Noc walki o błogosławieństwo dla Polski

W nocy z soboty na niedzielę 26/27 lutego w naszej parafii odbyła się Noc Walki o błogosławieństwo dla Polski.
Czuwanie rozpoczęło się Apelem o godzinie 21.00. Następnie odmówiono Modlitwę do Ducha Świętego, Akt zawierzenia Polski i siebie samych Sercu Najświętszej Maryi Pannie, Litanię Narodu Polskiego, Litanię do św. Andrzeja Boboli – o łaskę jedności wśród Polaków, oraz modlitwy za Ojczyznę przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II, św. Faustyny i bł. ks. Jerzego Popiełuszko. O godz. 22.00 przy wystawionym Najświętszym Sakramencie odmówione były kolejne modlitwy takie jak: Litania do św. Michała Archanioła, za rządzących oraz o wstawiennictwo Dusz Czyśćcowych. Przed godziną 23.00 odmówiona została część Radosna Różańca Świętego poprowadzona przez Salezjanów Współpracowników, następnie ks. Proboszcz prowadzący modlitewne czuwanie odmówił długą przebłagalną modlitwę za wszystkich kapłanów świata, przepraszając za wszystkie świętokradztwa i źle sprawowane Eucharystie oraz za wszelkie słabości. Po niej rodzice odmówili modlitwę w intencji rodzin i małżeństw, przepraszając za złe wychowanie dzieci, brak obecności, nie przekazywanie wiary i prosząc o ich nawrócenie. Po 23.00 odmówiona była część Światła Różańca Świętego, którą poprowadziła Odnowa w Duchu Świętym.

O północy rozpoczęła się Eucharystia sprawowana w intencjach o pokój w naszej Ojczyźnie, o pokój na Ukrainie, oraz o opamiętanie i nawrócenie Rosji, a także za wszystkich uczestników nocnego czuwania modlitewnego. Po Eucharystii odmówione zostały kolejne części Różańca Świętego – część Bolesną poprowadzili Wojownicy Maryi, część Chwalebną wspólnota Żywego Różańca.

Po godzinie 2.00 został odmówiony Pancerz Świętego Patryka – modlitwa, która uwalnia od wszelkiego zła. Następnie zgromadzeni wyrzekli się wszelkiego zła i grzechu i wyznali swoją wiarę.

Na koniec wraz z Najświętszym Sakramentem i figurą Matki Bożej odbyła się cicha procesja siedmiu okrążeń, która symbolizuje zdobycie Jerycha – miasta, które było nie do zdobycia. Po niej nastąpiło uroczyste odśpiewanie Te Deum i błogosławieństwo. Czuwanie zakończyło się po godzinie 4.00 nad ranem.

Czuwanie zgromadziło wielką ilość osób z parafii, z Piły, a nawet z innych miast. Kolejne czuwanie odbędzie się za 2 miesiące.