Oficjalna strona internetowa salezjańskiej parafii rzymskokatolickiej pod wezwaniem Świętej Rodziny w Pile

Pożegnanie ks. Piotra

IMG 9453 001

Pożegnanie ks. Piotra

Ks. Piotr Pączkowski odchodzi do innej parafii.

Decyzją ks. Inspektora, z dniem 1 sierpnia ks. Piotr Pączkowski zostaje skierowany na placówkę w Rumi, do parafii NMP Wspomożenia Wiernych.

Na niedzielnej, młodzieżowej Mszy Świętej 29 lipca było pożegnanie księdza Piotra.

Z żalem w głosie, z podziękowaniem za dotychczasową pracę w naszej parafii oraz wzruszającymi wspomnieniami i życzeniami na dalszą posługę żegnali go przedstawiciele wspólnot parafialnych, a diakonia muzyczna obstawiła Mszę śpiewem.

„Tak jak Jan Paweł II wspominał Wadowice – a tam jedliśmy kremówki, tak ja będę wspominał Piłę – tam uczyłem się kapłaństwa” – powiedział ks. Piotr, który u nas w Parafii miał swoją praktykę diakońską, a zaraz po święceniach został skierowany do pracy właśnie do Świętej Rodziny i służył w niej przez 4 lata. „To tu nabierałem doświadczenia przy Eucharystii, spowiedziach świętych, w oratorium i pracy z młodzieżą”

Ks. Piotr był opiekunem ministrantów, kierownikiem półkolonii, katechetą w Zespole Szkół Gastronomicznych. To on zapoczątkował wraz z ks. Szymonem z parafii św. Jana Bosko piękne, wzruszające a jednocześnie wymagające przedstawienia jasełek, czy męki Pańskiej.

DROGI KSIĘŻE PIOTRZE!

Serdecznie dziękujemy za Twoją czteroletnią posługę w naszej Parafii. Za serce do młodzieży, z która głównie pracowałeś, za wiele uśmiechu i radości, którą nam sprawiałeś. Wdzięczni Panu Bogu za Twoją osobę życzymy wiele łask i błogosławieństwa Bożego w nowym miejscu pracy. Niech Cię Pan błogosławi i strzeże!

Parafianie.

©

&

Zobacz galerię zdjęć

W ostatnim czasie odeszli do wieczności:

Więcej pogrzebów z naszej parafii znajdziesz na specjalnym kanale na Twitterze: @Pogrzeby»