21.01.2018 r.

III NIEDZIELA ZWYKŁA

[fancy_numbers variation=”red”]

 1. o godz. 11.00 mszę św. animują członkowie zespołu góralskiego „MIĘTUSIANIE”. Po jej zakończeniu zapraszamy do wspólnego śpiewania kolęd z kapelą góralską.
 2. Dzisiaj po mszy św. o godz. 15.00 zapraszamy rodziny osób powołanych do służby Bożej na spotkanie opłatkowe do sali św. Jana Bosko w domu katechetycznym.
 3. Apel maryjny o godz. 21.00.
 4. W tym tygodniu kończymy w naszej parafii Wizytę Duszpasterską –KOLĘDĘ. Rozkład na najbliższe dni:
  – 22 stycznia 2018 r. (poniedziałek)     – ul. Wodna, Popiełuszki
  – 23 stycznia 2018 r. (wtorek)            – ul. O. M. Kolbe (nieparzyste)
  – 24 stycznia 2018 r. (środa)              – ul. O. M. Kolbe (parzyste), Nowowiejskiego
  – 25 stycznia 2018 r. (czwartek)          – ul. Niemcewicza
  – 26 stycznia 2018 r. (piątek)             – Al. Jana Pawła II, Kilińskiego
  – 27 stycznia 2018 r. (sobota)             – Pl. Konstytucji 3 Maja
  29 stycznia 2018 r. (poniedziałek)     – uzupełnienia

  Rozkład Kolędy znajduje się również w gablotach informacyjnych oraz w Internecie na stronie parafialnej. W czasie kolędy Kancelaria parafialna czynna przed południem codziennie od 9.00 do 11.00. Natomiast popołudniu w poniedziałek, środę i piątek od 16.00 do 17.30.

 5. W środę wspomnienie Św. Franciszka Salezego a po wieczornej Mszy Św. złożymy Hołd naszej Niebieskiej Pani z racji wspomnienia NMP Wspomożenia Wiernych.
 6. W środę zapraszamy również na kolejne spotkanie w ramach „Kościelnych dziejów Piły”. Tym razem Pani mgr Maria Bochan – Prezes Towarzystwa Miłośników Miasta Piły – przedstawi temat: „Święci miasta Piły. Relikwie w pilskich kościołach”. Spotkanie o godz. 19.00 w Sali Św. Jana Bosko.
 7. W czwartek 25 stycznia o godz. 19.00 w sali św. Jana Bosko odbędzie się spotkanie organizowane przez Pilski Klub Gazety Polskiej z red. Piotrem Goćkiem i promocja jego książki „Analfabet III RP„. Zapraszamy!
 8. W przyszłą niedzielę 28 stycznia Księża Salezjanie zapraszają na Odpust ku czci św. Jana Bosko. Główna msza święta zostanie odprawiona o godz. 12.30 w nowym kościele przy ul. Libelta. W dzień Parafialnego Odpustu św. Jana Bosko jesteśmy zaproszeni  na „BOSKIE KOLĘDOWANIE”, Rozpocznie się ono o godz. 16.30 w nowym kościele parafialnym p.w. św. Jana Bosko. Wystąpią:  Chór Akademicki PWSZ, nasz Chór św. Cecylii, Chór Parafialny Soli Deo i Chór Szkół Salezjańskich.
 9. W tygodniku „Gość Niedzielny” m.in. o wizycie papieża Franciszka w Peru oraz o Helenie Kmieć, wolontariuszce zamordowanej w Boliwii.
 10. Organizujemy pielgrzymkę do Medjugorie i Chorwacji w terminie od 21 do 30 maja 2018. Szczegółowe informacje znajdują się na tablicy ogłoszeniowej. Zapisy w kancelarii. Zapraszamy!
 11. Rozprowadzamy cegiełki na pomnik Danuty Siedzikówny –„INKI” sanitariuszki V Wileńskiej Brygady AK. Pomnik wychowanki salezjańskiej zostanie poświęcony przy naszym kościele w trakcie Pilskich Dni Pamięci Żołnierzy Wyklętych w lutym 2018 r. Cegiełki też można nabywać w kancelarii parafialnej.
[/fancy_numbers]

Krzyż NekrologW minionym tygodniu odeszli do wieczności:

+ Aleksandra CZYŻ, l. 90, ul. Towarowa; + Tadeusz BEJMA, l. 64, ul. Okrzei; + Ireneusz WYSOCKI, l. 64, ul. 1 Maja

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

O najbliższych pogrzebach w parafii informujemy na kanale @Pogrzeby na Twitterze»

[fancy_amp]

[fancy_header3 variation=”red”]Zobacz ogłoszenia z poprzednich tygodni»[/fancy_header3]