Ogłoszenia duszpasterskie 2 sierpnia 2020 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
XVIII Niedziela Zwykła    
2 sierpnia 2020 roku

 1. KOMUNIKAT KS. PROBOSZCZA
  W związku z wykryciem koronawirusa u jednego z księży pracujących
  w Inspektoracie, w środę 29 lipca br. wszyscy kapłani pracujący w parafii Świętej Rodziny, oraz w Salezjańskim Inspektoracie zostali poddani badaniu w Szpitalu Specjalistycznym w Pile na obecność COVID 19.
  W wyniku badań u 3 księży z Inspektoratu, którzy nie mieli żadnego kontaktu z parafią, wykryto COVID 19. Natomiast we wspólnocie parafialnej wykryto COVID 19
  u ks. Przemysława Malinowskiego. Pozostali kapłani mają wynik negatywny (czyli nie mają COVID 19). W związku z tą sytuacją, prosimy osoby, które w ostatnią niedzielę przyjęły Komunię Świętą od ks. Przemysława Malinowskiego o kontakt z Sanepidem.
  Księża z Inspektoratu zostali odizolowani całkowicie w swojej części mieszkalnej,
  a z parafii – ks. Przemysław Malinowski został umieszczony w izolatorium w Poznaniu.       Pozostali kapłani, mając wynik negatywny (czyli nie mając COVID 19) zostali umieszczeni profilaktycznie w kwarantannie, do czasu kolejnego badania, które ma nastąpić w najbliższym tygodniu.
  Ponadto informujemy, że w piątek (31.07) w kościele (zakrystia, prezbiterium, konfesjonały) zostało wykonane prewencyjnie ozonowanie przez firmę specjalistyczną Ozontec z Piły. Za wykonanie nieodpłatnie dezynfekcji dziękujemy firmie Ozontec i jej właścicielowi panu Danielowi Bogdańskiemu.

      W związku z tą nadzwyczajną sytuacją, do zakończenia kwarantanny, Msze Święte
w tygodniu, będą odprawiane tylko o godzinie 8.00 i 18.00, a w niedziele o stałych godzinach, przez kapłanów, którzy nie mieli w ostatnim czasie kontaktu z parafią
i inspektoratem. Wszystkie intencje mszalne, zostaną odprawione zgodnie z przyjętymi terminami, w kaplicy zakonnej. Kancelaria parafialna będzie czynna w godzinach urzędowania, choć najlepiej kontaktować się drogą telefoniczną, lub mailową.

      Jako Wasi duszpasterze modlimy się za Was, za wszystkich chorych i za tych, których
w wyniku zaistniałej sytuacji objęła kwarantanna. Jest nam przykro, że sytuacja ta zakłóciła codzienny rytm życia wielu z Was.

      Jednocześnie dziękujemy za wszelkie wyrazy życzliwości i chęci pomocy. Dziękujemy również służbom państwowym (Sanepid, służby medyczne, policja i inne) za trud pracy
w zaistniałej sytuacji.

 1. Inne ogłoszenia: nie ma dzisiaj dla Żywego Różańca zmian tajemnic, zachowujemy te
  z ubiegłego miesiąca. Kiosk parafialny nieczynny. Gość Niedzielny i Niedziela są wyłożone przy ołtarzu Matki Bożej.   
 2. We wtorek – 4 sierpnia – wspomnienie św. Jana Marii Vianney’a – patrona kapłanów
  i proboszczów. O 17.30 różaniec z wypominkami, o 18.00 Msza Święta zbiorowa
  za zmarłych. Kartki z imionami zmarłych można składać w zakrystii.
 3. W środę – 5 sierpnia – o 17.30 – nabożeństwo do MB Wspomożenia Wiernych. Tego dnia rozpoczyna się nowenna do św. o. Maksymiliana Marii Kolbego – patrona diecezji, która będzie odmawiana po Mszy o 8.00.
 4. W I Czwartek Miesiąca – 6 sierpnia – święto Przemienienia Pańskiego. O 8.30 i 17.30 nabożeństwo pierwszoczwartowe.
 5. W I Piątek Miesiąca – 7 sierpnia – na każdej Mszy Świętej okazja do spowiedzi wynagradzającej. O 8.30 i 17.30 nabożeństwo do Najśw. Serca Pana Jezusa.
 6. W sobotę – 8 sierpnia – o 5.00 wyjazd pielgrzymkę autokarową do Sanktuarium Maryjnego w Gietrzwałdzie, miejsca objawień Maryjnych i Rywałdu, gdzie był więziony Prymas Tysiąclecia Stefan Kard. Wyszyński. Koszt 80 zł. Zapisy jeszcze dzisiaj w zakrystii, zostały ostatnie miejsca.
 7. W dniach 21 – 23 sierpnia odbędą się w naszej parafii wakacyjne rekolekcje biblijne z o. Jose Maniparambilem.
 8. Trwa akcja „Caritas” – „Tornister pełen uśmiechu”. Do dnia 9 sierpnia prowadzimy zbiórkę artykułów szkolnych dla dzieci z rodzin polskich mieszkających na Wileńszczyźnie
  i Ukrainie. Przybory szkolne można przynosić do zakrystii, albo kancelarii parafialnej.

 

Solenizantom i Jubilatom tygodnia,

oraz dobrodziejom materialnym i duchowym naszej parafii,
życzymy wielu łask przez wstawiennictwo Świętej Rodziny,
a wszystkich wypoczywającym Bożych i bezpiecznych wakacji i dobrej pogody.

Krzyż NekrologW minionym tygodniu odszedł do wieczności:

+ Jan RUTA, lat 75, z Al. Piastów

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

O najbliższych pogrzebach w parafii informujemy na kanale @Pogrzeby na Twitterze»

Zobacz ogłoszenia z poprzednich tygodni»