Ogłoszenia duszpasterskie 25 października 2020 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
       XXX Niedziela Zwykła    
25 października 2020 roku

 1. Z powodu wejścia całej Polski do strefy czerwonej i dodatkowych obostrzeń, Niedziela Powołaniowa, a więc i przyjazd kleryków z Lądu nad Wartą, został przesunięty na inny termin.
 2. Po każdej Mszy Świętej, w niedzielę i w tygodniu, będzie śpiewana suplikacja w intencji ustania pandemii koronawirusa. W naszej świątyni, według nowych przepisów, może uczestniczyć w liturgii 180 osób. W praktyce, w czasie pandemii, większej ilości jednorazowo nie ma, dlatego nie wprowadzamy ograniczeń co do ilości. Gdyby osób było więcej można uczestniczyć stojąc na placu kościelnym. Jest włączony głośnik zewnętrzny, obok Ołtarza Miłosierdzia znajdują się dodatkowe krzesełka, a kapłan wyjdzie z Komunią Świętą na zewnątrz. Zadbajmy o zachowanie odległości, dezynfekcję rąk i maseczki. Przypominamy, że ks. biskup udzielił dyspensy od obowiązku udziału w niedzielnej Mszy Świętej dla osób w podeszłym wieku, dla osób z objawami infekcji i dla tych, którzy mają trudny do pokonania lęk przed zarażeniem.
  Nie rezygnujmy, jeżeli nie ma przeciwskazań, z udziału we Mszy Świętej. Jeżeli nie możemy w niedzielę przyjdźmy na Mszę Świętą, czy do spowiedzi w tygodniu, kiedy jest mniejsza ilość osób.
 1. Rozpoczynamy ostatni tydzień października. Różaniec dla ogółu o 8.30 i 17.30. Dzieci zapraszamy od poniedziałku do piątku o 16.30, najbardziej wytrwałe dzieci zostaną w piątek nagrodzone. Dla młodzieży różaniec w piątek o godz. 19.00.
 2. Dzisiaj jeszcze o 17.30 różaniec i o 21.00 Apel Maryjny.
 3. We wtorek – 27 października – Seminarium Odnowy Wiary odbędzie się w kościele po Mszy wieczornej.
 4. W środę – 28 października – święto świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.
 5. W czwartek – 29 października – spotkanie Odnowy w Duchu Świętym w kościele po Mszy Świętej o 18.00.
 6. W sobotę – 31 października – o 18.00 Msza Święta w intencji dobrodziejów naszej parafii. Jesteśmy wdzięczni za każde wsparcie modlitewne i materialne na rzecz naszego kościoła.
 7. W przyszłą niedzielę – 1 listopadaprzypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Na Cmentarzu Komunalnym nie będzie Mszy Świętej. W związku z tym, że 1-go listopada zbiegają się niedziela i Wszystkich Świętych, zwiększamy tego dnia ilość Mszy Świętych w naszym kościele i będą w następującym porządku: pierwsza o 6.30, a potem co godzinę: 8.00, 9.00, 10.00, 11.00, 12.00, 13.00, po południu o 15.00 i 18.00.
  W gablocie są wywieszone intencje przyjęte na 1 listopada dostosowane do zmienionych godzin Mszy.
 8. Za tydzień, z racji uroczystości, kiosk parafialny będzie nieczynny, odbiór prasy w sobotę 14.00 -16.00.
 9. Zmiana tajemnic Żywego Różańca będzie tydzień później, w niedzielę – 8 listopada – na którą zapraszamy zelatorów i przedstawicieli róż.
 10. Kolejne spotkanie biblijne odbędzie się w piątek – 6 listopada – o 19.00.
 11. Dzisiaj po Mszach i w przyszłą niedzielę, przed kościołem można zakupić znicze i w ten sposób wesprzeć działalność naszego Oratorium, które w najbliższym tygodniu będzie nieczynne z racji rygorów sanitarnych.
 12. Wypominki można już składać w zakrystii i w kancelarii parafialnej. Druki są wyłożone z tyłu kościoła. Wypominki roczne przyjmujemy wyłącznie w kancelarii.

Solenizantom i Jubilatom tygodnia, w tym ks. Inspektorowi  Tadeuszowi Itrychowi,

który w środę obchodzi imieniny, oraz dobrodziejom materialnym i duchowym naszej parafii,
życzymy wielu łask przez wstawiennictwo Świętej Rodziny.

 

 

 

Krzyż NekrologW minionym tygodniu odszedł do wieczności:

+ Zofia MARSZAŁ, lat 69, z ul. Wawelskiej

+ Urszula PAKULNIEWICZ, lat 66, z Al. Niepodległości

+ Helena MAISON, lat 96, z Pl. Konstytucji 3 Maja – – msza pogrzebowa w poniedz. o godz. 11.00

+ Eugeniusz WASZAK, lat 86, z ul. 1 Maja – msza pogrzebowa w poniedz. o godz. 12.00

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

O najbliższych pogrzebach w parafii informujemy na kanale @Pogrzeby na Twitterze»

Zobacz ogłoszenia z poprzednich tygodni»