Ogłoszenia duszpasterskie na XXII Niedzielę Zwykłą 29 sierpnia 2021 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
   XXII Niedziela Zwykła  
 29 sierpnia 2021 roku

 

 1. Dzisiaj, po raz ostatni w wakacje, dodatkowa Msza Święta o godz. 20.30. Przez całą niedzielę, po Mszach Świętych, zbiórka ofiar do puszek na rzecz naszego Oratorium, które we wrześniu rozpocznie kolejny rok zajęć dla dzieci i młodzieży.
 2. We wtorek – 31 sierpnia – o 17.30 nabożeństwo ku czci św. Jana Bosko, a o 18.00 Msza Święta w intencji dobrodziejów materialnych i duchowych naszej parafii.
 3. W środę – 1 września 82 rocznica wybuchu II wojny światowej i rozpoczęcie roku szkolnego.
  O 17.30 nabożeństwo do św. Józefa, natomiast o30 Apel i modlitwa przy krzyżu przy Al. Niepodległości, w rocznicę tragicznej śmierci 11-ściorga dzieci, które zginęły w 1958 roku.
 4. Przed nami dni eucharystyczne. Odwiedziny chorych w czwartek i piątek.
 5. W I Czwartek Miesiąca – 2 września – nabożeństwo o 8.30 i 17.30. Na 18.00 zapraszamy  ministrantów i ich rodziców, oraz Straż Honorową NSPJ. O 19.00 Msza Święta w sali św. Jana Bosko na rozpoczęcie roku duszpasterskiego Odnowy w Duchu Świętym.
 6. W I Piątek Miesiąca – 3 września – wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego; dodatkowa Msza Święta o 16.30 dla dzieci, oraz o 19.00 dla młodzieży. Na każdej Mszy Świętej okazja do spowiedzi wynagradzającej. Na Mszę o 19.00 zapraszamy młodzież, która chce przyjąć bierzmowanie.
 7. W I Sobotę Miesiąca – 4 września – o 8.00 Msza Święta i nabożeństwo pierwszosobotnie z rozważaniem maryjnym. Tradycyjnie tego dnia po nabożeństwie odbędzie się Męski Różaniec.
  O 18.00 Msza w intencji członków i ich rodzin NSZZ Solidarność ZNTK, PKP Lokomotywownia I Klasa, Węzeł PKP w Pile, z okazji 40 rocznicy poświęcenia sztandarów związku.
 8. W niedzielę – 5 września – kazania poświęcone Sł. Bożemu Kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu wygłosi ks. Jarosław Wąsowicz SDB. O 9.30 Msza Święta na rozpoczęcie roku szkolnego dla młodzieży i o 12.30 dla dzieci z poświęceniem tornistrów. O 15.00 Msza dla członków Żywego Różańca i zmiana tajemnic różańcowych, a następnie spotkanie dla zelatorów i ich zastępców w sali św. Jana Bosko.

Solenizantom i Jubilatom tygodnia,

oraz dobrodziejom materialnym i duchowym naszej parafii,

życzymy wielu łask przez wstawiennictwo Świętej Rodziny i św. Patronów.

 

 

Krzyż NekrologW minionym tygodniu odeszli do wieczności:

+ Łucja BORKOWSKA, lat 86, z ul. Śródmiejskiej;

+ Halina ZABOROWSKA-WOŚ, lat 71, z ul. Okrzei;

+ Lucyna GIŁKA, lat 62, z ul. Wodnej.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

O najbliższych pogrzebach w parafii informujemy na kanale @Pogrzeby na Twitterze»

Zobacz ogłoszenia z poprzednich tygodni»