Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego 4.04.2021 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
       Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego  
 4 kwietnia 2021 roku

 

  1. W imieniu Salezjanów pracujących w parafii Świętej Rodziny w Pile składamy życzenia z okazji Świąt Wielkanocnych:

Niech Zmartwychwstały Pan wejdzie w codzienność Waszego życia z miłością i nadzieją,
niech błogosławi Wami i Waszym bliskim.
Radosnego Alleluja!

  1. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania serc i świątyni na Święta Wielkanocne: współbraciom, szczególnie za posługę sakramentalną, kl. Grzegorzowi (z Krakowa), grupom i osobom, które przygotowały liturgię, wystrój kościoła, plac, nagłośnienie, w sposób szczególny wykonawcom Bożego Grobu: panom Januszowi Marszałkowi i Mariuszowi Skotnickiemu. Na ręce ks. Leszka dziękujemy całemu zespołowi paschalnemu, który przygotował śpiew na Triduum Paschalne i panu Błażejowi, naszemu organiście za animację muzyczną. Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób zaangażowali się w przygotowanie Świąt w naszej parafii.
  2. Dzisiaj, w Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego, Msze Święte według rozkładu niedzielnego, w tym Msze o 6.30 i 9.30 na placu kościelnym, pozostałe w świątyni. Nie ma Mszy Świętej o 8.00 i Apelu o 21.00. Dla osób, które nie będą fizycznie na Mszy Świętej, a będą uczestniczyć poprzez radio, czy telewizję, o 14.00 i 17.00, będzie możliwość przyjęcia Komunii Świętej w kościele. Z okazji Świąt wydaliśmy kolejny numer parafialnego pisma „Święta Rodzina”, gazetka została wyłożona z tyłu kościoła.
  3. W Poniedziałek Wielkanocny – 5 kwietnia – Msze według rozkładu niedzielnego. Msza Święta o 11.00 na placu kościelnym. Komunia o 14.00 i 17.00. Taca będzie przeznaczona na seminaria i uczelnie katolickie.
  4. We wtorek – 6 kwietnia – o 17.30 różaniec za zmarłych i o 18.00 Msza zbiorowa za zmarłych.
  5. W piątek – 9 kwietnia – z racji Oktawy Wielkanocnej nie obowiązuje post.
  6. W przyszłą niedzielę – 11 kwietnia – obchodzimy w Kościele Niedzielę Miłosierdzia, do której przygotowujemy się przez Nowennę, która odmawiana będzie w święta o 14.50, a w dni powszednie o 15.00 przy ołtarzu Jezusa Miłosiernego. W samą uroczystość Koronka o 15.00 i później Msza Święta. Tego dnia odmawiając Ojcze Nasz, Wierzę w Boga, dodając wezwanie do Jezusa Miłosiernego (np. Jezu Miłosierny, ufam Tobie) możemy uzyskać odpust zupełny.
    Taca tego dnia będzie przeznaczona na spłacenie prac konserwacyjnych dzwonów i elektronicznych kurantów, a po Mszach zbiórka na rzecz Caritasu naszej diecezji z racji rozpoczynającego się Tygodnia Miłosierdzia.

   

Solenizantom i Jubilatom tygodnia, oraz dobrodziejom materialnym i duchowym naszej parafii, życzymy wielu łask przez wstawiennictwo Świętej Rodziny i św. Patronów.

 

Krzyż NekrologW minionym tygodniu odeszły do wieczności:

+ Elżbieta SKRZYPCZYŃSKA, lat 76, z ul. Staromiejskiej

+ Henryk GRYSZKIEWICZ, lat 71, z ul. Budowlanych (pogrzeb we wtorek)

+ Mieczysława WYSOCKA, lat 64, z ul. Staromiejskiej (pogrzeb we wtorek)

+ Hanna MAŃKOWSKA, lat 60, z ul. Piekarskiej (pogrzeb we wtorek) 

+ Tadeusz KOCHAŃSKI, lat 78, z ul. Spacerowej (pogrzeb w środę)

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

O najbliższych pogrzebach w parafii informujemy na kanale @Pogrzeby na Twitterze»

Zobacz ogłoszenia z poprzednich tygodni»