraz przyjmując w tej intencji Komunię Świętą.

 powrót

WARTO ZAJRZEĆ

WIRTUALNY
SPACER
© Parafia pw. Świętej Rodziny w Pile | wykonanie: Wojciech Łastowski