Ogłoszenia duszpasterskie na Boże Narodzenie

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
       Uroczystość Narodzenia Pańskiego         
 25 grudnia 2020 roku
 

 

Święta Bożego Narodzenia przypominają nam o tym, o czym świat zapomina,
o Bogu Ojcu, który z miłości do człowieka zesłał na ziemię Swojego Syna
Jezusa Chrystusa, aby każdy kto w Niego wierzy został zbawiony.

Niech ta Prawda nam towarzyszy w czasie świętowania Narodzin Pana,
a Boże Dziecię, nasz Zbawiciel, niech błogosławi Wam i wszystkim,

których spotkacie w sposób realny i przez komunikatory,

niech Nowonarodzony Bóg umocni wiarę, da nadzieję i pogłębi miłość

 

  1. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli przygotować naszą świątynię na święta. Dziękujemy rodzicom dzieci pierwszokomunijnych, bierzmowanych i wspólnocie Żywego Różańca, dzięki których ofiarom udało się wykonać nową szopkę betlejemską i zakupić nowe figury do niej. Dziękujemy za choinki nadleśnictwu Zdrojowa Góra, oraz wszystkim, którzy pomogli w dekorowaniu i sprzątaniu kościoła.
  1. W piątek – 25 grudnia – Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze Święte według rozkładu niedzielnego, z tym, że nie będzie Mszy Świętej o 6.30.
  2. W sobotę – 26 grudnia – II dzień świąt Bożego Narodzenia, święto św. Szczepana. Msze tak jak w niedzielę. Taca będzie przeznaczona na seminaria i uczelnie katolickie.
  3. W niedzielę – 27 grudnia – Uroczystość Świętej Rodziny. W naszej parafii odpust.
    O 11.00 główna Msza odpustowa, której będzie przewodniczył Wikariusz Inspektora
    Adam Popławski. Tą uroczystością rozpoczynamy Jubileusz 75-lecia pracy duszpasterskiej Salezjanów w Pile.
  4. Wydaliśmy drugi numer naszego parafialnego pisma „Święta Rodzina”. Biuletyn został wyłożony na stojaku z tyłu kościoła. Jest w nim m.in. rozkład Mszy Świętych dla poszczególnych ulic w ramach spotkań kolędowych.
  5. Jak podawaliśmy wcześniej nie będzie kolędy w tradycyjnym wymiarze. W miesiącu styczniu będziemy w kościele organizować Msze Święte dla poszczególnych ulic z błogosławieństwem rodzin i osób. Kolęda indywidualna, czy dla większych społeczności (klatka, piętro) tylko na zaproszenie. Z tyłu kościoła zostały wyłożone blankiety, które należy wypełnić i wrzucić do skarbony z tyłu kościoła do 2 stycznia.