SALEZJAŃSKA
PARAFIA PW. ŚWIĘTEJ RODZINY
w Pile
Ogłoszenia duszpasterskie
« poprzednie ogłoszenie
następne ogłoszenie »

Ogłoszenia na III Niedzielę Wielkiego Postu - 12.3.2023

 1. W ostatnich dniach doświadczamy w naszej Ojczyźnie wiele hejtu związanego z osobą
  św. Jana Pawła II. On nie potrzebuje naszej obrony, ale pamięć o nim, Jego spuściźnie,
  a przede wszystkim Polska, której zabiera się ostatni autorytet moralny, potrzebuje naszej zdecydowanej reakcji. „Zło wygrywa kiedy ludzie dobrzy nic nie robią”. W związku, z tym, poza osobistym wracaniem do nauki Jana Pawła II, zapraszamy do wspólnej modlitwy i świadectwa obecności. Do 2 kwietnia, w każdą niedziele Apele Maryjne o 21.00 będą poprzedzone fragmentem homilii Jana Pawła II, a 2 kwietnia, w rocznicę śmierci Papieża, odbędzie się nabożeństwo przy pomniku Jana Pawła II na Pl. Zwycięstwa. Jednocześnie parafia organizuje wyjazd autokarowy na I ogólnopolski Marsz Papieski, który odbędzie się również 2 kwietnia w Warszawie. Zapisy w kancelarii.
 2. Dziś jeszcze o 17.15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i o 21.00 apel maryjny, który poprowadzi Odnowa w Duchu Świętym. Taca przeznaczona jest na ogrzewanie kościoła.
 3. W poniedziałek – 13 marca – 10 rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Tego dnia po Mszy o 8.00  spotkanie Centrum Ochotników Cierpienia.
 4. We wtorek – 14 marca – o 18.00 Msza i spotkanie dla Salezjanów Współpracowników.
 5. W środę – 15 marca – o 17.30 nabożeństwo maryjne. Tego dnia w kinie „Helios” o 19.30 film „Opiekun” o św. Józefie. Bilety za zniżką na hasło „Nazaret”.  
 6. W czwartek 16 marca – o 17.30 różaniec, o 18.00 Msza Święta i nabożeństwo z modlitwą uzdrowienia. O 23.00 Godzina Święta – adoracja z rozważaniem modlitwy Jezusa w Ogrójcu.
 7. W piątek – 17 marca – Droga Krzyżowa dla ogółu o 8.30 i 17.30, dla dzieci o 16.30,
  dla młodzieży o 19.00. Tego dnia o 19.00 w domu katechetycznym biblijne spotkanie formacyjno-modlitewne. Tematem spotkania: „Lectio divina – czyli jak mogę modlić się Słowem Bożym.” Więcej informacji na stronie: www.panmowi.pl .
 8. W przyszłą niedzielę – 19 marca –  przypada Niedziela Laetare. O 16.00 spotkanie dla małżeństw. Uroczystość św. Józefa z racji niedzieli przesunięta jest na poniedziałek.
 9. Informacja dla bierzmowanych: dla roku II – odbywają się spotkania w grupach w każdą niedzielę Wielkiego Postu po Mszy o 9.30, dla roku I – spotkania w każdy piątek o 19.00.   
 10. Informujemy, że nie ma już wolnych miejsc na majową pielgrzymkę do Częstochowy, Krakowa i w Bieszczady. A we wrześniu planujemy pielgrzymkę do Włoch, w najbliższym czasie podamy szczegóły.  
 11. W kiosku parafialnym są już do nabycia wielkanocne paschaliki „Caritas”, kupując
  je wspieramy potrzebujących.
 12. Zaproszenie: Duszpasterstwo akademickie w Pile zaprasza na rekolekcje. Początek dzisiaj o 19.00 w kaplicy Dobrego Pasterza przy kościele NMP Wspomożenia Wiernych. Poprowadzi je o. Dariusz Cichor – paulin. 

 

Solenizantom i Jubilatom tygodnia, w tym ks. bp. Zbigniewowi i ks. bp. Edwardowi, a także dobrodziejom materialnym i duchowym naszej parafii, życzymy wielu łask przez wstawiennictwo Świętej Rodziny i św. Patronów.

 

W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności:

+ Halina WIETRZYŃSKA, lat, 69, z ul. Spacerowej.

+ Teresa CHRZANOWSKA, lat 90, z ul. Okrzei (pogrzeb we wtorek)

+ Anna ANDRZEJEWSKA, lat 37, z ul. Okrzei (pogrzeb we wtorek)

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

WARTO ZAJRZEĆ

WIRTUALNY
SPACER
© Parafia pw. Świętej Rodziny w Pile | wykonanie: Wojciech Łastowski