Ogłoszenia duszpasterskie 6 września 2020 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
XXIII Niedziela Zwykła    
6 września 2020 roku

 1. W naszej wspólnocie zakonnej i parafialnej witamy nowych duszpasterzy: Marek Barejko – będzie odpowiedzialny za bierzmowanych i prezbiterem w Neokatechumenacie, ks. Leszek Główczyński – będzie odpowiedzialny z ks. Przemysławem, za Oratorium i młodzież, obejmie opieką duchową chór Świętej Cecylii i organistów, ks. Stanisław Kwiatkowski – będzie opiekunem ministrantów i wspólnoty Dom Chwały. Pozostali kapłani opieka nad grupami bez zmian plus ks. Adam Kiziuk będzie moderatorem Oazy i ks. Proboszcz nowopowstającej przy parafii wspólnoty Wojowników Maryi.
 2. Dzisiaj w naszej wspólnocie parafialnej gościmy alumna Wyższego Seminarium Duchownego z Koszalina. Po Mszach Świętych zbiórka do puszek na rzecz seminarium.
 3. Dziś jeszcze o 14.50 Koronka do Bożego Miłosierdzia, o 16.00 zmiana tajemnic Żywego Różańca i o 21.00 Apel Maryjny.
 4. W poniedziałek – 7 września – po okresie wakacyjnym otwiera swoje podwoje biblioteka parafialna, która będzie czynna w każdy poniedziałek od 17.00 do 19.00.
 5. We wtorek – 8 września – święto Narodzenia NMP. O 17.30 adoracja i o 18.00 Msza Święta na rozpoczęcie nowego roku formacyjnego Stowarzyszenia Salezjanów Współpracowników.
  Tego dnia rozpoczynają się 33-dniowe ogólnopolskie rekolekcje internetowe „Oddanie 33” prowadzące do poświęcenia się Jezusowi przez ręce Maryi. Na stronach parafii będzie link do materiałów, które pozwolą w tym uczestniczyć. Osoby, które zechcą w tym brać udział prosimy o zgłoszenie do kancelarii, czy pocztą elektroniczną, by można było w parafii zrobić uroczyste zakończenie z aktem oddania.
 6. W środę – 9 września – o 17.30 nowenna do MB Wspomożenia Wiernych.
 7. W sobotę – 12 września – wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi.
 8. W przyszłą niedzielę – 13 września – po Mszy Świętej o 18.00 nabożeństwo fatimskie, które zakończy się Apelem Maryjnym. Na to nabożeństwo przynieśmy świece.
 9. Informacja dla bierzmowanych, którzy mieli przystąpić do bierzmowania w czerwcu:
  od poniedziałku do czwartku o 16.00 i 19.30 spotkania indywidualne z ks. Proboszczem w kancelarii. Najbliższa próba do bierzmowania dla osób dopuszczonych przez ks. Proboszcza w piątek o 19.00. Bierzmowanie będzie w piątek 18 września o 18.00.
 10. Informacja dla rodziców dzieci, które 26 września przystąpią od I Komunii Świętej:
  w najbliższy wtorek o 18.00 Msza Święta z poświęceniem wianków i przypinek, oraz ze złożeniem postanowień, a po Mszy spotkanie organizacyjne z ks. Andrzejem i katechetami.

 

Solenizantom i Jubilatom tygodnia, oraz dobrodziejom materialnym i duchowym naszej parafii,
życzymy wielu łask przez wstawiennictwo Świętej Rodziny.

 

 

Krzyż NekrologW minionym tygodniu odeszła do wieczności:

+ Jerzy SOSNOWSKI, lat 71, z ul. Śródmiejskiej

+ Kazimierz WARCHOŁ, lat 72, z ul. Staromiejskiej

+ Leonid PASZKOWSKI, lat 65, z Al. Niepodległości

+ Maria KACZMAREK, lat 95, z ul. Świętojańskiej

+ Helena FRĘŚKO, lat 71, z Pl. Konst. 3 Maja         

 

 

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

O najbliższych pogrzebach w parafii informujemy na kanale @Pogrzeby na Twitterze»

Zobacz ogłoszenia z poprzednich tygodni»