20 maja 2018 r.

NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

[fancy_numbers variation=”red”]

 1. DZISIAJ o godz. 11.00 UROCZYSTOŚĆ I KOMUNII ŚWIĘTEJ dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 1. Dziękujemy Bogu za każde dziecko, za ich rodziny, za katechetów – panią Ewę oraz ks. Andrzeja. „Biały Tydzień” od poniedziałku do piątku o godz. 18.00.
 2. W MIESIĄCU MARYJNYM ZAPRASZMAY:
  Każdego dnia nabożeństwa majowe o godz. 17.30 i apel maryjny o godz. 21.00.
  W niedzielę apel maryjny o 21.00 na pl. Zwycięstwa. Modlitwy prowadzi „Nazaret”.
 3. W poniedziałek obchodzimy święto NMP Matki Kościoła.
 4. W czwartek – (24.05) – obchodzimy UROCZYSTOŚĆ  Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana oraz Uroczystość NMP WSPOMOŻENIA WIERNYCH. Po wieczornej mszy św. zapraszamy na Apel maryjny, podczas którego złożymy HOŁD NASZEJ NIEBIESKIEJ PANI. Nie będzie apelu o 21.00.
 5. W piątek – (25.05)- zapraszamy na spotkanie z PARTYCJĄ TALBUT Z EKWADORU, która pragnie podzielić się swoim doświadczeniem wiary. Spotkanie o godz. 19.00 w sali św. Jana Bosko.
 6. W najbliższą sobotę – nasz parafianin – DK. KONRAD ROSZCZYK przyjmie w Lądzie n/Wartą święcenia kapłańskie. Organizujemy wyjazd na tę uroczystość. Zapisy w kancelarii. Natomiast w niedzielę (27 maja) ks. Konrad odprawi o godz. 12.30 mszę prymicyjną w naszym kościele. Wszystkich zapraszamy do modlitwy za naszego kapłana.
 7. W sobotę obchodzimy również Dzień Matki. Pamiętajmy w modlitwie o naszych mamach.
 8. W przyszłą niedzielę, 27 maja, o godz. 9.30 odbędzie się Rocznica I Komunii Św. Spowiedź dla dzieci w czwartek o godz. 16.00.
 9. Za tydzień w poniedziałek – 28 maja – o godz. 18.00 ks. Bp. Krzysztof Zadarko udzieli sakrament bierzmowania dla osób z naszej parafii. W najbliższy piątek, sobotę i niedzielę o godz. 19.00 odbędą się próby przed przyjęciem sakramentu. Obecność obowiązkowa. W niedzielę zapraszamy na próbę również rodziców i chrzestnych.
 10. Za tydzień kończy się okres wielkanocny. Pamiętajmy o spowiedzi i komunii wielkanocnej aby wypełnić przykazanie kościelne.
 11. Organizujemy na 2 czerwca wyjazd na spotkanie młodzieży do LEDNICY. Zapisy w kancelarii i u ks. Andrzeja. Dzisiaj o godz. 15.00 na pl. Konstytucji 3 Maja odbędzie się II Pilski Fishmob (czyt. Fiszmob) pod hasłem „ Cała Polska tańczy dla Jana Pawła II ”. Idea takich corocznych spotkań w bliskości urodzin Wielkiego Papieża Polaka zrodziła się w sercu śp. o. Jana Góry i jest kontynuowana przez Ruch Lednicki. Zapraszamy wszystkich, by w białych ubraniach razem,  krokiem poloneza i wszystkich tańców lednickich podziękować Dobremu Bogu w 98 rocznicę urodzin za Jana Pawła II i w 100 rocznicę Odzyskania Niepodległości za naszą Matkę Ojczyznę.
 12. W dniach 8-10.06.br. organizujemy pielgrzymkę do Niepokalanowa i Warszawy. Odwiedzimy sanktuaria i muzea: Św. O. M. M. Kolbe, Św. Andrzeja Boboli, Św. Jerzego Popiełuszki, Świątynię Bożej Opatrzności, Muzeum Żołnierzy Wyklętych, Powstania Warszawskiego oraz najważniejsze zabytki Stolicy. Koszt 350 zł. Dwa noclegi w hostelu z wyżywieniem. Zapraszamy!
 13. Parafia św. Jana Bosko zapraszamy wszystkich chętnych na 5 dniową autokarową pielgrzymkę „Śladami Bożego Miłosierdzia” do Wilna i okolic. Termin pielgrzymki 23-27 lipca /poniedziałek – piątek/. Zgłoszenia w kancelarii parafialnej lub telefonicznie pod numerem 603-225-723.
 14. Zapraszamy na koncert „Polskiej Opery Królewskiej dla Hospicjum” w Pile. Koncert odbędzie się w 20 maja o godz. 19.00 w Regionalnym Centrum Kultury w Pile. Bilety do nabycia w kasie RCK. Szczegóły na plakatach.
 15. KUL obchodzi w tym roku 100-lecie swojej działalności. W dniach 8-19 czerwca 2018 r. odbędzie się zjazd absolwentów uczelni. Zaproszeni są byli studenci, sympatycy i członkowie TP KUL. Szczegółowy program dostępny na stronie internetowej uczelni.
 16. W dniach 24-30.05 w sali BWA przy ul. Okrzei 9/2 odbędą się warsztaty w ramach Ogólnopolskiej inicjatywy promującej karmienie mlekiem kobiecym. Szczegóły n aplakatach.
[/fancy_numbers]

Krzyż NekrologW minionym tygodniu odeszli do wieczności:

+ Henryk PLESZEWA, l.83, ul. Towarowa; + Adam PAWŁOWSKI, l.62, ul. Ceglana; + Robert PIEKARSKI, l. 50, ul. Towarowa; + Jolanta ŚWIDERSKA, l. 58, ul. Staromiejska; + Waldemar LIS, l. 67, ul. Śródmiejska

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

O najbliższych pogrzebach w parafii informujemy na kanale @Pogrzeby na Twitterze»

[fancy_amp]

[fancy_header3 variation=”red”]Zobacz ogłoszenia z poprzednich tygodni»[/fancy_header3]