Ogłoszenia duszpasterskie 6 grudnia 2020 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 
II Niedziela Adwentu
6 grudnia 2020 roku
1. Rozpoczęliśmy w naszym kościele pierwszą serię zamyśleń adwentowych. Wygłosi je ks. Marek Barejko: dzisiaj na każdej Mszy Świętej, oraz w poniedziałek i wtorek na Mszach Świętych o 7.00, 8.00 i o 18.00. Zapraszamy do udziału. Kolejne zamyślenia za 2 tygodnie.
2. Dzisiaj, tradycyjnie w II Niedzielę Adwentu, modlimy się za Kościół na Wschodzie. Ofiary na ten cel, zamiast do puszek, możemy składać do skarbony przy ołtarzu Jezusa Miłosiernego, z tyłu kościoła. Po Mszy o 15.00 zmiana tajemnic Żywego Różańca, o 17.30 Nowenna do Niepokalanej i o 21.00 Apel Maryjny.
3. Przez cały adwent, od poniedziałku do soboty, o godz. 7.00 Msza Święta Roratnia.
4. We wtorek – 8 grudnia – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. O 12.00 zostanie odprawiona w kościele Godzina Łaski. Tego dnia Stowarzyszenie Salezjanów Współpracowników obchodzi 45-lecie działalności w naszej parafii. Zapraszamy na Mszę dziękczynną o godz. 18.00. Z tyłu kościoła jest wyłożona kronika oraz obrazki ze św. Janem Bosko i zaproszeniem.
Również na Mszy o 18.00 zespół wokalny, pod kierunkiem ks. Leszka, wykona Akatyst ku czci Bogurodzicy.
5. W środę – 9 grudnia – o 8.00 Msza Święta dla członków Apostolstwa Dobrej Śmierci.
6. W przyszłą niedzielę – 13 grudnia – Msza Święta zamówiona przez NSZZ Solidarność w 39. Rocznicę wprowadzenia stanu wojennego.
7. Od dzisiaj przy ołtarzu Matki Bożej wystawiony jest kosz na produkty żywnościowe, z których zostaną przygotowane paczki świąteczne dla potrzebujących. Osoby, rodziny, które chcą przygotować konkretną paczkę dla potrzebującej rodziny mogą zgłaszać swoje wsparcie. Dziękujemy za pierwsze zgłoszenia.
Ponadto z rekomendacji Pilskiego Banku Żywności weszliśmy w 2 edycję akcji wsparcia najbardziej potrzebujących w okresie pandemii „TVN Pomagajmy sobie”. W dniach 13-24 grudnia, w domu katechetycznym, codziennie będzie wydawany obiad dla 50 (stałych) osób przygotowany przez jedną z pilskich restauracji. Zgłoszenia i weryfikacja osób zainteresowanych taką pomocą jutro w kancelarii w godzinach otwarcia i w kolejne dni do wyczerpania miejsc.
Dzisiaj przed kościołem młodzieżowa diakonia muzyczna z siostrą Anną rozprowadza pięknie wykonane ozdoby świąteczne, z których dochód będzie przeznaczony na nowy sprzęt i wakacyjny wyjazd.
8. W każdą niedzielę adwentu kiosk parafialny czynny po każdej Mszy Świętej, w którym możemy m.in. nabyć opłatki wigilijne, świece Caritas, oraz kalendarze parafialne na 2021 rok. A w salce obok kancelarii dziś jest ostatni dzień, kiedy można będzie zamówić książki z Wydawnictwa Sióstr Loretanek.
9. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary na tace, które są przeznaczone na ogrzewanie kościoła.
Solenizantom i Jubilatom tygodnia,
oraz dobrodziejom materialnym i duchowym naszej parafii,
życzymy wielu łask przez wstawiennictwo Świętej Rodziny.

 

Krzyż NekrologW minionym tygodniu odeszli do wieczności:

+ Przemysław DZICZEK, lat 67, z Gorzowa

+ Maria ROMAN, lat 71, z ul. Śródmiejskiej

+ Urszula DĄBROWSKA, lat 84, z ul. Staromiejskiej

+ Artur SIERADZKI, lat 50

+ Arnold DOBROGOWSKI, lat 67, z Francji

+ Halina PIETRZAK, lat 72, z Wyrzyska

+ Irena GARDZIEWICZ, lat 86, z ul. Kilińskiego

+ Roman WOJTASZEWSKI, lat 83, z ul. Niemcewicza (Msza pogrzebowa w poniedziałek o 9.00)

+ Zygmunt SZCZEPAŃSKI, lat 92, z Pl. Konst. 3 Maja (Msza pogrzebowa w poniedziałek o 10.00)

+ Gizela JANKOWSKA, lat 79, z ul. Asnyka (Msza pogrzebowa we wtorek o 10.00)  

+ Helena KURAS, lat 95, z ul. ks. Popiełuszki (Msza pogrzebowa we wtorek o 11.00)        

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

O najbliższych pogrzebach w parafii informujemy na kanale @Pogrzeby na Twitterze»

Zobacz ogłoszenia z poprzednich tygodni»