SALEZJAŃSKA
PARAFIA PW. ŚWIĘTEJ RODZINY
w Pile
Aktualności
21.1.2023

Słowo dla Ciebie

W niedzielę 22 stycznia 2023 r. Kościół obchodzi Niedzielę Słowa Bożego, której celem jest ponowne odkrywanie i pogłębienie znaczenia Biblii w życiu Kościoła i w osobistym życiu człowieka. Czytajmy Pismo Święte! Zacznijmy od wzięcia myśli i rozważenia w sercu...

"Są książki, które z wiekiem stają się dla nas coraz mniej ważne – książki dla dzieci, powieści dla młodzieży, które u nas, jako nastolatków, wzbudzały entuzjazm – i takie, które początkowo wydawały się nam mało istotne, ale ich wartość odkrywaliśmy dopiero po kolejnej lekturze. Są wreszcie i takie książki, które z biegiem lat stają się dla nas coraz ważniejsze, a nawet okazują się niewyczerpaną skarbnicą wiedzy. Jedną z takich ksiąg jest z całą pewnością Biblia. Tego właśnie doświadczył Augustyn: „Biblia jest napisana w taki sposób, że początkujący dojrzewają z nią, ale jej znaczenie rośnie wraz z nimi”.

Nikt nigdy tak naprawdę nie skończył czytać Biblii. Nawet wielki ateista i dramaturg niemiecki Bertolt Brecht (1898–1956) wyznał kiedyś, zapytany o księgę swojego życia: „Będziesz się śmiać: Biblia!". Brecht prawdopodobnie rozkoszował się obfitym bogactwem życiowej mądrości Pisma Świętego. Augustyn znalazł w Biblii życie wieczne, jak sam zaświadcza: „Kiedy czytasz Pismo Święte, Bóg do ciebie przemawia”.

W kilku mocnych słowach papież Franciszek polecił młodzieży Pismo Święte w swoim słowie wstępnym do Biblii młodych: „Trzymacie w rękach coś boskiego – księgę, która jest jak ogień! Księgę, przez którą przemawia Bóg. Pamiętajcie – Biblii nie mamy po to, by stała na półce, ona powinna leżeć blisko, powinniśmy często ją czytać – każdego dnia, w samotności, a także wspólnie z innymi”. Jego poprzednik, papież Benedykt, radził młodym ludziom: „rozważajcie często słowo Boga i pozwólcie, aby Duch Święty był waszym nauczycielem. Odkryjecie wówczas, że myśli Boga nie są myślami ludzi. Będziecie skłonni kontemplować prawdziwego Boga i odczytywać wydarzenia historii Jego oczyma. Zakosztujecie w pełni radości, jaką rodzi prawda”.
https://www.youcat.org/pl

 powrót

WARTO ZAJRZEĆ

WIRTUALNY
SPACER
© Parafia pw. Świętej Rodziny w Pile | wykonanie: Wojciech Łastowski