24 lutego 2019 r.

VII NIEDZIELA ZWYKŁA

[fancy_numbers variation=”red”]
 • Dzisiaj wspominamy NMP Wspomożycielkę Wiernych. Po wieczornej mszy św. złożymy hołd naszej Niebieskiej Pani. Spotkanie zakończymy Apelem Jasnogórskim ok. godz. 19.30.
 • Spotkanie Zespołu Synodalnego odbędzie się 25 lutego (poniedziałek) o godz. 19.00 w domu katechetycznym. Materiały synodalne zostały rozesłane i są też do odebrania w kancelarii.
 • W środę stała nowenna do NMP Wspomożycielki Wiernych o godz. 17.30.
 • W czwartek wspominamy św. Jana Bosko. Po każdej mszy św. ucałowanie relikwii, a o godz. 17.30 nabożeństwo ku czci św. wychowawcy młodzieży poprowadzi Stowarzyszenie Salezjanów Współpracowników.
 • W tym tygodniu przypadają DNI EUCHARYSTYCZNE: PIERWSZY PIĄTEK: Odwiedziny chorych od godz. 8.00. (ks. Adam i ks. Zbigniew odwiedzą chorych 7 marca – w czwartek). W tym dniu spowiedź dla dzieci o godz. 16.15, a o godz. 16.30 msza św.
  I SOBOTA: nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi po mszy św. o godz. 8.00.
 • Z okazji Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych zapraszamy na koncert Pawła Piekarczyka i Leszka Czajkowskiego, który odbędzie się 1 marca (w piątek) o godz. 19.00 w RCK na pl. Staszica. Koncert będzie transmitowany przez Radio Poznań na żywo. W kasach RCK można odbierać na hasło: „Radio Poznań” nieodpłatne bilety.
  Natomiast w sobotę o godz. 18.00 zapraszamy na msze św. w intencji Ojczyzny i naszych niezłomnych bohaterów. Poświęcimy na niej i odsłonimy tablicę dedykowaną niezłomnemu pasterzowi kościoła Abp Antoniemu Baraniakowi. Ofiary na tablicę można składać w kancelarii parafialnej. Po mszy św. odbędzie się Pilski Marsz Żołnierzy Wyklętych.
  Natomiast w niedzielę w ramach naszych uroczystości odbędzie się kolejna edycja Ogólnopolskiego Biegu Tropem Wilczym na Osiedlu Górnym.
 • W piątek zapraszamy dzieci i młodzież do oratorium na zabawę karnawałową od godz. 16.00.
 • W przyszłą niedzielę zmiana Tajemnic Żywego Różańca po mszy św. o godz. 15.00.
 • Zapraszamy w przyszłą niedzielę osoby, które uczestniczyły w pielgrzymce do Ziemi Świętej. Spotkanie rozpocznie się o godz. 19.00 w sali św. Jana Bosko.
 • Organizujemy pielgrzymkę dziękczynną do Włoch w ramach Jubileuszu 400. Lat naszej Parafii. Odwiedzimy Asyż – Cascia – Rzym /Audiencja Generalna z Ojcem Świętym – Franciszkiem/– Monte Cassino Monte – Sant’Angelo – San Giovanni Rotondo – Padwa. Termin: 27.04. – 5.05.2019. Szczegółowe informacje na tablicach ogłoszeniowych. Zapisy w kancelarii.
 • Liceum Ogólnokształcące Towarzystwa Salezjańskiego zaprasza na drzwi otwarte, które odbędą się dnia 9 marca 2019 w godz. 10.00-13.00 przy ul. Dembowskiego 4. Zapraszamy do zapoznania się z bogatą ofertą szkoły i jednocześnie informujemy, że otwieramy klasy 7 szkoły podstawowej.
 • Podobnie jak w latach ubiegłych istnieje możliwość przekazania 1% od podatku na rzecz dzieci i młodzieży z naszej parafii, za pośrednictwem Salezjańskiego Stowarzyszenia Wychowania Młodzieży.
 • Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5 zaprasza rodziców i dzieci, które od września br. podejmą naukę w klasie pierwszej, na Dzień Otwartych Drzwi Szkoły.  Spotkanie 27 lutego (środa) od godz. 17.00 do 19.00 w budynku przy Al. Niepodległości 18.
 • Zapraszamy na weekendowe rekolekcje dla małżeństw na temat umiejętności rozmawiania ze sobą i tworzenia lepszych relacji. Rekolekcje odbędą się w dniach 22-24.03 w ośrodku rekolekcyjnym w Grzybowie. Poprowadzi je małżeństwo z 18-letnim stażem – Joanna i Norbert Dawidczykowie. (Koszt: 150 zł od osoby dorosłej; 140 zł od dziecka powyżej 6 lat; dzieci do 6 lat za darmo; zapewniamy opiekę dla dzieci) Szczegółowe informacje, zapisy i plan na stronie: rekolekcjemalzenskie.simplesite.com
[/fancy_numbers]

Krzyż NekrologW minionym tygodniu odeszli do wieczności:

+ Piotr LISOWSKI, lat 54 z ul. Zamenhofa; + Anna WALEROWSKA, lat 96, z ul. Ossolińskich; + Tadeusz CICHOŃ, lat 70 ze Skórki, + Władysława MAREK, l. 86, ul. Kolbe.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

O najbliższych pogrzebach w parafii informujemy na kanale @Pogrzeby na Twitterze»

[fancy_amp]

[fancy_header3 variation=”red”]Zobacz ogłoszenia z poprzednich tygodni»[/fancy_header3]