Ogłoszenia duszpasterskie 24 stycznia 2021 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
       III Niedziela Zwykła      
 24 stycznia 2021 roku

 

  1. Dzisiejszy dzień jest Niedzielą Słowa Bożego, który zaprasza wszystkich wiernych nie tylko do czytania Pisma Świętego, ale także do życia Słowem Bożym na co dzień. W naszej parafii można pogłębiać wiedzę na temat Biblii poprzez comiesięczną formację lektorów świeckich, a także, od kilku miesięcy, poprzez cotygodniowe spotkania biblijne, które odbywają się w piątki o 19.00 w kaplicy zakonnej, w czasie których można wysłuchać konferencji biblijnej, oraz uczestniczyć w adoracji Najświętszego Sakramentu z medytacją.    
  2. W dzisiejszą niedzielę jest prowadzona ogólnopolska zbiórka pieniężna na pomoc mieszkańcom Chorwacji poszkodowanym w wyniku trzęsienia ziemi. Ofiary możemy wrzucać do skarbony z tyłu kościoła przy ołtarzu Miłosierdzia Bożego.
  3. Dzisiaj jeszcze, z racji 24 dnia miesiąca, po Mszy wieczornej Hołd Wspomożycielce, który zakończy się Apelem Maryjnym. W związku z tym nie będzie Apelu o 21.00.
  4. W tym tygodniu wspomnienia liturgiczne: w poniedziałek święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła, we wtorek świętych Tymoteusza i Tytusa, w czwartek św. Tomasza z Akwinu.
  5. Za tydzień w niedzielę przypada Uroczystość św. Jana Bosko do której przygotowujemy się poprzez nowennę, która jest odprawiana codziennie o 17.30. A ministranci, za tydzień, po Mszach Świętych, będą zbierać ofiary na rzecz wspólnoty ministranckiej, różne zajęcia i wyjazdy.
  6. W tym tygodniu zakończyliśmy Msze Święte z błogosławieństwem „kolędowym”. Dziękujemy wszystkim, którzy przyjęli nasze zaproszenie do wspólnej modlitwy, dziękujemy również za złożone przy tej okazji ofiary kolędowe. Istnieje jeszcze możliwość złożenia ofiary kolędowej, która będzie przeznaczona na inwestycje i renowację zabytków w naszym kościele, wrzucając datki do skarbony, która jest wystawiona z tyłu kościoła, po drugiej stronie od ołtarza Miłosierdzia Bożego.   

Solenizantom i Jubilatom tygodnia, 

oraz dobrodziejom materialnym i duchowym naszej parafii,

życzymy wielu łask przez wstawiennictwo Świętej Rodziny.

 

 

Krzyż NekrologW minionym tygodniu odeszły do wieczności:

+ Zofia DRYJA, lat 81, z ul. Sikorskiego

+ Kazimierz MIELNICKI, lat 80, z Dolaszewa

+ Helena BOGACZ, lat 96, z ul. Staromiejskiej (pogrzeb we wtorek)

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

O najbliższych pogrzebach w parafii informujemy na kanale @Pogrzeby na Twitterze»

Zobacz ogłoszenia z poprzednich tygodni»