6.05.2018 r.

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

[fancy_numbers variation=”red”]

 1. Rozpoczął się MIESIĄC MARYJNY.
  Każdego dnia nabożeństwa majowe o godz. 17.30 i na apel maryjny o godz. 21.00.
  W niedzielę apel maryjny o 21.00 przy figurze św. Jana Pawła II na pl. Zwycięstwa.
  W każdą niedzielę ewangelizacja o godz. 16.00 na pl. 3 Maja.
  Dziś zmiana tajemnic Żywego Różańca po mszy św. o godz. 15.00.
 2. We wtorek Uroczystość Św. Stanisława Głównego Patrona Polski. Pamiętajmy w modlitwie o naszej Ojczyźnie. Po wieczornej mszy św. spotkanie Stowarzyszenia Salezjanów Współpracowników.
 3. Z okazji 100. Rocznicy odzyskania Niepodległości zapraszamy na wykład dr Rafała Sierchuły z Poznańskiego IPN; „GENERAŁ HALLER JEDEN Z OJCÓW POLSKIEJ NIEPODLEGŁOŚCI”. Spotkanie odbędzie się 9 maja (środa) o godz. 19.00 w sali Św. Jana Bosko.
 4. W piątek rozpoczynamy Nowennę do Uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Będziemy ją odmawiać podczas nabożeństwa majowego o godz. 17.30.
 5. W sobotę, 12 maja br. zapraszamy na Pielgrzymkę Żywego Różańca do Skrzatusza. Autokar zostanie podstawiony przy naszym kościele i wyjedzie o godz. 9.30. Zapisy w kancelarii i zakrystii.
 6. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w SZKOLE DUCHA ŚWIĘTEGO w dniu 12 maja (sobota),
  godz. 10 00, sala dawnego kina „Iskra”. Temat: „OCZYSZCZENI, OŚWIECENI, ROZPALENI, OGNIEM DUCHA ŚWIĘTEGO”. Zapisy: pod tel. 604 630 455. Informacje na stronie www.odnowa-nazaret.siplesite.com.
 7. W najbliższą sobotę na wieczornej mszy św. animację muzyczną będzie prowadziła Pani Wiktoria Czajka  -utalentowana, młoda śpiewaczka operowa z Łucka na Ukrainie. Po mszy św. solistka zaprasza na koncert pieśni religijnych.
 8. W przyszłą niedzielę, 13 maja, o godz. 11.00 odbędzie się I Komunia Święta dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 5 (ZBIÓRKA DZIECI O GODZ. 10.30). Spotkania organizacyjne od poniedziałku do piątku o godz. 16.00. W piątek o godz. 18.45 dekorowanie kościoła. Spowiedź dzieci w sobotę o godz. 9.00.
 9. Osoby przyjmujące w tym roku sakrament bierzmowania oraz całe ich rodziny zapraszamy 13 maja (niedziela) na mszę św. o godz. 15.00, podczas której rodzice udzielą specjalnego błogosławieństwa swoim dzieciom oraz wręczą krzyże. Po mszy św. spotkanie organizacyjne.
 10. Rozpoczęły się zapisy na półkolonie letnie. Karty można odebrać w kancelarii.
 11. W dniach 8-10.06.br. organizujemy pielgrzymkę do Niepokalanowa i Warszawy. Odwiedzimy sanktuaria i muzea: Św. O. M. M. Kolbe, Św. Andrzeja Boboli, Św. Jerzego Popiełuszki, Świątynię Bożej Opatrzności, Muzeum Żołnierzy Wyklętych, Powstania Warszawskiego oraz najważniejsze zabytki Stolicy. Koszt 350 zł. Dwa noclegi w hostelu z wyżywieniem. Zapisy w kancelarii do 10 maja. Zapraszamy!
 12. Parafia św. Jana Bosko zapraszamy wszystkich chętnych na 5 dniową autokarową pielgrzymkę „Śladami Bożego Miłosierdzia” do Wilna i okolic. Termin pielgrzymki 23-27 lipca /poniedziałek – piątek/. Zgłoszenia w kancelarii parafialnej lub telefonicznie pod numerem 603-225-723.
 13. Zapraszamy na koncert „Polskiej Opery Królewskiej dla Hospicjum” w Pile. Koncert odbędzie się w 20 maja o godz. 19.00 w Regionalnym Centrum Kultury w Pile. Bilety do nabycia w kasie RCK. Szczegóły na plakatach.
 14. Parafia Miłosierdzia Bożego zaprasza rodziców na spotkanie „ABC skautingu”, które odbędzie się 11 maja po Mszy Św. wieczornej w salce parafialnej.
 15. Duszpasterstwo Akademickie zaprasza studentów na Ogólnopolską Pielgrzymkę Akademicką do Częstochowy w dniach 11-13 maja. Wyjazd z Piły organizuje duszpasterstwo pilskie. Szczegóły i kontakt na plakacie.
 16. Od 6 maja br., w kaplicy pw. św. Jana Bosko (ul. Dembowskiego 4) o godz. 8.00 odbywać się będą nabożeństwa w rycie wschodnim Kościoła grekokatolickiego.
[/fancy_numbers]

Krzyż NekrologW minionym tygodniu odeszli do wieczności:

+ Leokadia ZGÓRSKA, l. 95, Al. Niepodległości; + Władysław KAMIŃSKI, l. 71, ul. Towarowa

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

O najbliższych pogrzebach w parafii informujemy na kanale @Pogrzeby na Twitterze»

[fancy_amp]

[fancy_header3 variation=”red”]Zobacz ogłoszenia z poprzednich tygodni»[/fancy_header3]