Ogłoszenia duszpasterskie na XXVII Niedzielę Zwykłą 3 października 2021 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 XXVII Niedziela Zwykła 
3 października 2021 roku

 1. Rozpoczęliśmy miesiąc październik poświęcony modlitwie różańca świętego. Nabożeństwo różańcowe przed Najświętszym Sakramentem będzie odprawiane codziennie o godz. 17.30. Ponadto różaniec będzie odmawiany w dni powszednie po Mszy o 8.00, dla dzieci w poniedziałki i wtorki o 17.00 w kościele, a w pozostałe dni nauki szkolnej również o godz. 17.00 przed figurą Maryi na placu kościelnym. Zachęcamy również do wspólnej modlitwy różańcowej w gronie rodzinnym.
 2. Dzisiaj jeszcze o 16.00 zmiana tajemnic różańcowych i o 21.00 Apel, który poprowadzi Żywy Różaniec.
 3. Wydaliśmy kolejny numer pisma parafialnego „Święta Rodzina”, który został wyłożony przy wyjściach z kościoła. W nim m.in. wprowadzenie w nowy rok duszpasterski, aktualni duszpasterze, grupy, oraz fotokronika parafialna. Dziękujemy drukarni Top-Offset z Al. Wojska Polskiego za wydrukowanie kolejnego numeru naszego biuletynu.
 4. W naszej parafii są głoszone katechezy dla dorosłych i młodzieży w poniedziałki i czwartki w domu katechetycznym o godz. 19.00. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą ożywić czy pogłębić swoją wiarę.
 5. W poniedziałek – 4 października – wspomnienie św. Franciszka z Asyżu.
 6. We wtorek – 5 października – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej. O 17.30 różaniec z miesięcznymi wypominkami i o 18.00 Msza zbiorowa za zmarłych.
 7. W czwartek – 7 października – wspomnienie NMP Różańcowej. Z racji I Czwartku Miesiąca po Mszy o 8.00 nabożeństwo eucharystyczne. O 18.00 Msza dla ministrantów i ich rodziców, oraz dla Straży Honorowej NSPJ, natomiast o 19.00 Msza Święta w sali św. Jana Bosko dla Odnowy w Duchu Świętym. Tego dnia odwiedziny chorych przez kapłanów z sakramentami św.
 8. W przyszłą niedzielę – 10 października – taca będzie przeznaczona na prace remontowe w kościele, w tym na renowację ławek. Ponadto po Mszach Świętych będzie przeprowadzona zbiórka do puszek na rzecz młodzieży w ramach XXI Dnia Papieskiego.
  Również za tydzień Mszą Świętą o godz. 15.00 rozpoczynamy Jerycho Różańcowe, które potrwa przez 7 dni, 24 godziny na dobę. Już dziś zapraszamy do udziału w tej modlitwie.
 1. Oratorium zaprasza dzieci i młodzież od poniedziałku do piątku od 16.30 do 21. Ponadto zapraszamy chłopców od klas III SP do wstąpienia w szeregi ministrantów. Więcej informacji u ks. Stanisława.

Solenizantom i Jubilatom tygodnia,

oraz dobrodziejom materialnym i duchowym naszej parafii,

życzymy wielu łask przez wstawiennictwo Świętej Rodziny i św. Patronów.

 

 

Krzyż NekrologW minionym tygodniu odeszli do wieczności:

+ Wiesława OGÓRKIEWICZ, lat 69, z ul. Żeleńskiego 

+ Krystyna PIKOWSKA, lat 80, z ul. Łącznej

+ Kamil ROŻEK, lat 34, z ul. Spacerowej (pogrzeb w środę) 

 

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

O najbliższych pogrzebach w parafii informujemy na kanale @Pogrzeby na Twitterze»

Zobacz ogłoszenia z poprzednich tygodni»