Ogłoszenia duszpasterskie 20 września 2020 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
 XXV Niedziela Zwykła    
20 września 2020 roku

 1. Dzisiaj jeszcze o 14.50 Koronka do Miłosierdzia Bożego i o 21.00 Apel Jasnogórski.
 2. W poniedziałek – 21 września – święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty.
  O 19.00 w Domu Katechetycznym spotkanie Rady Duszpastersko – Wychowawczej, na które zapraszamy przedstawicieli wszystkich grup parafialnych.
 3. W środę – 23 września – wspomnienie św. Ojca Pio. O 18.00 Msza przy relikwiach o. Pio.
 4. W czwartek – 24 września – miesięczne wspomnienie Matki Bożej Wspomożenia Wiernych. Po Mszy wieczornej Hołd Maryi Wspomożycielce. Na Mszę wieczorną i Hołd zapraszamy członków ADMA i czcicieli Wspomożycielki.
 5. W sobotę – 26 września – wspomnienie świętych Kosmy i Damiana. Tego dnia w naszej parafii odbędą się Uroczystości Pierwszej Komunii Świętej o 9.30 i 11.30.
 6. W przyszłą niedzielę – 27 września – zbiórka ofiar do puszek na renowację i utrzymanie Bazyliki Bożego Grobu w Jerozolimie. Zbiórka ta została przeniesiona z Wielkiego Piątku na najbliższą niedzielę z racji obostrzeń sanitarnych, które wówczas obowiązywały.
 7. Informacja dla kandydatów do bierzmowania: w ostatni piątek sakrament bierzmowania przyjęły 52 osoby. Młodzież, która przeszła całą formację, a z jakiś przyczyn nie przystąpiła do bierzmowania, prosimy o kontakt z ks. Proboszczem w najbliższym tygodniu.
  Pierwsze spotkanie dla obecnych i nowych kandydatów będzie w I Piątek Miesiąca października o 19.00. W sprawie bierzmowania należy kontaktować się z ks. Markiem.
 8. Informacja dla rodziców dzieci, które 26 września przystąpią od I Komunii Świętej:

  *  Szkoła Podstawowa nr 1
  – próby w poniedziałek, wtorek i środę o 19.00; pierwsza spowiedź i odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych w piątek o 19.00; Pierwsza Komunia Święta w sobotę o 11.30; Msza Święta w ramach Białego Tygodnia w przyszłą niedzielę o 11.00.
  Szkoła Podstawowa nr 5 – próby w poniedziałek, wtorek i środę o 16.30; pierwsza spowiedź i odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych w piątek o 17.00 (zmiana!); Pierwsza Komunia Święta w sobotę o 9.30; Msza Święta w ramach Białego Tygodnia w przyszłą niedzielę o 12.30.
  Rozkład jest wywieszony w gablocie przed kościołem.
  Spotkanie dla rodziców dzieci, które mają przystąpić do I Komunii Świętej w przyszłym roku, odbędzie się na początku października. Termin zostanie podany później.

 

 

Solenizantom i Jubilatom tygodnia,
oraz dobrodziejom materialnym i duchowym naszej parafii,
życzymy wielu łask przez wstawiennictwo Świętej Rodziny.

 

 

Krzyż NekrologW minionym tygodniu odszedł do wieczności:

+ Zdzisław BENTKOWSKI, lat 87, z ul. O.M. Kolbego

 

 

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

O najbliższych pogrzebach w parafii informujemy na kanale @Pogrzeby na Twitterze»

Zobacz ogłoszenia z poprzednich tygodni»