Ogłoszenia parafialne na V Niedzielę Wielkanocną 15 maja 2022 roku

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
  V Niedziela Wielkanocna
15 maja 2022 roku

 

 1. Przez cały miesiąc o 17.30 nabożeństwo majowe i o 21.00 apel maryjny, od dzisiaj z nowenną do Maryi Wspomożycielki. Dzieci zapraszamy od poniedziałku do piątku o godz. 17.00 przed figurę Matki Bożej na placu kościelnym na majowe, które prowadzi oratorium.
 2. Dzisiaj po Mszy o 15.00 Pokutna Procesja Różańcowa ulicami miasta w intencji odnowy moralnej dla Ojczyzny, o silną Bogiem rodzinę, o obronę każdego życia i ratunek przed wojnami i epidemią. A o 21.00 Apel maryjny przy pomniku Jana Pawła II na pl. Zwycięstwa.
 3. Codziennie, w ramach nabożeństwa majowego nowenna przygotowująca do beatyfikacji Pauliny Jaricot – założycielki Żywego Różańca, która odbędzie się w przyszłą niedzielę w Lyonie. W naszej parafii wspólnota Żywego Różańca liczy ponad 400 osób i zaprasza chętnych do włączenia się do stałej modlitwy różańcowej.
 4. Od poniedziałku do piątku o 18.00 Msze Święte z udziałem dzieci pierwszokomunijnych ze Szkoły Podstawowej nr 1 w ramach Białego Tygodnia.
 5. W poniedziałek – 16 maja – święto św. Andrzeja Boboli patrona Polski. O 18.00 Msza Święta dla Rodziny Radia Maryja.
 6. W czwartek – 19 maja – o 18.00 Msza Święta i nabożeństwo z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała.
 7. W piątek – 20 maja – kancelaria nieczynna.
 8. W sobotę – 21 maja – w Rumi odbędą się święcenia kapłańskie salezjanów m.in. Dominika Kruszyńskiego, który był u nas na praktyce duszpasterskiej. Pamiętajmy o neoprezbiterach w naszych modlitwach.
 9. W przyszłą niedzielę – 22 maja – o 18.00 Msza Święta i o 19.00 nabożeństwo do św. Rity w dniu jej liturgicznego wspomnienia. Na nabożeństwo przynosimy róże do poświęcenia.
 10. Informacja dla bierzmowanych: w najbliższy poniedziałek, wtorek i środę o 19.00 spotkania indywidualne w kancelarii parafialnej dla kandydatów do bierzmowania.
 11. Zaproszenie: Galeria Biura Wystaw Artystycznych, przy ul. Okrzei, zaprasza na wystawę „Forma Dei” Elżbiety Wasyłyk, która jest próbą ukazania Maryi z Nazaretu i Jej tajemnicy: Jezusa Chrystusa. Wystawa otwarta do 10 czerwca, od poniedziałku do piątku od 9.00 do 15.00, w środy do 19.00. Wstęp wolny.     
 12. Salezjańska Szkoła Podstawowa informuje, że zostało jeszcze kilka miejsc do klas I i IV na rok 2022/2023.

 

Solenizantom i Jubilatom tygodnia,

oraz dobrodziejom materialnym i duchowym naszej parafii,

życzymy wielu łask przez wstawiennictwo Świętej Rodziny i św. Patronów.

 

Krzyż NekrologW minionym tygodniu odeszli do wieczności:

+ Andrzej ŚMIGIELSKI, lat 69, z ul. Śródmiejskiej

+ Stefan BAŃCZYK, lat 77, z ul. Spacerowej

 

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

O najbliższych pogrzebach w parafii informujemy na kanale @Pogrzeby na Twitterze»

Zobacz ogłoszenia z poprzednich tygodni»