Parafialny Odpust w Świętej Rodzinie

Każdego roku pierwsza niedziela po uroczystościach Bożego Narodzenia jest Niedzielą Świętej Rodziny. To oznacza, że wtedy nasza parafia obchodzi imieniny. Rok temu zakończyliśmy jubileusz 400 lat istnienia naszej parafii. Natomiast w roku obecnym odpustową Eucharystią rozpoczęliśmy jubileusz 75-lecia obecności Księży Salezjanów w naszej parafii. 12 marca 1946 roku ks. Józef Wróbel, jako pierwszy Salezjanin objął parafię Świętej Rodziny i rozpoczął w niej duszpasterstwo. Po trzech latach, w styczniu 1949 dołączyli kolejni Salezjanie.

Więcej informacji na temat temat przeczytasz: TUTAJ

Dzisiejszej Uroczystości przewodniczył Wikariusz Inspektorialny ks. Adam Popławski, który również wygłosił homilię. Mówił w niej między innymi o tym, że DOM to miejsce, gdzie mamy czuć się jak u siebie, jak w RODZINIE. Ale żeby tak było, musi w nim być życzliwość, wzajemny szacunek, codzienne wybaczanie. Wydaje się, że Maryja, Józef i Jezus tworzyli idealną rodzinę, byli święci i wszystko było wspaniałe. Że była tam tylko dobroć i miłość. Ale Święta Rodzina, to też dom zmagań, łez, rozłąki, niepewności, niezrozumienia. Ta ich świętość tak bardzo przeplata się z tym co ludzkie. Ale to co ich trzymało przy nadziei i nie poddaniu się to więź z Bogiem Ojcem, bez NIEGO, nie byłoby łatwo, a z NIM jest dom z błogosławieństwem.

Przy okazji dzisiejszej Uroczystości zostały również przekazane nowe ornaty jako dar od parafian. Jeden – patriotyczny – z wizerunkiem Matki Bożej Częstochowskiej, która tak wiele razy ratowała naszą Ojczyznę, drugi – z wizerunkiem Świętego Józefa, którego staramy się coraz bardziej poznawać i czcić. Tym bardziej, że 8 grudnia Papież Franciszek ogłosił Rok św. Józefa i w związku z tym w naszej parafii będą organizowane nabożeństwa i Msze wotywne ku czci tego Świętego.

Odpustową Eucharystię swoim śpiewem ubogacił nowo powstały zespół pod kierownictwem ks. Leszka Główczyńskiego, a który zapoczątkował swoje wielbienie śpiewem 8 grudnia wykonując „Akatyst na cześć Najświętszej Maryi Panny”.

Jeden z utworów można posłuchać TUTAJ