Ogłoszenia parafialne na IV Niedzielę Wielkiego Postu 27 marca 2022 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
   IV Niedziela Wielkiego Postu
27 marca 2022 roku

 

 1. Dzisiaj jeszcze o godz. 17.15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i o 21.00 Apel Maryjny, który poprowadzi Neokatechumenat. Dzisiaj po Mszach Świętych Oratorium rozprowadza paschaliki „Caritas” i palemki, z których dochód będzie przeznaczony na pomoc ubogim, dzieciom i młodzieży.
 2. W środę – 29 marca – o 17.30 nabożeństwo maryjne. Tego dnia, w sali św. Jana Bosko rozpoczną się rekolekcje dla Odnowy i jej sympatyków, które potrwają do piątku.
 3. W czwartek – 31 marca – o 17.30 nabożeństwo do św. Jana Bosko i o godz. 18.00 Msza Święta w intencji dobrodziejów materialnych i duchowych naszej parafii. O 23.00 Godzina Święta, poprzedzona Mszą Świętą o 22.00 w intencji biskupów, kapłanów i osób konsekrowanych, oraz o nowe powołania do służby w Kościele.
 1. W I Piątek Miesiąca – 1 kwietnia – odwiedziny chorych z sakramentami świętymi. O godz. 18.00 Msza Święta wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
  Droga Krzyżowa o 8.30, 16.30 i 17.30, nie będzie nabożeństwa o 19.00. Tego dnia odbędzie się Miejska Droga Krzyżowa. Początek o godz. 19.00 przed kościołem św. Stanisława Kostki. Zapraszamy do udziału.
  Natomiast w parafii św. Jana Bosko o 18.00 Msza Święta w intencji trzeźwości i otwarty mityng AA.
 1. W I Sobotę Miesiąca – 2 kwietnia – o godz. 8.00 Msza Święta wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP, nabożeństwo pierwszosobotnie i Męski Różaniec. Zapraszamy do udziału w nabożeństwie pierwszosobotnim, które jest wypełnieniem zobowiązań wynikających z objawień fatimskich.
  Tego dnia w sali św. Jana Bosko o godz. 9.00 odbędą się warsztaty dla małżeństw. Więcej informacji i zapisy na stronie bogubliskie.pl.
 1. W niedzielę – 3 kwietnia – w naszej parafii rozpoczną się rekolekcje wielkopostne, potrwają do środy. Poprowadzi je ks. Grzegorz Gruba SDB z Aleksandrowa Kuj. Dla dzieci i młodzieży rekolekcje będą odbywać się w godzinach popołudniowych.
  W niedzielę po Mszy o 15.00 zmiana tajemnic Żywego Różańca.
 1. W naszej parafii trwa kolejna edycja dystrybucji żywności, która wydawana jest w każdą środę od 9.00 do 11.00 w punkcie Caritas (w domu katechetycznym), na podstawie skierowań z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej
 2. Parafia organizuje w dniach 29 kwietnia – 2 maja pielgrzymkę do Gietrzwałdu, Wilna, Sokółki i okolic. Więcej informacji i zapisy w kancelarii parafialnej. Zostało tylko kilka miejsc.
 3. Dziękujemy za wszelką pomoc na rzecz Ukrainy i potrzebujących. Dziękujemy także uczestnikom piątkowej, nocnej Drogi Krzyżowej na Kalwarię w Ujściu, oraz osobom, które wzięły udział w 24-godzinnej „Adoracji bez granic”. Dziękujemy również firmie kamieniarskiej pana Andrzeja Hogi za odnowienie postumentu i oczyszczenie figury Matki Bożej przed kościołem.

Solenizantom i Jubilatom tygodnia,
a także dobrodziejom materialnym i duchowym naszej parafii,

życzymy wielu łask przez wstawiennictwo Świętej Rodziny i św. Patronów

 

 

Krzyż NekrologW minionym tygodniu odeszli do wieczności:

+ Wacław SZAŁACH, lat 78, z ul. Spacerowej,

+ Stanisława MAZIEC, lat 95, z Al. Wojska Polskiego,

+ Zofia MARKOWSKA, lat 75, z ul. Towarowej,

+ Małgorzata HABET, lat 62, z ul. Towarowej,

+ Krystyna HORODECKA, lat 65, z ul. Okrzei,

+ Daria ŻARNOWSKA, lat 28, z Hamburga,

+ Stanisława KRUPA, lat 86, z ul. Okrzei (pogrzeb w poniedziałek),

+ Irena KOWALSKA, z ul. Okrzei (pogrzeb w poniedziałek).

 

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

O najbliższych pogrzebach w parafii informujemy na kanale @Pogrzeby na Twitterze»

Zobacz ogłoszenia z poprzednich tygodni»