24.03.2019 r.

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

[fancy_numbers variation=”red”]

 1. DZISIAJ I W PONIEDZIAŁEK PRZEŻYWAMY W NASZEJ PARAFII WIZYTACJĘ KANONICZNĄ KS. BP. KRZYSZTOFA ZADARKO. O godz. 11.00 nastąpi uroczyste powitanie naszego Pasterza. ks. Biskup udzieli na mszy św. o godz. 15.00 sakramentu bierzmowania. Na godz. 19.00 zapraszamy przedstawicieli wspólnot parafialnych na spotkanie z ks. Biskupem, które odbędzie się w sali Św. Jana Bosko.
 2. Dzisiaj wspomnienie NMP Wspomożenia Wiernych. Po wieczornej mszy św. złożymy Hołd naszej Wspomożycielce. Apel Jasnogórski zostanie odprawiony na zakończenie Hołdu Maryjnego (ok. 19.30).
 3. W OKRESIE WIELKIEGO POSTU zapraszamy do udziału w nabożeństwach:
  * DROGI KRZYŻOWEJ: dla ogółu wiernych o godz. 8.30 i 17.30; dla dzieci o godz. 16.30 i dla młodzieży o g. 19.00;
  W każdą niedzielę GORZKIE ŻALE z kazaniem pasyjnym o godz. 17.15.
  Każdego dnia na naszej stronie internetowej będą zamieszczane propozycje refleksji wielkopostnych, których autorami są święci naszej wiary. Zapraszamy do rozważania i poznawania naszych świętych.
 4. W Kościele Akademickim przy ul. Złotej 1 (w dniach 24-26.03 o godz. 19:00) odbędą się Rekolekcje Wielkopostne, które poprowadzi ks. dr Jarosław Kwiecień. Szczegóły na plakatach.
 5. Serdecznie zachęcamy do osobistego podjęcia DUCHOWEJ ADOPCJI DZIECKA POCZĘTEGO. Formularze znajdują się w gablotach.  Przyrzeczenia złożymy jutro na mszy św. o godz. 18.00, w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego.
 6. 28 marca br. (czwartek) organizujemy jednodniową pokutną pielgrzymkę do Lichenia. Wyjazd w o godz. 6.00.
 7. W tygodniku „Gość Niedzielny” m.in. dodatek: Rachunek sumienia.
 8. W sklepiku, kancelarii i przed kościołem rozprowadzane są świece paschaliki wielkanocne caritas, kartki świąteczne oraz JUBILEUSZOWE PŁYTY Z UTWORAMI NAGRANYMI NA NASZYCH ODNOWIONYCH ORGANACH.
 9. Organizujemy pielgrzymkę do Włoch. Odwiedzimy Asyż – Cascia – Rzym /Audiencja Generalna z Ojcem Świętym – Franciszkiem/– Monte Cassino Monte – Sant’Angelo – San Giovanni Rotondo – Padwa. Termin: 27.04. – 5.05.2019.
 10. Osoby dorosłe, które chciałaby przyjąć sakrament zaproszone są do parafii Św. Stanisława Kostki. Przez wszystkie niedziele Wielkiego Postu o g. 15.00 będą prowadzone przygotowania do Bierzmowania dla osób dorosłych.
 11. Dziękujemy za ofiary składane na kwiaty do Grobu Pańskiego do skarbony przy ołtarzu Wspomożycielki Wiernych.
 12. Zapraszamy do Muzeum Okręgowego w Pile, przy ul. Browarnej 7, w którym otwarta została wystawa z okazji 40-lecia powstania Salezjańskiej Inspektorii św. Wojciecha w Pile. Na wystawie możemy znaleźć pamiątki po ks. Prymasie Auguście Hlondzie czy Arcybiskupie Antonim Baraniaku. Zaprezentowany jest również niezwykle cenny eksponat – księga ewidencyjna z bloku 30 z Dachau, w którym przetrzymywani byli polscy duchowni m.in. bł. ks. biskup Michał Kozal. Innym bardzo ciekawym eksponatem jest monstrancja, wykonana w obozie jenieckim w Rumunii, która wykuta została ze srebrnych medalików i obrączek, które mieli żołnierze. Przypomniane są postaci: ks. Józefa Wróbla pierwszego proboszcza Świętej Rodziny, ks. Stanisława Styrny. Wystawa będzie dostępna do 26 maja 2019 r.
 13. Instytut Świecki Ochotniczki Księdza Bosko serdecznie zaprasza na dzień skupienia kobiety w wieku 20-40 lat, poszukujące drogi życia i zainteresowane powołaniem świeckich konsekrowanych. Spotkanie odbędzie się 14 kwietnia w naszej parafii. Szczegółowe informacje na plakatach.
 14. Podobnie jak w latach ubiegłych istnieje możliwość przekazania 1% od podatku na rzecz dzieci i młodzieży z naszej parafii, za pośrednictwem Salezjańskiego Stowarzyszenia Wychowania Młodzieży.
 15. Trwają zapisy na Ekstremalną Drogę Krzyżową. Polega ona na przejściu w małych grupach jednej z trzech tras drogi krzyżowej wokół Piły mających ok. 45 km. Nabożeństwo odbywa się nocą, w ciszy, z piątku na sobotę 12/13.04.2018. Początek Mszą Świętą w parafii Miłosierdzia Bożego w Pile o godz. 20:00 w piątek 12 kwietnia. Zapisy, zasady i wybór tras na stronie www.edk.org.pl.”
 16. Parafia Miłosierdzia Bożego w Pile zaprasza na koncert pieśni pasyjnych w sobotę 30.03.19 r. o g. 19.15 w wykonaniu Poznańskiego Chóru Kameralnego pod batutą Bartosza Michałowskiego
 17. Za tydzień 31 marca pragniemy uczcić i przypomnieć postać Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki. Będziemy gościć w naszej parafii promotora kultu Męczennika, który poprzez słowo świadectwa przybliży nam jego Osobę i
  duchowe dziedzictwo. Po każdej Mszy Św. będzie można nabyć płyty z oryginalnym nagraniem 16 całych homilii Męczennika. W tym dniu w kościele pw. Św. Jana Bosco, będzie można obejrzeć też piękną wystawę o bł. ks. Jerzym.
[/fancy_numbers]

Krzyż NekrologW minionym tygodniu odeszli do wieczności:

+ Marek ŁASECKI, lat 66, z ul. Dzieci Polskich; + Wanda BROJANOWSKA, lat 79 z ul. O.M. Kolbe; + Jacek MACIEJEWSKI, lat 71 z Al. Piastów

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

O najbliższych pogrzebach w parafii informujemy na kanale @Pogrzeby na Twitterze»

[fancy_amp]

[fancy_header3 variation=”red”]Zobacz ogłoszenia z poprzednich tygodni»[/fancy_header3]