Boże Ciało w naszej parafii

Nieco inaczej niż zwykle świętowaliśmy w tym roku Uroczystość Bożego Ciała i Krwi Pańskiej. Na przeszkodzie zorganizowania dużej miejskiej procesji stanęła wciąż trwająca pandemia koronawirusa i zachowanie bezpieczeństwa uczestników.

Drugi plan – Eucharystii na ołtarzu polowym pokrzyżował deszcz, aczkolwiek nie narzekamy bo przecież jeszcze niedawno modliliśmy się o niego. W końcu msza święta, której przewodniczył ks. Proboszcz Kazimierz odbyła się w kościele, a po niej skromniejsza, ale pełna wiary i rozmodlenia procesja wokół kościoła do czterech ołtarzy przygotowanych przez wspólnoty parafialne. Pierwszy ołtarz przy pomniku św. Jana Pawła II przygotowali Salezjanie Współpracownicy, drugi przy pomniku Matki Bożej Niepokalanej – Żywy Różaniec, trzeci przy pomniku św. Jana Bosko – przygotowały Wspólnoty Neokatechumenalne i czwarty przy drzwiach kaplicy – Odnowa w Duchu Świętym.

Poza tym, że była to znacznie krótsza procesja niż przez ostatnie lata, to niczego nie zabrakło – sztandary, dzieci sypiące kwiatki, cztery stacje z odczytaniem Ewangelii i błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.

Dzisiejsza Uroczystość to wyznanie wiary, że ten mały, biały kawałek chleba, ten (nie)zwykły opłatek to prawdziwy Jezus Chrystus! To Jego Ciało, które przyjmujemy do swego serca, aby się z nim jednoczyć.

Po każdej Mszy Świętej była też krótka adoracja oraz litania do Najświętszego Sakramentu.