SALEZJAŃSKA
PARAFIA PW. ŚWIĘTEJ RODZINY
w Pile
Aktualności
25.3.2023

Eucharystia dziękczynna za św. Jana Pawła II

W uroczystość Zwiastowania Pańskiego 25 marca przy pomniku św. Jana Pawła II na Placu Zwycięstwa odprawiona została Eucharystia dziękczynna za świętego Papieża Polaka, na którego ostatnimi czasy spływa sporo złych i nieprawdziwych oskarżeń i nienawiści.

Mszy Świętej przewodniczył i homilię wygłosił ks. Dziekan Ryszard Ryngwelski. Swoją obecność również zaznaczyli proboszczowie i kapłani większości pilskich parafii. Od strony liturgicznej za uroczystość odpowiadała nasza parafia. 

Ks. Dziekan w homilii przytaczał ważne dla naszego narodu słowa, wypowiadane przez Papieża Jana Pawła II podczas wielu pielgrzymek do Polski. 

Na ołtarzu podczas Eucharystii był z nami obecny Święty w relikwiach, którymi na koniec ks. Dziekan udzielił wiernym Bożego błogosławieństwa.

Wierzymy, że święty Jan Paweł II wraz z innymi świętymi czuwali nad nami, gdyż podczas Eucharystii dopisała piękna pogoda, świeciło słońce, a gdy tylko wierni rozeszli się do domów, naszły ciemne chmury i zaczął padać obfity deszcz.

Święty Janie Pawle II - pamiętamy i będziemy bronić Twojego dobrego imienia, a Ty wstawiaj się za nami u Niebieskiego Ojca!

 powrót

WARTO ZAJRZEĆ

WIRTUALNY
SPACER
© Parafia pw. Świętej Rodziny w Pile | wykonanie: Wojciech Łastowski