Ogłoszenia duszpasterskie na XXIX Niedzielę Zwykłą 17 października 2021 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 XXIX Niedziela Zwykła 
17 października 2021 roku

 

 1. Dzisiaj kończymy Jerycho Różańcowe w naszej parafii, które trwało 7 dni i 7 nocy. O godz. 14.30 nabożeństwo kończące maraton modlitewny z Koronką do Miłosierdzia Bożego i o 15.00 Msza Święta w intencjach uczestników Jerycha.
  Ponadto o godz. 17.30 różaniec i o 21.00 Apel Maryjny, który poprowadzi ADMA (Stowarzyszenie Maryi Wspomożycielki).
  Dzisiaj też w kaplicy Dobrego Pasterza przy kościele NMP Wspomożenia Wiernych o godz. 19.00 rozpoczną się rekolekcje dla młodzieży studenckiej.
 1. Przez cały miesiąc październik nabożeństwo różańcowe codziennie o godz. 17.30, ponadto od poniedziałku do soboty po Mszy o 8.00, a dla dzieci o 17.00 w poniedziałki i wtorki w kościele, w pozostałe dni nauki szkolnej przy figurze Matki Bożej.
 2. W poniedziałek – 18 października – święto św. Łukasza Ewangelisty patrona służby zdrowia.
  O 20.00 w kinie „Helios” kolejna projekcja filmu „Fatima”. Koszt biletu na hasło ”Nazaret” 14 zł.
 3. We wtorek – 19 października – wspomnienie bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Wieczorem czuwanie ze św. Józefem. Tradycyjnie o 18.00 Msza Święta, następnie konferencja i nabożeństwo.
 4. W środę – 20 października – wspomnienie św. Jana Kantego.
 5. W czwartek – 21 października – o 18.00 Msza Święta i nabożeństwo z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała.
 6. W piątek – 22 października – wspomnienie św. Jana Pawła II. Po Mszy wieczornej nabożeństwo do św. Rity z poświęceniem róż.
 7. W sobotę – 23 października – parafia organizuje pielgrzymkę do Skrzatusza dla Różańca Rodziców za dzieci i wszystkich chętnych, szczególnie rodziców. O godz. 9.45 będzie podstawiony przed kościół autokar, który zawiezie i przywiezie uczestników pielgrzymki. Zapisy osób niezrzeszonych w Różańcu Rodziców za dzieci na wyjazd w zakrystii i kancelarii.
 8. Za tydzień obchodzimy Niedzielę Misyjną. Taca będzie przeznaczona na misje. Wolontariat misyjny po Mszach Świętych o 9.30, 11.00 i 12.30 będzie rozprowadzać ciasto. Dochód zostanie przekazany na pomoc dzieciom w Afryce. Wieczorem, po Mszy o 18.00, Hołd Wspomożycielce.
 9. Oratorium zaprasza dzieci i młodzież od poniedziałku do piątku od 16.30 do 21. W przyszłą niedzielę i kolejną Oratorium będzie rozprowadzać znicze, z których dochód będzie przeznaczony na działalność dziecięco-młodzieżową.
 10. Wypominki jednorazowe można już przynosić do zakrystii i kancelarii parafialnej. Druki są wyłożone z tyłu kościoła. Wypominki roczne przyjmujemy wyłącznie w kancelarii.

Solenizantom i Jubilatom tygodnia,
a także  dobrodziejom materialnym i duchowym naszej parafii,

życzymy wielu łask przez wstawiennictwo Świętej Rodziny i św. Patronów.

 

 

Krzyż NekrologW minionym tygodniu odeszli do wieczności:

+ Józefa ZYGMUNT, lat 86, Al. Jana Pawła II

+ Grzegorz JAGODZIŃSKI, lat 60, z Al. Jana Pawła II

+ Julian TRYKA, lat 86, z ul. Towarowej

+ Krystyna GÓRSKA-ŚLEJSKA, lat 73, z ul. O. Kolbego

+ Zofia LIPIŃSKA, lat 72, z ul. Rogozińskiej (pogrzeb we wtorek)

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

O najbliższych pogrzebach w parafii informujemy na kanale @Pogrzeby na Twitterze»

Zobacz ogłoszenia z poprzednich tygodni»