9 czerwca 2019 r.

NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

[fancy_numbers variation=”red”]

 1. Dziękujemy ks. Markowi Babiczowi i klerykom z WSD z Lądu za animację liturgiczną na mszach niedzielnych i wspólną modlitwę o nowe powołania do życia kapłańskiego i zakonnego. Dziś apel Maryjny o 21.00.
 2. Dzisiaj (II niedziela miesiąca) o godz. 11.00, w ramach obchodów Jubileuszu Naszej Parafii modlimy się za wszystkich wiernych naszej parafii, naszych przyjaciół i dobrodziei.
 3. Przez cały czerwiec zapraszamy na nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17.30.
 4. W poniedziałek obchodzimy święto NMP Matki Kościoła.
 5. We wtorek spotkanie Salezjanów Współpracowników rozpocznie się nabożeństwem o godz. 17.30.
 6. W czwartek – (13.06) – obchodzimy UROCZYSTOŚĆ  Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. W tym dniu zapraszamy też do modlitwy różańcowej w ramach Nabożeństwa Fatimskiego. Różaniec odmówimy przed kościołem o godz. 20.00. Zapraszamy również na spotkanie Wspólnoty Modlitwy za Chorych po mszy św. o godz. 8.00.
 7. Dnia 23 czerwca 2019 r. odbędzie się uroczysta Eucharystia z racji Jubileuszu 400 lat istnienia naszej Parafii oraz uczczenia Patronów naszego miasta Świętych Janów. Po Eucharystii odbędzie się jubileuszowy festyn rodzinny i koncert organowy. W tym dniu nie będzie mszy św. o godz. 12.30. Już dziś serdecznie zapraszamy całe rodziny. Prosimy o wsparcie rzeczowe w postaci fantów. Za każdy dar serca dziękujemy.
 8. W parafii Św. Antoniego odbędzie się Kurs Przedmałżeński w dniach: 14-16  czerwca 2019.
 9. W przyszłą niedzielę o godz. 11.00, w ramach obchodów Jubileuszu Naszej Parafii będziemy się modlić w intencji małżeństw zawartych w miesiącu czerwcu.
 10. W dniu 16 czerwca zapraszamy wszystkich do radosnego Marszu dla życia i rodziny, który rozpocznie się Mszą św. o godz. 11:30 w kościele pw. św. Antoniego, a następnie wyruszy ulicami Piły pokazując co jest ważne dla każdego z nas. Prosimy o przyniesienie pieluch dla dzieci z Domu samotnych matek. Proszę ubrać się na biało i zabrać ze sobą rodzinę i znajomych.
 11. Spotkanie organizacyjne dla rodziców odnośnie półkolonii odbędzie się w przyszłą niedzielę 16 czerwca o godz. 19.00
 12. W przyszłą niedzielę, w czasie Mszy świętych, słowo głosił będzie ks. dr Tadeusz Ceynowa – dyrektor archiwum diecezjalnego, który opowie o pochodzącej z XVIII w. Skrzatuskiej Kronice ks. Delerdta, opisującej historię kultu MB Bolesnej – współcześnie wydany tekst kroniki będzie można nabyć w cenie 15 zł;
 13. Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież z naszej parafii do wzięcia udziału w wakacyjnych rekolekcjach oazowych. Szczegółowe informacje i zapisy u ks. Jarosława.
 14. Zachęcamy do pielgrzymowania na Jasną Górę. Spotkanie organizacyjne grupy 7. – Piła, parafia Miłosierdzia Bożego, 13 czerwca godz. 19:00. W zakrystii można zapisać się do „Złotej Grupy” oraz zostawić intencje dla pielgrzymów.
 15. W dniach 13 i 14 lipca 2018 r. organizujemy pielgrzymkę do Częstochowy na spotkanie Rodziny Radia Maryja. Wyjazd 13.07 o godz. 11.00. Zapisy w Biurze Radia Maryja we wtorki i czwartki w godz. 10-13.
 16. Parafia św. Józefa Obl. NMP w Pile organizuje Pielgrzymkę na Sląsk Opolski /Góra św. Anny, Opole, Brzeg, Moszna, Kamień Sl., Nysa a także Częstochowa i Piekary Sl./ w dniach 23 – 26.09.19 r. Koszt 550 zł. Zgłoszenia można składać w Parafii św. Józefa do Ks. Prob. R. Ryngwelskiego.
 17. Za tydzień kończy się okres wielkanocny. Pamiętajmy o spowiedzi i komunii wielkanocnej.
 18. W Gościu Niedzielnym specjalny dodatek: płyta z Pierwszej Pielgrzymki Jana Pawła II do Polski.
[/fancy_numbers]

Krzyż NekrologW minionym tygodniu odeszli do wieczności:

+ Zenon GĄGOREK, lat 78 z ul. Towarowej; + Radzimił PŁYWACZYK, lat 82 z ul. Staromiejskiej; + Hubert KOCIŃSKI, lat 38 z ul. Żeleńskiego; + Władysław KAWA, lat 84 z ul. Staromiejskiej; + Barbara MICHALAK, lat 80 z ul. Spacerowej

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

O najbliższych pogrzebach w parafii informujemy na kanale @Pogrzeby na Twitterze»

[fancy_amp]

[fancy_header3 variation=”red”]Zobacz ogłoszenia z poprzednich tygodni»[/fancy_header3]