Ogłoszenia duszpasterskie na XIII Niedzielę Zwykłą 27 czerwca 2021 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
   XIII Niedziela Zwykła  
 27 czerwca 2021 roku

 1. Dzisiaj Mszą Świętą o 18.00 rozpoczynają się rekolekcje „na dobre wakacje”, które poprowadzi ks. Dominik Chmielewski SDB. Program: dzisiaj, jutro i we wtorek o 18.00 Msza Święta, konferencja i nabożeństwo. Całość zakończy się Apelem Maryjnym. W związku z tym nie będzie dzisiaj Apelu o 21.00.
 2. Dzisiaj też o 18.00 Msza Święta pożegnalna ks. Adama Kiziuka, który od sierpnia rozpocznie posługę duszpasterską w Kawnicach. Ks. Adamowi dziękujemy za owocną pracę w naszej parafii. Był opiekunem Odnowy w Duchu Świętym, Oazy dziecięcej, lektorów świeckich.
 3. Przez całą niedzielę, od 8.00 do 15.00, przed kościołem możemy nabyć dobrą książkę katolicką.
 4. Do końca czerwca o 17.30 nabożeństwo czerwcowe.
 5. W czasie wakacji: kancelaria czynna w poniedziałki i środy od 9.00 do 11.00 i od 16.00 do 17.30, oraz w piątki od 9.00 do 11.00;
  od 1 lipca do końca sierpnia nabożeństwa będą odprawiane po Mszy o 18.00, a w niedzielę będzie sprawowana dodatkowa Msza Święta o godz. 20.30.
 6. We wtorek – 29 czerwca – Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Tego dnia taca będzie przeznaczona na potrzeby Ojca Świętego związane z pomocą humanitarną udzielaną przez Kościół na świecie.
 7. W środę – 30 czerwca – o 18.00 Msza Święta w intencji dobrodziejów naszej parafii.
 8. Przed nami pierwszy Czwartek, Piątek i Sobota Miesiąca. W czwartek i piątek po Mszach o 8.00 i 18.00 nabożeństwo eucharystyczne. W sobotę po Mszy o 8.00 nabożeństwo pierwszosobotnie z medytacją maryjną i Męski Różaniec ulicami Piły, a następnie spotkanie formacyjne Wojowników Maryi.
 1. W przyszłą niedzielę – 4 lipca – o 15.00 Msza Święta dla Żywego Różańca i zmiana tajemnic.
  Po Mszach Świętych przedstawiciele pilskiego Hospicjum będą prowadzić zbiórkę pieniężną na rzecz tej placówki.
 2. W piątek został zamontowany przez firmę kamieniarską panów Andrzeja i Krzysztofa Hogów, przed kościołem, postument na figurę św. Józefa, która jest w trakcie realizacji i zostanie postawiona na jesień. Zostały również odnowione napisy na pozostałych pomnikach na placu kościelnym. Ponadto rozpoczęły się prace konserwacyjno-restauratorskie przy balaskach.

 

Solenizantom i Jubilatom tygodnia,

oraz dobrodziejom materialnym i duchowym naszej parafii,

życzymy wielu łask przez wstawiennictwo Świętej Rodziny i św. Patronów.

 

 

Krzyż NekrologW minionym tygodniu odeszły do wieczności:

+ Antoni PAJOR, lat 89, z ul. Budowlanych,

+ Mariola WACHOWSKA, lat 59, z Pl. Konstytucji 3 Maja,

+ Irena WIŚNIEWSKA, lat 84, z ul. Staromiejskiej,  

+ Cezary KOŚCIAŃSKI, lat 61, z ul. Staromiejskiej,

+ Kazimiera WOJCIECHOWSKA, lat 90, z ul. Staromiejskiej,

+ Bogdan SZAŁOWICZ, lat 75,

+ Anna MATTUSZ, lat 97, z Al. Piastów.

+ Danuta ŻYŁA, lat 72, z ul. Okrzei (pogrzeb – we wtorek).

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

O najbliższych pogrzebach w parafii informujemy na kanale @Pogrzeby na Twitterze»

Zobacz ogłoszenia z poprzednich tygodni»