Ogłoszenia duszpasterskie na XXXI Niedzielę Zwykłą 31 października 2021 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
 XXXI Niedziela Zwykła 
31 października 2021 roku

 1. Dzisiaj na Mszach Świętych o godz. 8.00, 9.30 i 11.00 kazania wygłosi ks. Grzegorz Górnik z Górki Klasztornej, odpowiedzialny za Apostolstwo Dobrej Śmierci.
  O 17.30 nabożeństwo różańcowe, a o 21.00 Apelem Maryjnym rozpocznie się w kościele całonocna Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji wynagradzającej za wszelkie grzechy przeciwko Bogu, w tym grzechy okultyzmu i magii związane z praktykami związanymi z Halloween.
  Dzisiaj po Mszach będzie można zakupić znicze, z których dochód będzie przeznaczony na działalność oratorium. A po Mszach o 11.00, 12.30 i 15.00 wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas będą rozprowadzać pudełka z zapałkami, by wesprzeć osoby biedne w zakupie opału na zimę.
 1. Jutro rozpoczynamy miesiąc listopad, który jest poświęcony modlitwie za zmarłych. Przez cały miesiąc możemy uzyskać odpust zupełny (8 wybranych dni). Codziennie o 17.30 różaniec z wypominkami.
  W każdy wtorek listopada o 18.00 Msza Święta zbiorowa za zmarłych polecanych w listopadowych wypominkach, a następnie wyjazd i powrót podstawionym autobusem na cmentarz.
 2. Jutro, w poniedziałek – 1 listopada – Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte jak w niedziele. Nie ma nabożeństwa wieczornego i Apelu. Na cmentarzu komunalnym Msza Święta o godz. 15.00, poprzedzona procesjami za zmarłych, które wyruszą o 14.00 sprzed wszystkich bram cmentarza.
 3. We wtorek – 2 listopada – wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Po Mszy Świętej o 8.00
  w kościele procesja za zmarłych.
 4. Przed kościołem stoi już figura świętego Józefa. W środę – 3 listopada – o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza Święta, której będzie przewodniczył ks. Inspektor Tadeusz Itrych, w intencji wszystkich ofiarodawców i wykonawców figury. Po Mszy poświęcenie figury św. Józefa i zawierzenie św. Józefowi naszej parafii.
 5. W czwartek – 4 listopada – wspomnienie św. Karola Boromeusza i I Czwartek Miesiąca. Po Mszy o 8.00 nabożeństwo eucharystyczne. O 18.00 Msza Święta dla ministrantów i ich rodzin, oraz dla członków Straży Honorowej NSPJ. O 19.00 Msza dla Odnowy w Duchu Świętym w sali św. Jana Bosko.
 6. W piątek – 5 listopada – I Piątek Miesiąca. O 8.30 nabożeństwo do NSPJ. Dodatkowe Msze Święte dla dzieci o 16.30 i dla młodzieży o 19.00. Kandydatów do bierzmowania zapraszamy na 19.00, po Mszy Świętej obowiązkowe spotkanie formacyjne. W czwartek i piątek odwiedziny chorych.
 7. W sobotę – 6 listopada – o godz. 8.00 Msza Święta wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP, następnie nabożeństwo z medytacją maryjną i Męski Różaniec.
 8. W przyszłą niedzielę – 7 listopada – o 15.00 Msza Święta dla członków Żywego Różańca i zmiana tajemnic.
 9. Wypominki jednorazowe przynosimy do zakrystii i kancelarii parafialnej. Wypominki roczne przyjmujemy wyłącznie w kancelarii.
 10. Pilskie Hospicjum informuje, że w dzisiaj i jutro będą prowadzić zbiórkę na terenie Cmentarza Komunalnego w godzinach od 10.00 do 16.00.

Solenizantom i Jubilatom tygodnia, a także  dobrodziejom materialnym i duchowym naszej parafii,

życzymy wielu łask przez wstawiennictwo Świętej Rodziny i św. Patronów,

pomódlmy się także w int. ks. Kazimierza Napierały, który jest bardzo chory i przebywa w szpitalu…

 

 

Krzyż NekrologW minionym tygodniu odeszli do wieczności:

+ Zbigniew TOWŚCIUK, lat 67, z ul. Dzieci Polskich

+ Bożena SOKOŁOWSKA, lat 63, z Irlandii

+ Jan NOWAKOWSKI, lat 84, z ul. Śródmiejskiej

+ Jacek ZIELIŃSKI, lat 77, z ul. Spacerowej

+ Marian ROZPŁOCHOWSKI, lat 86, z Al. Piastów

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

O najbliższych pogrzebach w parafii informujemy na kanale @Pogrzeby na Twitterze»

Zobacz ogłoszenia z poprzednich tygodni»