Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Zesłania Ducha Świętego 23.05.2021 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
   Niedziela Zesłania Ducha Świętego        

 23 maja 2021 roku

 

 1. Dzisiaj przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, którą kończymy Okres Wielkanocny. Za udział w publicznym odśpiewaniu hymnu O Stworzycielu Duchu, przyjdź możemy uzyskać odpust zupełny. Przypominamy również, że został tylko tydzień do wypełnienia przykazania kościelnego, które zobowiązuje katolików, by przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym, przystąpić do Komunii Świętej.
 2. W naszej wspólnocie parafialnej gościmy dzisiaj Siostry ze Zgromadzenia Sióstr Augustianek, którym dziękujemy za udział we wczorajszej uroczystości wprowadzenia relikwii św. Rity, patronki od spraw trudnych i beznadziejnych, do naszej świątyni i przybliżenie nam dzisiaj Jej osoby. Po Mszach, przed kościołem, jest możliwość nabycia u Sióstr dewocjonaliów i publikacji na temat św. Rity, oraz wsparcia ofiarami rozwoju kultu św. Rity w Polsce.
 3. Dzisiaj jeszcze o 14.00 Komunia Święta poza Mszą Świętą dla osób, które korzystają z dyspensy i uczestniczą we Mszy Świętej poprzez media, oraz o 21.00 Apel Maryjny przy pomniku Jana Pawła II na pl. Zwycięstwa (w razie niepogody w kościele).
 4. Jutro – 24 maja – Uroczystość Matki Bożej Wspomożenia Wiernych. O 18.00 Msza Święta dla Czcicieli Maryi Wspomożycielki i o 21.00 w ramach Apelu Maryjnego Hołd Wspomożycielce. Tego dnia o 19.00 Rada Duszpastersko-Wychowawcza.
 5. W środę – 26 maja – wspomnienie św. Filipa Neri i Dzień Matki. Oratorium i schola parafialna zapraszają mamy na Mszę Świętą o 18.00 i spotkanie z okazji Dnia Matki.
 6. W czwartek – 27 maja – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
 7. W piątek – 28 maja – po Mszy wieczornej w kościele odbędzie się spotkanie biblijne z cyklu „Trzy kwadranse ze Słowem Bożym”. Tematem będzie Trójca Święta. Zapraszamy.
 8. W sobotę – 29 maja – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej. Tego dnia w Skrzatuszu odbędzie się IX Diecezjalna Pielgrzymka Żywego Różańca. Początek o godz. 10.00.
 9. W przyszłą niedzielę – 30 maja – przypada Uroczystość Najświętszej Trójcy. Tego dnia w naszej parafii odbędzie się Niedziela Powołaniowa i będziemy gościć kleryków z naszego Seminarium w Lądzie nad Wartą. Po Mszach będzie możliwość wsparcia seminarium ofiarami do puszek.
 10. W maju codziennie nabożeństwa majowe o 17.30 i apele maryjne o 21.00.
 11. Ogłoszenie Gminnego Biura Spisowego w Pile: Trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności, który jest obowiązkowy i trwa do 30 września. Więcej informacji na temat spisu, który można dokonać drogą elektroniczną, a także zgłaszając się do Urzędu Miasta, jest wywieszony w przedsionku kościoła.
 12. Ogłoszenie policji: w Pile dochodzi do wyłudzeń pieniędzy na policjanta, pracownika poczty, itp. Nie należy przekazywać pieniędzy osobom, których nie znamy, czy na telefon.

 

Solenizantom i Jubilatom tygodnia, w tym wszystkim Mamom,

oraz dobrodziejom materialnym i duchowym naszej parafii,

życzymy wielu łask przez wstawiennictwo Świętej Rodziny i św. Patronów.

 

Krzyż NekrologW minionym tygodniu odeszły do wieczności:

+ Marianna SZEREMENT, lat 86, z ul. Kujawskiej

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

O najbliższych pogrzebach w parafii informujemy na kanale @Pogrzeby na Twitterze»

Zobacz ogłoszenia z poprzednich tygodni»