Ogłoszenia duszpasterskie 13 grudnia 2020 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
       III Niedziela Adwentu      
 13 grudnia 2020 roku
 

 1. Dzisiejsza III Niedziela Adwentu nazywana jest Niedzielą Gaudete, czyli Niedzielą Radości, która przypomina nam o tym, że Pan jest blisko, a jednocześnie pokazuje, że źródłem prawdziwej radości jest Bóg.
 2. Dziś jeszcze o 12.30 Msza Święta w intencji Ojczyzny w 39. Rocznicę wprowadzenia Stanu Wojennego i o 21.00 Apel Maryjny.
 3. Każdego dnia adwentu, od poniedziałku do soboty, o godz. 7.00 Msza Święta Roratnia.
 4. W poniedziałek – 14 grudnia – we współpracy z restauracją „Łóżko” rozpoczynamy akcję wsparcia potrzebujących poprzez dystrybucję obiadów. Akcja potrwa do 24 grudnia.
  W poniedziałek o 19.00 spotkanie Rady Duszpastersko-Wychowawczej.
 1. W środę – 16 grudnia – rozpoczynamy Nowennę do Bożego Narodzenia, która będzie odprawiana przez kolejnych 9 dni o godz. 17.30.
 2. W przyszłą niedzielę – 20 grudnia – rozpocznie się druga seria zamyśleń adwentowych, które poprowadzi ks. Krzysztof Butowski pod hasłem „Bóg przede wszystkim!”.

Również w przyszłą niedzielę o 9.30 ks. Adam Kiziuk odprawi Mszę Świętą z okazji imienin, które obchodzi 24 grudnia. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji solenizanta.

 1. W kiosku parafialnym, w każdą niedzielę adwentu, po Mszach Świętych możemy nabyć opłatek i świece „Caritas”. A dzisiaj przed kościołem Oratorium rozprowadza sianko i kalendarze parafialne.
 2. Dziękujemy za wsparcie najuboższych poprzez przynoszone w okresie adwentu artykuły żywnościowe, a nawet przygotowane paczki dla rodzin.
 3. W związku z nadchodzącymi świętami Bożego Narodzenia informujemy, że w święta Msze Święte według rozkładu niedzielnego, natomiast w Wigilię Msze Święte zostaną odprawione: betlejemska o 16.00 dla rodzin z dziećmi i Pasterki o 20.00, 21.15, 22.30 i 24.00.

Natomiast co do wizyt duszpasterskich: w związku z sytuacją epidemiczną nie będzie kolędy w tradycyjnym wymiarze. W miesiącu styczniu będziemy w kościele organizować Msze Święte dla poszczególnych ulic z błogosławieństwem rodzin i osób. Kolęda indywidualna, czy dla większych społeczności (klatka, piętro) na zaproszenie – w przyszłą niedzielę zostaną w kościele wyłożone zaproszenia, które po wypełnieniu przynosimy do kancelarii, czy zakrystii.

Solenizantom i Jubilatom tygodnia,
oraz dobrodziejom materialnym i duchowym naszej parafii,
życzymy wielu łask przez wstawiennictwo Świętej Rodziny.

 

Krzyż NekrologW minionym tygodniu odeszli do wieczności:

+ ks. Stanisław SADOWSKI SDB, lat 82, w naszej parafii pracował w latach 1987-1988
i 1999-2019, był kapelanem szpitala przy ul. Rydygiera w latach 1999-2011 (różaniec i msza pogrzebowa w środę o godz. 10.30 w kościele św. Jana Bosko w Pile)

+ Mieczysław RASAUŁOW, lat 65, z Pl. Zwycięstwa

+ Albin NAJDOCH, lat 90, z ul. Staromiejskiej

+ Łucja PIĘTKA, lat 92, z Al. Piastów (Msza pogrzebowa w poniedziałek o 9.00)

+ Aneta KARWAT, lat 41, z ul. O.M. Kolbe. (Msza pogrzebowa we wtorek o 9.00)

+ Zygmunt WOJTASIK, lat 92, z ul. O.M. Kolbe (Msza pogrzebowa we wtorek o 11.00)

+ Jarosław WASILENKO, lat 61, z ul. Ks. Popiełuszki (Msza pogrzebowa we wtorek o 12.00)

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

O najbliższych pogrzebach w parafii informujemy na kanale @Pogrzeby na Twitterze»

Zobacz ogłoszenia z poprzednich tygodni»