Ogłoszenia parafialne 5 lipca 2020 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
XIV Niedziela Zwykła    
5 lipca 2020 roku

 

 1. W czasie wakacji pamiętajmy o codziennej modlitwie i niedzielnej Eucharystii. Również zadbajmy o właściwy ubiór w kościele. W lipcu i sierpniu, dodatkowa Msza Święta, w każdą niedzielę o godz. 20.30, która będzie kończyć się Apelem Jasnogórskim.
  W wakacje kancelaria parafialna czynna w poniedziałki i środy od 9.00 do 11.00 i od 16.00 do 17.30, oraz w piątki od 9.00 do 11.00.
 1. Dzisiaj, o 15.00 Msza Świata dla Żywego Różańca i zmiana tajemnic różańcowych.
  Po Mszach Świętych, Oratorium zbiera ofiary do puszek na budowę małego, trawiastego boiska przy Oratorium. Za wsparcie budowy tego miejsca, które ma służyć dzieciom
  i młodzieży dziękujmy.
 2. Przez cały tydzień, od 7.30 do wieczornego nabożeństwa, adoracja Najświętszego Sakramentu w Kaplicy Wieczystej Adoracji w intencji naszej Ojczyzny, oraz po każdej Mszy Świętej, modlitwa w intencji Ojczyzną ks. Piotra Skargi. W sobotę, bezpośrednio przed
  II turą wyborów prezydenckich, od godz. 19.00, 24-godzinna modlitwa różańcowa. Jerycho Różańcowe za Ojczyznę zakończy się w niedzielę o 20.00.
 3. We wtorek – 7 lipca – o 17.30 różaniec i o 18.00 Msza zbiorowa za zmarłych. Kartki
  z imionami zmarłych możemy przynosić do zakrystii.
 4. W środę – 8 lipca – wspomnienie św. Jana z Dukli. O 8.00 Msza Święta dla Apostolstwa Dobrej Śmierci. O 17.30 nowenna do Matki Bożej Wspomożenia Wiernych.
  Tego dnia od 9.00 odbiór ostatniej partii żywności dla osób objętych pomocą unijną w parafii.
 1. W piątek – 10 lipca – rano o 6.00 Msza Święta i wyjazd pielgrzymów na Jasną Górę przez Licheń i Kalisz. Są jeszcze wolne miejsca. Poniedziałek, ze względów organizacyjnych, jest ostatnim zapisów.
 2. W sobotę – 11 lipca – święto św. Benedykta patrona Europy.
 3. W przyszłą niedzielę – 12 lipca – po Mszach Świętych charytatywna zbiórka na terapię genową 14-miesięcznej Hani Łączkowskiej, która choruje na rdzeniowy zanik mięśni. Tego dnia będzie też przed kościołem zbiórka nakrętek i baterii, z których dochód będzie przeznaczony na leczenie Hani.

 

Solenizantom i Jubilatom tygodnia,
oraz dobrodziejom materialnym i duchowym naszej parafii,
życzymy wielu łask przez wstawiennictwo Świętej Rodziny.

 

 

Krzyż NekrologW minionym tygodniu odeszli do wieczności:

+ Maria KRZAK, lat 69, z Al. Piastów.
+ Aniela DRENKHAHN, lat 84 z ul. O.M. Kolbe. (Msza i pogrzeb jutro o 10.00)

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

O najbliższych pogrzebach w parafii informujemy na kanale @Pogrzeby na Twitterze»

Zobacz ogłoszenia z poprzednich tygodni»