Ogłoszenia parafialne 3 maja 2020 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
IV Niedziela Wielkanocna   
3 maja 2020 roku

 1. Dzisiaj przypada Niedziela Dobrego Pasterza, którą rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Powołania. W tych dniach szczególnie módlmy się o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, a także za powołanych o łaskę odważnego i radosnego realizowania drogi powołania.
 2. W dniu dzisiejszym, na Jasnej Górze, biskupi dokonają (dokonali) Aktu Zawierzenia Polski Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Matce Bożej Królowej Polski. My tego Aktu Zawierzenia dokonamy na zakończenie Mszy Świętej.
 3. Rozpoczęliśmy miesiąc maj, poświęcony Matce Bożej. Codziennie o 8.30 i 17.30 nabożeństwo majowe, Apel Jasnogórski na zakończenie wieczornej Mszy Świętej. Papież Franciszek zachęca, by w tym miesiącu, w swoich domach, wspólnie odmawiać różaniec. Zachęcamy do wspólnej modlitwy różańcowej drogą internetową codziennie o godz. 20.30.
 4. W poniedziałek – 4 maja – wspomnienie św. Floriana.
 5. We wtorek – 5 maja – wspomnienie św. Dominika Savio. O 18.00 Msza Święta zbiorowa za zmarłych.
 6. W środę – 6 maja – święto Apostołów Filipa i Jakuba.
 7. W I Czwartek Miesiąca – 7 maja – odwiedziny chorych według ustaleń ze swoimi duszpasterzami.
 8. W piątek – 8 maja – uroczystość św. Stanisława Biskupa i Męczennika, Patrona Polski. Tego dnia
  nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 9. Kancelaria w tym tygodniu rano otwarta od 9.30.
 10. Kiosk parafialny czynny w każdą niedzielę od 12.00 do 14.00.
 11. W przyszłe niedziele miała być u nas w kościele I Komunia Święta, w związku z pandemią koronawirusa, uroczystości pierwszokomunijne zostały przeniesione na sobotę 26 września – dla SP 5 o 9.30, dla SP 1 o 11.30. Istnieje również możliwość zorganizowania indywidualnie I Komunii Świętej, lub w małych grupach. Rodziny tym zainteresowane powinny zgłosić się jak najszybciej do ks. Andrzeja.
  Nie ma możliwości przełożenia I Komunii na kolejny rok, ze względu na kumulację licznych  roczników.
 12. Przypominamy, że w związku z pandemią koronawirusa, do odwołania, obowiązuje dyspensa (zwolnienie) od udziału w niedzielnej Mszy Świętej. Transmitujemy drogą internetową Msze Święte w niedziele o 9.30, 11.00 i 18.00, oraz w tygodniu o 8.00 i 18.00 z nabożeństwami majowymi.
 13. Dzięki złagodzonym rygorom są odprawiane Msze Święte w kościele z udziałem wiernych. W kościele mogą przebywać 84 osoby. Pierwszeństwo mają osoby, które zamówiły intencje mszalne. W świątyni zajmujemy wyznaczone miejsca, zachowując między sobą odległość ok. 2 metrów. Do Komunii podchodzimy procesyjnie zachowując bezpieczną odległość i przyjmując Komunię Święta na rękę.
 14. Spowiedź Święta odbywa się w Kaplicy Wieczystej Adoracji, w związku z czym wystawienie Najświętszego Sakramentu w dni powszednie jest po Mszy o 8.00. Istnieje możliwość umówienia się z kapłanem, w zakresie posługi sakramentalnej, dzwoniąc pod numer specjalnego telefonu parafialnego 735 276 723 w dni powszednie, od 9.00 do 17.00.

 

Krzyż NekrologW minionym tygodniu odeszli do wieczności:

+ Łucja OCIECZEK, lat 76, z Pl. Konstytucji 3 Maja
+ Krystyna KRAKOWIAK, lat 85, z ul. Okrzei
+ Franciszek GÓRAL, lat 87, z Al. Piastów
+ Stefan JAŻDŻEWSKI, lat 89. z Al. Piastów (pogrzeb w poniedziałek)

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

O najbliższych pogrzebach w parafii informujemy na kanale @Pogrzeby na Twitterze»

Zobacz ogłoszenia z poprzednich tygodni»