Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Trójcy Świętej 30.05.2021 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
  Niedziela Trójcy Świętej
30 maja 2021 roku

 1. Dzisiaj przypada Uroczystość Najświętszej Trójcy. W naszej parafii gościmy przedstawicieli Salezjańskiego Seminarium Duchownego w Lądzie nad Wartą: ks. Radosława Błaszczyka i kleryków.
  Po Mszach będzie możliwość wsparcia seminarium ofiarami do puszek.
 2. O 14.00 Komunia Święta poza Mszą Świętą dla osób, które korzystają z dyspensy i uczestniczą we Mszy Świętej poprzez media, od przyszłego tygodnia Komunia będzie udzielana o 14.00 w domu zakonnym „na dzwonek”. Dzisiaj jeszcze o 21.00 Apel Maryjny przy pomniku Jana Pawła II na.
 3. W poniedziałek – 31 maja – święto Nawiedzenia NMP. O 18.00 Msza Święta w intencji dobrodziejów naszej parafii. Jutro ostatnie nabożeństwo majowe i Apel Maryjny – dziękujemy wspólnotom za przygotowanie rozważań apelowych.
 4. We wtorek – 1 czerwca – wspomnienie św. Justyna i Dzień Dziecka. O 18.00 Msza Święta zbiorowa za zmarłych. Tego dnia rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe ku czci NSPJ. Nabożeństwo czerwcowe we wtorek i środę o 17.30, w czwartek w czasie procesji eucharystycznej, od piątku przez Oktawę Bożego Ciała po Mszy o 18.00 z procesją eucharystyczną. W dni powszednie na zakończenie Mszy o 8.00 Litania do NSPJ.
 5. W I Środę Miesiąca – 2 czerwca – Msze Święte wotywne ku czci św. Józefa. Taca będzie przeznaczona na figurę św. Józefa.
 6. W I Czwartek Miesiąca – 3 czerwca – obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi. (Boże Ciało). Msze Święte według rozkładu niedzielnego, po Mszy o 11.00 procesja Bożego Ciała ulicami: Kilińskiego, Staromiejska, Okrzei, Sikorskiego, Kilińskiego. Do współtworzenia procesji zapraszamy orszak procesyjny, dzieci pierwszokomunijne i dziewczynki do sypania kwiatków (próba w środę o 17.00).
  W związku z procesją nie będzie Mszy Świętej o 12.30.
 7. W I Piątek Miesiąca – 4 czerwca – dodatkowe Msze Święte ze spowiedzią pierwszopiątkową o 16.30 dla dzieci i o 19.00 dla młodzieży, w tym dla przygotowujących się do bierzmowania, i tej, która chce rozpocząć przygotowania. Tego dnia biskup udzielił dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
 8. W I Sobotę Miesiąca – 5 czerwca – o 8.00 Msza Święta wynagradzająca Sercu Maryi, medytacja pierwszosobotnia i Męski Różaniec, po którym odbędzie się spotkanie Wojowników Maryi. Tego dnia o 12.00 w Skrzatuszu diecezjalna Pielgrzymka Motocyklistów.
 9. W przyszłą niedzielę – 6 czerwca – imieniny obchodzi ks. Leszek Główczyński, który odprawi Mszę Świętą o 9.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji solenizanta. O 15.00 Msza św. dla Żywego Różańca i zmiana tajemnic różańcowych.
 10. Odwiedziny chorych w piątek, a u osób, które przyjmują w czwartek według ustaleń z duszpasterzami.
 11. W sobotę – 19 czerwca – odbędzie się festyn parafialny. Zbieramy fanty na loterię, oraz ciasta, a także chętnych do pomocy. Ponadto zbieramy zespoły na turniej piłki nożnej. Więcej informacji u ks. Przemka.
 12. W najbliższym czasie organizowane są pielgrzymki autokarowe: 26 czerwca do Niepokalanowa i w dniach 10-11 lipca do Częstochowy. Zapisy i informacje w kancelarii.
 13. Ogłoszenia Oratorium: w dniach 5-9 i 12-16 lipca organizowane są półkolonie. Zapisy we wtorek i środę od godz. 19.00 w Oratorium.

 

Solenizantom i Jubilatom tygodnia, w tym ks. Leszkowi Główczyńskiemu,

oraz dobrodziejom materialnym i duchowym naszej parafii,

życzymy wielu łask przez wstawiennictwo Świętej Rodziny i św. Patronów.

 

 

Krzyż NekrologW minionym tygodniu odeszły do wieczności:

+ Henryk SZULC, lat 66, z ul. Spacerowej,

+ Regina STĘPALSKA, lat 63, z ul. O. Kolbego,  

+ Jan KOŚCIELSKI, lat 79, z Al. Piastów.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

O najbliższych pogrzebach w parafii informujemy na kanale @Pogrzeby na Twitterze»

Zobacz ogłoszenia z poprzednich tygodni»