Ogłoszenia parafialne 28 czerwca 2020 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
XIII Niedziela Zwykła    
28 czerwca 2020 roku

 1. Rozpoczynają się wakacje. Niech ten czas nie będzie odpoczynkiem od Boga. Pamiętajmy o codziennej modlitwie i niedzielnej Eucharystii. Również zadbajmy o właściwy ubiór w kościele, aby był godny, a nie swobodny.
  W związku z wakacjami, przez lipiec i sierpień, dodatkowa Msza Święta w niedziele o godz. 20.30, która będzie kończyć się Apelem Jasnogórskim.
  Od 1 lipca kancelaria parafialna będzie czynna według rozkładu wakacyjnego: w poniedziałki i środy od 9.00 do 11.00 i od 16.00 do 17.30, oraz w piątki od 9.00 do 11.00.
  W czasie wakacji nie ma odwiedzin chorych z sakramentami świętymi. W sprawach pilnych, zagrożenia życia, pogrzebu, kontakt w każdej chwili.
 1. W dzisiejszą niedzielę pożegnamy (pożegnaliśmy) na Mszy Świętej o 9.30 księży: Piotra Ziółkowskiego
  i Jarosława Krzysztonka, którzy z dniem 1 sierpnia przejdą na nowe placówki. Dziękujemy za dwa lata pracy duszpasterskiej i katechetycznej w naszej parafii.
 2. Trwamy w 30-godzinnej modlitwie w Kaplicy Adoracji, zwanej Jerychem Różańcowym, która zakończy się w kościele dzisiaj o 20.00 wspólną modlitwą i Apelem Maryjnym, w czasie której będziemy polecać m.in. intencje o ustania pandemii koronawirusa, o dobry wybór Prezydenta RP, oraz o urodzaj dla polskiej ziemi.
 3. Nabożeństwa czerwcowe do wtorku o godz. 8.30 i 17.30.
 4. Jutro – 29 czerwca – Uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Taca będzie przeznaczona
  na potrzeby Ojca Świętego, tzw. świętopietrze. Imieniny obchodzi ks. Piotr Ziółkowski, pamiętajmy o nim w naszych modlitwach. Na Mszę o 18.00 zapraszamy dzieci i młodzież Oratorium, a po Mszy Świętej na wspólne spotkanie.
 5. We wtorek – 30 czerwca – o 18.00 Msza Święta w intencji dobrodziejów materialnych i duchowych, którym dziękujemy za troskę o utrzymanie naszej parafii.
 6. W środę – 1 lipca – wspomnienie św. Ottona Biskupa. Zgodnie z tradycją miesiąc lipiec jest poświęcony Najświętszej Krwi Pana Jezusa, w tym czasie częściej sięgajmy i odmawiajmy Litanię do Krwi Pana Jezusa.
 7. Przed nami dni eucharystyczne: I Czwartek, Piątek i Sobota Miesiąca.
  W piątek – 3 lipca – święto św. Tomasza Apostoła. Na każdej Mszy Świętej okazja do spowiedzi i Komunii Wynagradzającej Najśw. Sercu.
  W I sobotę Miesiąca – 4 lipca – wspomnienie Niepokalanego Serca NMP. Po Mszy Świętej o 8.00 medytacja pierwszosobotnia, a następnie różaniec. Zapraszamy mężczyzn na kolejny Męski Różaniec. Początek Mszą Świętą o 8.00 i po medytacji przejście z modlitwą różańcową pod pomnik Jana Pawła II.
 1. W przyszłą niedzielę – 5 lipca – o 15.00 Msza Święta dla Żywego Różańca i zmiana tajemnic. Tego dnia Oratorium będzie zbierać ofiary do puszek na budowę i oświetlenie małego boiska przy Oratorium.
 2. Zostało jeszcze kilka miejsc na 2-dniową pielgrzymkę autokarową do Lichenia, Kalisza i na Jasną Górę
  w dniach 10 – 11 lipca. Koszt 130 złotych. Zapisy w kancelarii i Biurze Radia Maryja.
 3. Dzisiaj w naszej Ojczyźnie odbywają się wybory Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Wypełnijmy patriotyczny obowiązek wrzucając swój głos do urny wyborczej.

 

Solenizantom i Jubilatom tygodnia, w tym ks. Piotrowi,
oraz dobrodziejom materialnym i duchowym naszej parafii,
życzymy wielu łask przez wstawiennictwo Świętej Rodziny.

Krzyż NekrologW minionym tygodniu odeszli do wieczności:

+ Marian KIERUJ, lat 74, z Pl. Konstytucji 3 Maja
+ Anna SAFON, lat 83, z Al. Wojska Polskiego (msza pogrzebowa i pogrzeb we wtorek o 11.00)

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

O najbliższych pogrzebach w parafii informujemy na kanale @Pogrzeby na Twitterze»

Zobacz ogłoszenia z poprzednich tygodni»