Oficjalna strona internetowa salezjańskiej parafii rzymskokatolickiej pod wezwaniem Świętej Rodziny w Pile
Bierzmowanie w parafii

Bierzmowanie w parafii

Bierzmowanie w 2017 r.

tablica_ogłoszen

Ogłoszenia opublikowane 24 maja 2017 r.

 • Droga  młodzieży  przygotowująca  się  do  przyjęcia  sakramentu  bierzmowania. Próby  obowiązkowe  w najbliższym  czasie  będą:  w  piątek –  26  maja,  sobotę–  27  maja  i  w  niedzielę–  28  maja  o  godzinie 19.00 w kościele Świętej Rodziny.  Na próbę w niedzielę mają przyjść kandydaci, rodzice i świadkowie.
 • Sakrament bierzmowania będzie miał miejsce w poniedziałek na mszy św. o godz. 18.00.  Do kościoła przychodzimy o godz. 17.00.  Jeżeli  ktoś  jeszcze  nie  zgłosiłsię  z  pytaniami  zapraszam  od  poniedziałku  do  piątku  do  Oratorium św. Jana Bosko o godz. 19.00.
 • Ogłoszenia opublikowane 3 stycznia 2017 r.

  W pierwszy piątek miesiąca, czyli 6 stycznia 2017 r. w ramach spotkań należy uczestniczyć w Orszaku Trzech Króli». Spotkanie o 14.45 przed kościołem, a później wspólnie wyruszymy na pl. Zwycięstwa.

Ogłoszenia opublikowane 12 października 2016 r.

 

Ks. Piotr Pączkowski przypomina:

 • Jeśli chodzi o grupy do jakich byliście zapisani i w których macie spotkania, czyli Oratorium, Grupa p. Tyll, Grupa p. Agaty, Neokatechumenat, Odnowa, LSO, itp. to nic się nie zmienia i nadal przychodzimy na te spotkania. Proszę o obowiązkowość

 • Grupy, które zostały stworzone w pierwszy piątek października – mają one na celu zaangażowanie Was we włączenie się w organizację spotkań pierwszopiątkowych, aby to było wspólne dzieło. Nie jest tak, że jak się ktoś zapisał na jakąś grupę w piątek, to już nie musi chodzić gdzie indziej – CHODZI NORMALNIE. W zależności od grupy, do której się zapisaliście proszę o podjęcie się choćby próby zaangażowania.

 • Temat kolejnego pierwszego piątku miesiąca to BÓG MNIE KOCHA. Grupa biblijna szuka fragmentów w Biblii na ten temat, grupa teatralna jakąś scenkę o tej tematyce, grupa taneczna może jakiś układ, który pomoże nam na spotkaniu i we wspólnym uwielbianiu Pana Boga.

 • WAŻNE: Pytania do bierzmowania. Osoby, które były w pierwszy piątek wiedzą, informacja dla tych, którzy nie przyszli. należy pobrać sobie z tej strony te pytania (są zamieszczone poniżej) i po prostu tyle ile ktoś się nauczy przychodzi do Oratorium na rozmowę i mówi: „Proszę Księdza dziś chciałbym/chciałabym porozmawiać na temat taki i taki”. Oratorium jest od 15:30 do 21:00 od poniedziałku do piątku. Można po dwa pytania, po trzy, ile komu jest wygodnie. Wiadomo, że najmniej czasu ma ostatni rocznik, czyli te osoby, które pragną przyjąć sakrament bierzmowania w 2017 roku. Proszę najbardziej te osoby o mobilizację.

» KLIKNIJ TUTAJ, ABY POBRAĆ PYTANIA»
» Koniec z imionami „z bierzmowania” – czytaj więcej»

Sakrament dojrzałości chrześcijańskiej

Mówimy, że bierzmowanie jest dopełnieniem i umocnieniem tego, co zostało zapoczątkowane chrztem, czyli nowego życia, “z wody i Ducha”. Czy na tym polega odrębność bierzmowania od chrztu?

Udzielanie Ducha Świętego przez umacniające nałożenie ręki i namaszczenie krzyżmem (oliwa zmieszana z balsamem) czoła bierzmowanego wydobywa z przemiany, jaka dokonała się w indywidualnym życiu człowieka przez chrzest, charyzmatyczno-wspólnotową aktywność chrześcijanina w wymiarze publicznym, społecznym. Bierzmowany (dorosły „dojrzałością Chrystusową”) zostaje w pełni zaangażowany przez Chrystusa i Kościół, staje się świadomym apostołem Chrystusa, głosicielem Ewangelii i w świecie: w swym zawodzie i w polityce, w rodzinie i w społeczeństwie, na ulicy i w kościele.

Kościół jako wspólnota potrzebuje koniecznie sakramentu bierzmowania, gdyż dojrzałe spełnienie jego zbawczej misji możliwe jest tylko na drodze osiągnięcia dojrzałości wspólnotowej przez jego członków.

 1. Zosia
  Zosia28 grudnia 2016

  Szczęść Boże! Czy jest możliwość zapisania się do bierzmowania z końcem 2016roku? Mam 23 lata i byłam zagranicą stąd brak możliwości. Zależy mi na sakramencie a w mojej parafii bierzmowanie jest co kilka lat z powodu braku wystarczającej liczby osob.

  • Święta Rodzina - salezjańska parafia w Pile
   Święta Rodzina - salezjańska parafia w Pile28 grudnia 2016

   Prosimy o osobisty kontakt z parafią, a najlepiej z księdzem odpowiedzialnym za bierzmowanie – ks. Piotrem Pączkowskim

 2. wieslaw b.
  wieslaw b.14 września 2016

  czy w dniu 07.01 2016 odbylo sie bierzmowanie i ktory bp.byl szafarzem

  • Święta Rodzina - salezjańska parafia w Pile
   Święta Rodzina - salezjańska parafia w Pile15 września 2016

   Szczęść Boże,
   W styczniu tego roku w naszym kościele nie odbywało się bierzmowanie.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.