Ogłoszenia duszpasterskie na IV Niedzielę Zwykłą 30 stycznia 2022 roku

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
IV Niedziela Zwykła

      30 stycznia 2022 roku

 1. Dzisiaj jeszcze o 21.00 Apel Maryjny, który poprowadzą Salezjanie Współpracownicy. Przed Apelem zostanie poświęcony nowy obraz MB Częstochowskiej wykonany przez artystkę Krystynę Włodkowską.
 2. Jutro – 31 stycznia – Uroczystość św. Jana Bosko. O 17.30 nabożeństwo do świętego Patrona i o 18.00 Msza Święta na którą zapraszamy dzieci, młodzież i wszystkie wspólnoty naszej parafii. Mszy będzie przewodniczył ks. Krzysztof Tomeczkowski SDB – inspektorialny duszpasterz młodzieżowy.
 3. We wtorek – 1 lutego – wspomnienie zmarłych salezjanów. O 17.30 różaniec z wypominkami i o 18.00 Msza Święta za zmarłych polecanych w miesięcznych wypominkach i za zmarłych salezjanów.
 4. W środę – 2 lutego – święto Ofiarowania Pańskiego i Dzień Życia Konsekrowanego. Na każdej Mszy Świętej poświęcenie świec. O 17.30 nabożeństwo maryjne. Po Mszach Świętych zbiórka na rzecz pomocy zakonom kontemplacyjnym.
 1. Przed nami I Czwartek, Piątek i Sobota Miesiąca. W czwartek i piątek odwiedziny chorych.
 2. W czwartek – 3 lutego – nabożeństwo o 8.30 i 17.30. Msza Święta o 18.00 dla ministrantów i ich rodziców, oraz dla Honorowej Straży NSPJ. O 19.00 Msza dla Odnowy w Duchu Świętym.
  Tego dnia przypada wspomnienie św. Błażeja. Po Mszach Świętych będzie można otrzymać przez jego wstawiennictwo błogosławieństwo świecami połączone z prośbą o zachowanie od chorób gardła i języka.
 3. W piątek – 4 lutego – nabożeństwo pierwszopiątkowe o 8.30 i 17.30. Dodatkowa Msza Święta o 16.30 dla dzieci. Na 18.00 zapraszamy kandydatów do bierzmowania, po Mszy kolejne spotkanie dot. bierzmowania.
 4. W sobotę – 5 lutego – o 8.00 Msza Święta i nabożeństwo z medytacją pierwszosobotnią. Tego dnia tradycyjnie po nabożeństwie Męski Różaniec i spotkanie wspólnoty Wojowników Maryi.
  W sobotę przypada również wspomnienie św. Agaty z poświęceniem chleba i wody, by uprosić Boga o ochronę naszych domów przed pożarami i innymi niebezpieczeństwami. Chleb i wodę, z racji obostrzeń sanitarnych, przynosimy ze sobą.
 1. W przyszłą niedzielę – 6 lutego – o 15.00 Msza Święta dla członków Żywego Różańca.
 2. Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli organizacyjnie, wychowawczo i materialnie ferie w oratorium. Przypominamy, że istnieje możliwość przekazania 1% podatku na Salezjańskie Stowarzyszenie Wychowania Młodzieży, wpisując numer KRS 0000061527 z kodem P22 możemy wesprzeć działalność dziecięco-młodzieżową Oratorium. Z tyłu kościoła zostały wyłożone ulotki. Dziękujemy za wsparcie.

 

Solenizantom i Jubilatom tygodnia,
a także dobrodziejom materialnym i duchowym naszej parafii,

życzymy wielu łask przez wstawiennictwo Świętej Rodziny i św. Patronów

 

 

Krzyż NekrologW minionym tygodniu odeszli do wieczności:

+ Jan BARKOWSKI, lat 89, z ul. Sikorskiego,
+ Irena BLONKOWSKA, lat 45, z ul. Spacerowej,

+ Zofia GAWLIK, lat 72,

+ Mirosław GĄDEK, lat 62, z ul. Sikorskiego,

+ Jerzy CYBULSKI, lat 62,

+ Gertruda BORNIKOWSKA, lat 88, z ul. O. Kolbego,

+ Zofia SZAŁAŚNIK, lat 89, z Pl. Zwycięstwa (pogrzeb w poniedziałek),

+ Dariusz STOBIŃSKI, lat 57, z ul. Towarowej (pogrzeb w poniedziałek),

+ Wanda ZENKNER, lat 91, z Pl. Zwycięstwa (pogrzeb w poniedziałek),

+ Henryk KAPUSTA, lat 74, z ul. Staromiejskiej (pogrzeb w sobotę).

 

 

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

O najbliższych pogrzebach w parafii informujemy na kanale @Pogrzeby na Twitterze»

Zobacz ogłoszenia z poprzednich tygodni»