Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego 17 kwietnia 2022 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
    Niedziela Zmartwychwstania
17 kwietnia 2022 roku

 

 1. W imieniu Salezjanów pracujących w parafii Świętej Rodziny w Pile z okazji Świąt Wielkanocnych:

składam życzenia miłości, pokoju, nadziei i paschalnej radości,
która niech wypływa z faktu zmartwychwstania Jezusa Chrystusa
i doświadczenia Jego żywej obecności w codziennym życiu.

 1. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania serc i świątyni na Triduum Paschalne i Święta Wielkanocne: współbraciom, szczególnie za posługę w konfesjonale, grupom i osobom, które przygotowały liturgię, posprzątały kościół i zadbały o wystój kościoła w tym o Ołtarz, Ciemnicę i Grób Pański. Dziękuję zespołowi paschalnemu i organistom za oprawę muzyczną Triduum Paschalnego. Dziękuję wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób zaangażowali się w przygotowanie Świąt w naszej parafii.
 2. Dzisiaj, w Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego, o 6.00 Msza Święta Rezurekcyjna poprzedzona procesją. Nie ma Mszy o 8.00, oraz Apelu maryjnego o 21.00. Pozostałe Msze Święte według rozkładu niedzielnego.
  Z tyłu kościoła został wyłożony kolejny numer parafialnego pisma „Święta Rodzina”.
 1. Jutro, w Poniedziałek Wielkanocny – 18 kwietnia – Msze według rozkładu niedzielnego. Taca będzie przeznaczona na uczelnie katolickie.
 2. W środę – 20 kwietnia – o 17.30 nabożeństwo maryjne.
 3. W czwartek – 21 kwietnia – o 18.00 Msza Święta i nabożeństwo z modlitwą o uzdrowienie dla duszy i ciała.
 4. W piątek – 22 kwietnia – z racji Oktawy Wielkanocnej nie obowiązuje post. Po Mszy wieczornej nabożeństwo do św. Rity, z poświęceniem róż.
 5. Z piątku na sobotę – 22/23 kwietnia – kolejna Noc Walki Duchowej o błogosławieństwo dla Polski. Początek o godz. 21.00 Apelem, o 24.00 Msza Święta, zakończenie czuwania nad ranem.
 6. W przyszłą niedzielę – 24 kwietnia – obchodzimy w Kościele Niedzielę Miłosierdzia, do której przygotowujemy się przez Nowennę, która odmawiana jest w święta o 14.50, a w dni powszednie o 15.00 przy ołtarzu Jezusa Miłosiernego. W samą uroczystość Koronka o 15.00 i później Msza Święta w intencji członków Żywego Różańca (przeniesiona z dnia 1 maja), oraz w intencji czcicieli Maryi Wspomożycielki (przeniesiona z godz. 18.00).
  Po Mszy o 15.00 Hołd maryjny i zmiana tajemnic różańcowych.

Tego dnia o 12.00 spotkanie i Msza Święta dla rodziców i dzieci pierwszokomunijnych.

 1. W punkcie Caritas do odbioru żywność unijna dla osób ze skierowaniem z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Istnieje również możliwość przekazania żywności uchodźcom z Ukrainy, więcej informacji, na jakiej zasadzie w kancelarii parafialnej.

Błogosławionych Świąt
Zmartwychwstania Pańskiego!