Ogłoszenia parafialne na I Niedzielę Wielkiego Postu 6 marca 2022 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
   I Niedziela Wielkiego Postu
6 marca 2022 roku

 1. Dziś jeszcze o godz. 15.00 zmiana tajemnic Żywego Różańca, o 17.15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i o 21.00 Apel Maryjny, który poprowadzi Żywy Różaniec.
 2. We wtorek – 8 marca – o 18.00 Msza Święta i zebranie Salezjanów Współpracowników, oraz kolejne spotkanie dla uczestników Seminarium Odnowy Wiary.
  Tego dnia, w ramach X Pilskich Dni Pamięci Żołnierzy Wyklętych,  o godz. 19.00 w saliśw. Jana Bosko wykład Jarosława Wróblewskiego o Rotmistrzu Pileckim.
 1. W środę – 9 marca – o 8.00 Msza Św. w intencji żywych i zmarłych członków Apostolstwa Dobrej Śmierci. O 17.30 nabożeństwo maryjne.
 2. W czwartek – 10 marca – o godz. 23.00 Godzina Święta, poprzedzona Mszą Świętą o 22.00 w intencji biskupów, kapłanów i zakonników, oraz o nowe powołania do służby w Kościele. Ponadto tego dnia rozpoczynamy nowennę do Uroczystości św. Józefa, która będzie odprawiana każdego dnia o godz. 17.30.
 3. W piątek – 11 marca – Droga Krzyżowa dla ogółu o 8.30 i 17.30, dla dzieci o 16.30, oraz dla młodzieży o godz. 19.00.
 4. W przyszłą niedzielę – 12 marca – taca będzie przeznaczona na ogrzewanie kościoła i prace inwestycyjne w kościele, a po Mszach wielkopostna puszka na rzecz misji.
 5. Rozpoczynają się próby do Triduum Paschalnego. Osoby, które chcą się zaangażować muzycznie, zapraszamy do zespołu paschalnego. Więcej informacji u ks. Leszka.
 6. W związku z wojną na Ukrainy zebraliśmy 20.800 zł (10.400 zostało przekazane na konto diecezjalnego Caritasu, pozostała kwota na konta Salezjańskiego Ośrodka Misyjnego i Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego, które pomagają potrzebującym na miejscu). Ponadto kontynuujemy zbiórkę najpotrzebniejszych rzeczy, oraz zbieramy deklaracje od osób, które są gotowe na przyjęcie uchodźców wojennych. Ponadto przedszkola i szkoły salezjańskie w Pile nieodpłatnie przyjmą dzieci i młodzież z Ukrainy. Natomiast w starej kaplicy przy kościele św. Jana Bosko, w każdą niedzielę, o godz. 8.15, będzie odprawiana Msza Święta w obrządku grekokatolickim przez kapłana grekokatolickiego z Wałcza.
 7. W związku z ostatnimi nawałnicami, w celu zapewnienia bezpieczeństwa, w minionym tygodniu, podjęliśmy prace związane z przycięciem koron drzew i usunięciem uschłych konarów i gałęzi. Dziękujemy firmom: Devir ze Szczecina, firmie pana Krzysztofa Michałka, panu Alojzemu Grajczykowi i jego współpracownikom, oraz Wojownikom Maryi za pomoc przy pracach porządkowych.
 8. W najbliższym tygodniu rozpoczną się prace związane z monitoringiem w kościele i domu katechetycznym.

 

Solenizantom i Jubilatom tygodnia,
a także dobrodziejom materialnym i duchowym naszej parafii,

życzymy wielu łask przez wstawiennictwo Świętej Rodziny i św. Patronów

 

Krzyż NekrologW minionym tygodniu odeszli do wieczności:

+ Jan CZAPLA, lat 77, z ul. Śródmiejskiej,

+ Maria KOWAL, lat 68, z Al. Piastów (pogrzeb w poniedziałek),

+ Zuzanna WYSOCKA, lat 56, z ul. Towarowej (pogrzeb we wtorek).

 

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

O najbliższych pogrzebach w parafii informujemy na kanale @Pogrzeby na Twitterze»

Zobacz ogłoszenia z poprzednich tygodni»