SALEZJAŃSKA
PARAFIA PW. ŚWIĘTEJ RODZINY
w Pile
Aktualności
4.10.2023

Pielgrzymka do Włoch

W dniach 22 września - 2 października odbyła się parafialna pielgrzymka autokarowa do Włoch. 

Zaczęliśmy od serca życia salezjańskiego czyli odwiedzenia miejsc związanych ze św. Janem Bosko - Turyn (Bazylika Maryi Wspomożenia Wiernych), Valdocco, Colle don Bosco - gdzie urodził się Janek. Następnego dnia odwiedziliśmy Sienę, z którą związana jest św. Katarzyna Sieneńska. Przeszliśmy się starymi, uroczymi uliczkami miasta.

Kolejny dzień to odwiedzenie kolejnych świętych - św. Franciszka z Asyżu, św. Klary i św. Rity z Cascia. W Asyżu nawiedziliśmy również Bazylikę Matki Bożej od Aniołow, w której znajduje się Porcjunkula. Tam mogliśmy uzyskać odpust zupełny.

Kolejne dni to zwiedzanie Rzymu, jego najważniejszych zabytków, oraz audiencja generalna z Papieżem Franciszkiem. 

W Monte Cassino odwiedziliśmy cmentarz polskich żołnierzy oraz opactwo benedyktyńskie. Następnie przejechaliśmy do Pompejów - miasta zalanego przez lawę Wezuwiusza, ale i Bazyliki Matki Bożej Różańcowej - w której narodziła się nowenna pompejańska. Wielu uczestników pielgrzymki tego dnia zaczęło odmawiać modlitwę pompejańską, trwającą 54 dni (odmawia się codziennie 3 części różańca świętego).

W kolejnym dniu odwiedziliśmy św. Ojca Pio i miejsca związane z jego życiem w San Giovanni Rotondo. Przedostatnim punktem było Monte Sant`Angelo - grota, w której ukazał się św. Michał Archanioł. W grocie uczestniczyliśmy w włoskiej, uroczystej Mszy Świętej, której przewodniczył ks. Biskup, gdyż trwały jeszcze uroczystości świętem świętych Archaniołów.

 powrót

WARTO ZAJRZEĆ

WIRTUALNY
SPACER
© Parafia pw. Świętej Rodziny w Pile | wykonanie: Wojciech Łastowski