Ogłoszenia duszpasterskie na XXVIII Niedzielę Zwykłą 10 października 2021 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 XXVIII Niedziela Zwykła 
10 października 2021 roku

 1. Dzisiaj w całej Polsce obchodzimy XXI Dzień Papieski, w tym roku pod hasłem „Nie lękajcie się”. Po Mszach zbiórka pieniężna na rzecz dzieci i młodzieży. A o 21.00 Apel Maryjny przy pomniku św. Jana Pawła II na pl. Zwycięstwa, który poprowadzi Odnowa w Duchu Świętym.
 2. Dzisiaj też o godz. 15.00 Mszą Świętą rozpoczynamy trwające przez 7 dni i 7 nocy Jerycho Różańcowe, które będzie prowadzone w kaplicy adoracji. Zapraszamy w dowolnym czasie do przyjścia i wspólnej modlitwy.
 3. Nabożeństwo różańcowe codziennie o godz. 17.30, ponadto od poniedziałku do soboty po Mszy o 8.00, oraz dla dzieci o 17.00 w poniedziałki i wtorki w kościele, w pozostałe dni nauki szkolnej przy figurze Matki Bożej.
 4. W naszej parafii są głoszone katechezy dla dorosłych i młodzieży w poniedziałki i czwartki w domu katechetycznym o godz. 19.00.
 5. W poniedziałek – 11 października – o 20.00 w kinie „Helios” projekcja filmu „Fatima”. Koszt biletu na hasło ”Nazaret” 14 zł.
 6. We wtorek – 12 października – o 18.00 Msza Święta dla Salezjanów Współpracowników, a następnie spotkanie wspólnoty w salce 25.
 7. W środę – 13 października – wspomnienie bł. Aleksandry Marii da Costa. Po Mszy o 8.00 spotkanie Apostolstwa Dobrej Śmierci i Centrum Ochotników Cierpienia.
  Z racji 13 dnia miesiąca ostatni w tym roku wieczór fatimski: 17.30 różaniec, 18.00 Msza Święta, konferencja i procesja z figurą Maryi wokół kościoła. Na procesję przynosimy świece.
 1. W piątek – 15 października – wspomnienie św. Teresy z Avila. Tego dnia przypada Dzień Dziecka Utraconego, jest to dzień szczególnej pamięci o dzieciach, które zmarły przed narodzinami i o ich rodzicach, o 18.00 Msza Święta w tej intencji.
 2. W sobotę – 16 października – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej. O 18.00 Msza Święta dla Rodziny Radia Maryja. Tego dnia w kościele św. Jana Bosko o 11.00 Msza, a następnie na cmentarzu komunalnym pogrzeb dzieci, które zmarły przed narodzinami.
 3. W przyszłą niedzielę – 17 października – w kaplicy Dobrego Pasterza przy kościele NMP Wspomożenia Wiernych o godz. 19.00 rozpoczną się rekolekcje dla młodzieży studenckiej. Więcej informacji o rekolekcjach i działalności Duszpasterstwa Akademickiego w Pile na plakatach.
 4. Oratorium zaprasza dzieci i młodzież od poniedziałku do piątku od 16.30 do 21.
 5. Dziękujemy za złożone dziś ofiary na tacę, które są przeznaczone na dalsze prace konserwatorskie. Dziękujemy również za złożone w ubiegłym tygodniu podpisy pod apelem o uchylenie zakazu używania kurantów na naszym kościele.

Solenizantom i Jubilatom tygodnia, oraz pracownikom oświaty z okazji zbliżającego się
Dnia Nauczyciela, a także  dobrodziejom materialnym i duchowym naszej parafii, 
życzymy wielu łask przez wstawiennictwo Świętej Rodziny i św. Patronów.

 

Krzyż NekrologW minionym tygodniu odeszli do wieczności:

+ Marzena KUKUŁA, lat 57, z Obornik

+ Elżbieta STRUKIEL, lat 57, z Pl. Konstytucji 3 Maja

+ Feliksa KRZYŻAGÓRSKA, lat 72, z ul. Budowlanych

+ Jarosław STRZELECKI, lat 57, z ul. Staromiejskiej (pogrzeb w poniedziałek)

 

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

O najbliższych pogrzebach w parafii informujemy na kanale @Pogrzeby na Twitterze»

Zobacz ogłoszenia z poprzednich tygodni»