Ogłoszenia parafialne na II Niedzielę Wielkiego Postu 13 marca 2022 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
   II Niedziela Wielkiego Postu
13 marca 2022 roku

 

 1. Komunikat dotyczący nominacji biskupa koadiutora dla diecezji.
 2. Dzisiaj jeszcze o godz. o 17.15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i o 21.00 Apel Maryjny, który poprowadzi Odnowa w Duchu Świętym. Dziękujemy za ofiary złożone na ogrzewanie kościoła.
  Po Mszach Świętych ogólnopolska zbiórka do puszek na rzecz misji.
 3. W środę – 16 marca – o 18.00 Msza Św. dla Rodziny Radia Maryja.
 4. W czwartek – 17 marca – o godz. 18.00 Msza Św. i nabożeństwo z modlitwą o uzdrowienie.
  O godz. 23.00 Godzina Święta, poprzedzona Mszą Świętą o 22.00 w intencji biskupów, kapłanów i osób konsekrowanych, oraz o nowe powołania do służby w Kościele.
 5. W piątek – 18 marca – Droga Krzyżowa dla ogółu o 8.30 i 17.30, dla dzieci o 16.30, oraz dla młodzieży o godz. 19.00 Po Drodze Krzyżowej o 19.00 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania. Tego dnia wyjazd do Krakowa na Misterium Męki Pańskiej i śluby wieczyste salezjanów.
 6. W sobotę – 19 marca – Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP do której przygotowujemy się poprzez nowennę, która jest odprawiana każdego dnia o godz. 17.30 (dzisiaj na Gorzkich Żalach).
 7. W przyszłą niedzielę – 20 marca – o godz. 12.00 w kościele spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii, a następnie na Mszy o 12.30 poświęcenie świec.
 8. Rozpoczynają się próby do Triduum Paschalnego. Osoby, które chcą się zaangażować muzycznie, zapraszamy do zespołu paschalnego. Próby: w poniedziałki 19.00 dla sopranów, wtorki 17.00 dla tenorów, 19.00 dla basów, i w środy o 19.00 dla altów.
 9. W naszej parafii rozpoczęła się kolejna edycja unijnej pomocy żywnościowej. Żywność jest wydawana w każdą środę od 9.00 na podstawie skierowań z Miejskiego Ośrodka Opieki Społecznej w punkcie Caritas (w domu katechetycznym).
 10. Zapraszamy małżonków na spotkania w formie wykładowo – warsztatowej, które pomagają w budowaniu relacji i jedności w małżeństwie, w dniach 2 i 9 kwietnia. Uczestnicy otrzymają profesjonalne materiały warsztatowe, wśród których znajdują się konspekty wykładów, testy osobowości, praktyczne wskazówki oraz materiały do samodzielnego pogłębienia. Więcej informacji i zapisy na stronie bogubliskie.pl.
 11. Dziękujemy za wszelką pomoc na rzecz Ukrainy. Prowadzona jest nadal zbiórka pieniędzy i rzeczy materialnych. Ponadto m.in. w domu zakonnym przebywają czasowo 3 rodziny z Mariupola, a we wtorek pojadą wolontariusze do Poznania, do pomocy na Międzynarodowych Targach Poznańskich, w punkcie pomocy uchodźcom.

Solenizantom i Jubilatom tygodnia,
a także dobrodziejom materialnym i duchowym naszej parafii,

życzymy wielu łask przez wstawiennictwo Świętej Rodziny i św. Patronów

 

 

Krzyż NekrologW minionym tygodniu odeszli do wieczności:

+ Oskar DYKO, lat 90, z ul. Śródmiejskiej,

+ Piotr POLITOWSKI, lat 57, z ul. 14 Lutego,

+ Roman OSIŃSKI, lat 72, z Al. Niepodległości,

+ Danuta NOWAKOWSKA, lat 72, z ul. Trentowskiego,

+ Krystyna KACZMARCZYK, lat 96, z ul. Kilińskiego,

+ Jan KUCZYŃSKI, lat 77, z ul. O.M. Kolbe (pogrzeb w poniedziałek),

+ Zbigniew BIRECKI, lat 56, z ul. Towarowej (pogrzeb w środę).

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

O najbliższych pogrzebach w parafii informujemy na kanale @Pogrzeby na Twitterze»

Zobacz ogłoszenia z poprzednich tygodni»