Ogłoszenia duszpasterskie 27 września 2020 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
 XXVI Niedziela Zwykła    
27 września 2020 roku

 1. Dzisiaj, po Mszach Świętych, zbiórka ofiar do puszek na renowację i utrzymanie Bazyliki Bożego Grobu w Jerozolimie. Wieczorem o 21.00 Apel Jasnogórski.
 2. W naszej parafii Biały Tydzień. Msze Święte o 18.00 dla dzieci z SP nr 5 w poniedziałek i środę, oraz dla SP nr 1 we wtorek i czwartek.
 3. W poniedziałek – 28 września – o 15.00 koronka do Miłosierdzia Bożego w ramach akcji „Koronka na ulicach miast świata”. W gablocie parafialnej zostały podane miejsca modlitwy.
 4. We wtorek – 29 września – święto Św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. O 16.00 w domu katechetycznym spotkanie dla dzieci, które chcą śpiewać i grać w parafialnej scholii dziecięcej.
 5. W środę – 30 września – miesięczne wspomnienie św. Jana Bosko. O 17.30 nabożeństwo i o 18.00 Msza Święta w intencji dobrodziejów materialnych i duchowych naszej parafii, którym dziękujemy za troskę o kościół i dzieła związane z naszą parafią.
 6. W czwartek rozpoczyna się miesiąc październik poświęcony modlitwie różańcowej. Różaniec po Mszy o 8.00 i przed Najśw. Sakramentem o 17.30 od poniedziałku do soboty, w niedzielę o 17.30. Różaniec dla dzieci od przyszłego tygodnia.
 7. W I Czwartek Miesiąca – 1 października – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus. O 18.00 Msza Święta dla ministrantów i ich rodziców, oraz dla Straży Honorowej NSPJ.
 8. W I Piątek Miesiąca – 2 października – wspomnienie Aniołów Stróżów. Dodatkowa Msza Święta o 16.30 i o 19.00. Spowiedź pierwszopiątkowa w czasie każdej Mszy Świętej.
  Na 19.00 zapraszamy kandydatów do bierzmowania i wszystkich, którzy chcą rozpocząć przygotowania do bierzmowania. Na tej Mszy zostaną podane informacje dot. przygotowań przez ks. Marka, który jest odpowiedzialnym za formację bierzmowanych w parafii.
 9. W I Sobotę Miesiąca – 3 października – o 8.00 Msza Święta wynagradzająca Niepokal. Sercu Maryi, medytacja pierwszosobotnia i różaniec. Tego dnia, po porannym nabożeństwie, zapraszamy mężczyzn na Męski Różaniec ulicami Piły, po którym w sali św. Jana Bosko odbędzie się spotkanie nowopowstałej wspólnoty Wojowników Maryi.
 10. W przyszłą niedzielę – 4 października – o 15.00 Msza Święta i zmiana tajemnic Żywego Różańca.
 11. Odwiedziny chorych z sakramentami św. w najbliższym tygodniu – w czwartek u podopiecznych Adama i ks. Kazimierza, w piątek: ks. Andrzeja, ks. Marka, ks. Przemysława i ks. Stanisława.
 12. Oratorium od najbliższego poniedziałku zaprasza dzieci i młodzież. W ostatni piątek pomieszczenia zostały ozonowane i przygotowane pod kątem sanitarnym. Oratorium będzie czynne od poniedziałku do piątku, dla dzieci od 16.00 do 19.00, dla młodzieży od 19.00 do 21.00. Zapraszamy do współpracy dorosłych. Więcej informacji u ks. Przemysława i ks. Leszka.
 13. Już dziś zapraszamy do udziału w Seminarium Odrodzenia Chrześcijańskiego, które rozpocznie się Mszą Świętą o 18.00 we wtorek – 6 października.

Solenizantom i Jubilatom tygodnia,
oraz dobrodziejom materialnym i duchowym naszej parafii,
życzymy wielu łask przez wstawiennictwo Świętej Rodziny.

 

 

Krzyż NekrologW minionym tygodniu odszedł do wieczności:

+ Dariusz TONDERYS, lat 55, z ul. Fałata

+ Janina MARKOWICZ-STOPIŃSKA, lat 83, z ul. O. Kolbego

+ Czesława SKINDER, lat 89, z ul. Dzieci Polskich

+ Irena ŁOŚ, lat 84, z ul. Staromiejskiej

 

 

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

O najbliższych pogrzebach w parafii informujemy na kanale @Pogrzeby na Twitterze»

Zobacz ogłoszenia z poprzednich tygodni»