Ogłoszenia parafialne na IV Niedzielę Wielkanocną 8 maja 2022 roku

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
  IV Niedziela Wielkanocna
8 maja 2022 roku

 1. Dzisiejsza niedziela, nazywana Niedzielą Dobrego Pasterza, rozpoczyna tydzień modlitw w intencji powołań. Módlmy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne.
 2. W maju, codziennie o 17.30 nabożeństwo majowe; ponadto w dni powszednie na zakończenie Mszy o 8.00 recytowana litania do NMP. Dzieci zapraszamy na majowe w dni nauki szkolnej na godz. 17.00 przed figurę Matki Bożej na placu kościelnym. Każdego dnia o 21.00 Apel Maryjny: w dni powszednie w kościele, a w niedziele na Pl. Zwycięstwa przy pomniku św. Jana Pawła II (w przypadku deszczu w kościele).
 3. W poniedziałek – 9 majaprzeniesiona z dzisiaj Uroczystość św. Stanisława BM, głównego patrona Polski. Tego dnia swoje imieniny obchodzić będzie ks. Stanisław Kwiatkowski. Solenizant odprawi Mszę Świętą o godz. 18.00 zapraszamy do wspólnej modlitwy. O godz. 19.00 spotkanie Rady Wychowawczo-Duszpasterskiej.
 4. We wtorek – 10 maja – O 18.00 Msza Święta i spotkanie dla Stowarzyszenia Salezjanów Współpracowników.
 5. W środę – 11 maja – O 8.00 Msza Święta dla Apostolstwa Dobrej Śmierci.
 6. W czwartek – 12 maja – o godz. 22.00 Msza Święta w intencji powołanych, oraz o nowe powołania kapłańskie. O 23.00 adoracja Najśw. Sakramentu w ramach Godziny Świętej.
 7. W piątek – 13 maja – wspomnienie MB Fatimskiej i siostry Marii Dominiki Mazzarello, współzałożycielki Sióstr Salezjanek, które w tym roku obchodzą 150 rocznicę istnienia i 100 rocznicę przybycia do Polski. Tego dnia po Mszy o 8.00 spotkanie wspólnoty Ochotników Cierpienia. Po Mszy o 18.00 nabożeństwo fatimskie z procesją. Uwaga, tego dnia Apel na zakończenie nabożeństwa fatimskiego.
 8. W sobotę – 14 maja święto św. Macieja Apostoła, o godz. 11.00 Uroczystość I Komunii Świętej dla uczniów SP nr 1 (próby we wtorek, środę i czwartek o 16.30, w piątek o 17.00 pierwsza spowiedź święta z odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych, a wieczorem sprzątanie i dekorowanie kościoła).
  Ponadto w sobotę w Skrzatuszu Diecezjalna Pielgrzymka wspólnot Żywego Różańca. Parafia organizuje autokar, zapisy do środy w kancelarii i w zakrystii, wyjazd o godz. 9.15.
 1. W przyszłą niedzielę, z inicjatywy ogólnopolskich wspólnot maryjnych, w Polsce, w ramach Wielkiej Nowenny za Ojczyznę, odbędą się Pokutne Procesje Różańcowe w intencji odnowy moralnej Polski. W naszej parafii, o 15.00 Msza Święta i po niej procesja różańcowa ulicami Piły.

   

Solenizantom i Jubilatom tygodnia, w tym ks. Stanisławowi, Siostrom Salezjankom,

oraz dobrodziejom materialnym i duchowym naszej parafii,

życzymy wielu łask przez wstawiennictwo Świętej Rodziny i św. Patronów.

 

Krzyż NekrologW minionym tygodniu odeszli do wieczności:

+ Irena MISZEWSKA, lat 94,

+ Barbara BADURA, lat 74, z Al. Piastów,

+ Andrzej BLANK, lat 58 z ul. Spacerowej,

+ Wanda NOWAK, lat 79, z ul. Śródmiejskiej.

 

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

O najbliższych pogrzebach w parafii informujemy na kanale @Pogrzeby na Twitterze»

Zobacz ogłoszenia z poprzednich tygodni»